Życie po zawale serca

Wiele osób przetrwać ataki serca i żyć aktywne, pełne życie. Jeśli Ci pomóc szybko, leczenie można ograniczyć do uszkodzenia mięśnia sercowego. Mniej uszkodzeń serca zwiększa swoje szanse na lepszą jakość życia po zawale serca.

Po zawale serca, musisz leczenia choroby wieńcowej (CHD). Pomoże to zapobiec kolejnemu atakowi serca. Lekarz może zalecić

Jeśli okaże się, że trudno dostać się w leki lub wziąć je, porozmawiaj z lekarzem. Nie należy przerywać przyjmowania leków, które mogą pomóc w zapobieganiu kolejnemu atakowi serca.

Medycyna Followup

Po zawale serca, większość ludzi, którzy nie mają ból w klatce piersiowej, uczucie dyskomfortu lub inne problemy mogą bezpiecznie powrócić do większości swoich normalnych czynności w ciągu kilku tygodni. Większość można rozpocząć chodzenie od razu.

Po powrocie do normalnej działalności

aktywności seksualnej może rozpocząć się w ciągu kilku tygodni w przypadku większości pacjentów. Porozmawiaj z lekarzem o bezpiecznym planem powrotu do normalnej rutyny.

Jeśli jest to dozwolone przez prawo państwa, prawo zazwyczaj można rozpocząć w ciągu tygodnia dla większości pacjentów, którzy nie mają ból w klatce piersiowej, uczucie dyskomfortu lub innych problemów. Każde państwo ma zasady dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym po ciężkiej chorobie. Ludzie, którzy mają komplikacje nie powinien jechać aż ich objawy były stabilne przez kilka tygodni.

Po zawale serca, wiele osób martwić o kolejny atak serca. Czasami czują się przygnębieni i mają problemy z przystosowaniem się do nowych zmian w stylu życia.

Dyskusja o tym, jak się czujesz ze swoim zespołem opieki zdrowotnej. Rozmowa z doradcą zawodowym może również pomóc. Jeśli jesteś bardzo przygnębiony, lekarz może zalecić leki lub inne leki, które mogą poprawić jakość życia.

Przyłączanie się do grupy wsparcia pacjentów mogą pomóc w przystosowaniu się do życia po zawale serca. Można zobaczyć, jak inni ludzie, którzy mają takie same objawy radzą sobie z nimi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat lokalnych grup wsparcia lub skontaktuj się z obszarem centrum medycznego.

Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół, także może pomóc złagodzić stres i niepokój. Niech twoi bliscy wiedzą, jak się czujesz i co mogą zrobić, aby pomóc.

Gdy już miał atak serca, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka dla innego. Znając różnicę między dławicy piersiowej i zawału serca jest bardzo ważne. Angina jest ból w klatce piersiowej, który występuje u osób z CHD.

Ból z powodu dławicy piersiowej występuje zazwyczaj po wysiłku fizycznym i odchodzi w ciągu kilku minut podczas odpoczynku lub zażywać leki zgodnie z zaleceniami.

Ból z powodu zawału serca jest zwykle cięższy niż ból z dusznicą bolesną. ból zawał serca nie znika podczas odpoczynku lub zażywać leki.

Jeśli nie wiesz, czy ból w klatce piersiowej jest dławica piersiowa lub zawał serca, zadzwoń 9-1-1.

Objawy ponownego zawału serca, mogą być takie same jak te z pierwszego zawału serca. Nie ma szans, jeśli masz wątpliwości. Zawsze zadzwoń 9-1-1 razu jeśli ty lub ktoś inny ma objawy zawału serca.

Niestety, większość ofiar ataku serca czekać 2 godziny lub więcej po ich objawy rozpocząć się przed szukają oni pomocy medycznej. Opóźnienie to może doprowadzić do trwałego uszkodzenia serca lub śmierć.

Choroba serca nie był nawet na radarze Jennifer. I kiedy ta wiadomość telewizyjny reporter zawał serca w wieku 36, zatrzymał ją “martwą w jej utworach.” Jennifer przypomina nam, jak choroby serca trwa zbyt wielu naszych mam, sióstr i przyjaciół z nas na co dzień. Im bardziej dzielimy nasze historie, tym szybciej możemy obrócić stronę na choroby serca.

Serce Prawda jest ogólnokrajowa kampania dla kobiet na temat chorób serca i jest sponsorowany przez theernment, część theernment.

Ten omawia egzomie Sequencing Project NHLBI użytkownika. Możliwe dzięki ustawie odzyskiwania i reinwestycji amerykańskiej 2009 roku, projekt ten umieszczono sześć nagród w pięciu ośrodków akademickich w celu identyfikacji połączeń genetyczne do chorób serca, płuc i naczyń. Poszczególne badania zajmie krytycznych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, udar mózgu, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi, otyłość i nadwaga, i innych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.hearttruth lub zagadnień związanych ze zdrowiem zawał serca i choroby serca w wyrobach kobiet.

Lęk i Depresja po zawale serca

Gdy atak serca nastąpi, wszelkie opóźnienia w leczeniu mogą być śmiertelne.

Znając ostrzegawcze objawy zawału serca i jak podjąć działania mogą uratować życie lub kogoś innego.

NHLBI stworzyła nową serię informacyjnych, łatwy do odczytania materiałów ataku serca, aby pomóc społeczeństwu lepiej zrozumieć fakty dotyczące ataków serca i jak działać szybko, aby uratować życie.

Kliknij na linki, aby pobrać lub zamówić nowe materiały ataku serca NHLBI za

“Nie igraj z powodu zawału serca: Poznaj fakty i działać szybko” (dostępne także w języku hiszpańskim)

“Atak serca: znać objawy. Podjąć odpowiednie działania. ”

Ryzyko powtórki Heart Attack

Komunikat dotyczący dyrektora

“Learn Co Heart Attack Odczuwalna-To może uratować życie”