Życie po raku

Pokonując raka może być fizycznie i emocjonalnie trudne, a czasem podróż nie kończy się, gdy masz wszystko-jasne. Dla wielu ludzi, dostosowując się do życia poza rakiem może być trudne, z nowym zestawem wyzwań w twarz.

“[Niektórzy ludzie] boją się być szczęśliwym w przypadku raka wraca.”

Dr Frances Goodhart

Nie ma dobrych lub złych sposób czuć. doświadczenie każdego człowieka na przeżycie raka poczują się nieco inaczej – to zależy od osobowości, sytuacji osobistej i jaki rodzaj raka i leczeniu miałeś. Dla większości ludzi, jednak to doświadczenie emocjonalne.

Byłem biorąc pod uwagę wszystko jasne. Dlaczego czuję się tak w dół?

Niektórzy ludzie czują się w stanie wznowić swoje życie łatwo, gdy ich wykończenia leczenia raka i może umieścić doświadczenia za sobą. Niektóre z nich są tak zadowoleni, że przeżył raka, który rozkoszować się ich wolna od raka życie z nową energią.

Ale dla wielu innych, fizyczne i emocjonalne oddziaływanie ich doświadczenia raka trafia do domu, kiedy to wszystko się skończy. Niektórzy ludzie, którzy byli doświadczeni raport raka znaczący poziom lęku lub depresji, gdy ich zakończeniu leczenia.

Według dr Frances Goodhart, konsultant kliniczny psycholog i autor “Companion rak rodzinne”, jest to bardzo naturalna reakcja.

Kiedy dowiedzą się, że ma raka, to wszystko może się zdarzyć bardzo szybko – rozpoznanie następuje w drodze decyzji terapeutycznych w ciągu kilku dni – a potem często przechodzą wyczerpujący czas dotarcia zabiegów z bliskimi i pracowników służby zdrowia na całym sobą, co cię przez to. Dopiero potem, gdy zespół wsparcia poszła i masz czas, aby pomyśleć o tym, co przeszłaś, które odczuwają skutki.

Może się okazać, że jesteś stara się poradzić sobie z lęku, przygnębienia, depresji, gniewu lub mieszanina negatywnych emocji.

Istnieje wiele powodów, dlaczego to może być przypadek. Dr Goodhart wyjaśnia, że ​​”Jest to bardzo często, aby czuć się bać lub wrażliwe, smutny i zły, bo z tego, co się z tobą stało. Znam pacjentów czują się zagubieni, gdy ich leczenie się kończy i już nie jesteś uzyskiwanie wsparcia ze strony opieki raka Zespół lub samotny, ponieważ rodzina i przyjaciele mogą być wspaniałe, ale nie zawsze rozumieją traumę przeszłaś.

Typowe uczucia i przeżycia po raku

Inni boją się być szczęśliwy w przypadku raka wraca, i to także wspólne czuć się mylić o tym, jak pasuje do twojego życia, ponieważ swoją rolę i swoje relacje musiały ulec zmianie w trakcie leczenia.

Poza tym, ludzie często czują się winni o tych uczuć, ponieważ ich rodziny i ich lekarze pracowali tak ciężko, aby je do tego punktu, i czują się okropnie, że nie czuje się tak szczęśliwy, jak wszyscy inni, że mam przez nią. To wspólne umieścić na froncie w celu ochrony rodziny i przyjaciół, a oni [leczeniu raka] może skończyć się uczucie dość izolowane.

“Niektóre z tych emocji nie rozwiąże się w czasie, ale sam czas nie zawsze jest odpowiedź. Dużo niepokoju nie nikną w tle w czasie, ale może trzeba znaleźć sposoby, aby zarządzać nim w jakikolwiek sposób Ci odpowiada.”

Dla wskazówek, które pomogą w bardziej pozytywne uczucie, zobacz Wskazówki dotyczące radzenia sobie po raku.

Twój zespół opieki raka – po zakończeniu leczenia, mogą dać ci wskazówki, gdzie iść do dalszego wsparcia. W zależności od obszaru, mogą one być w stanie skierować do psychologa, który specjalizuje się w opiece nad rakiem;. Grupy wsparcia – grupy wsparcia po raka są coraz bardziej dostępne i mogą być bardzo pozytywne doświadczenie dla ludzi, którzy uczęszczają. Te grupy wsparcia wydają się być bardzo nieformalny i zapewnić miejsce dla ludzi, rozmawiać, doświadczenia swap oraz doradztwo i wsparcie dla siebie, jeśli mają na to ochotę. Jest ogólnie przyjęte, aby po prostu usiąść i słuchać, jeśli wolisz. Znajdź grupę blisko ciebie. Centra wsparcia na raka, takie jak centra Maggie zapewnić spokojny i nieformalne środowisko, aby poznać innych ludzi, którzy mają lub mieli raka;. Można też bloga o swoich doświadczeniach i rozmawiać z ludźmi online za pośrednictwem centrum rezerwacji online Maggie.

Możesz być również do czynienia z pewnymi zmianami fizycznymi, które wynikały z rakiem lub leczenia nowotworów. Zmiany w organizmie może zawierać wypadanie włosów, utrata masy ciała lub wzmocnienie, blizny, utrata kończyny lub utraty piersi (mastektomii), utrata funkcji seksualnych, lub posiadające worek kolostomii.

Porady na temat radzenia sobie po raku

Czy twoje ciało zmieniło się w sposób, który jest widoczny dla innych, czy nie, to może być dużo, aby pogodzić się z i dostosować się. Twoje ciało i wygląd mogą mieć duży wpływ na to jak myślisz o sobie i jak myślisz inni postrzegają cię. Twoja samoocena może miały dość pukanie, a to może mieć wpływ na zaufanie na wiele sposobów – na przykład, w pracy, w sytuacjach społecznych i związkach.

Jednak możliwe jest pogodzić się ze swoimi zmian ustrojowych. Znajdź więcej informacji poniżej w sekcji “Porady na temat radzenia sobie po raku”.

Rak i raka Zabiegi można również zostawić czujesz zmęczenia (w przeważającej zmęczony). Według dr Goodhart “Przynajmniej trzy czwarte osób przechodzących leczenie raka mówią doświadczyć, a większość z nich nadal czuje się zmęczony po zakończeniu leczenia.”

Zmęczenie może być długotrwałe i zakłócić wielu dziedzinach życia, dlatego tak ważne jest, aby nie ignorować. Zamiast słuchać swojego ciała i dać sobie czas na dostosowanie się. Dr Goodhart zaleca spróbować “3 PS” – priorytety, planować i tempo siebie – jako sposób radzenia sobie aż zmęczenie zaczyna się podnosić. Spróbuj plan każdego dnia, priorytetów najważniejsze rzeczy, które chcesz osiągnąć, i trzymać się go. Jeśli okaże się, że niektóre zadania sprawiają, że czujesz się bardzo zmęczony, tempo siebie poprzez zmniejszenie ilości ty.

Jednocześnie, będąc aktywnym fizycznie może pomóc zmniejszyć zmęczenie, jeśli się o tym w odpowiedni sposób. Rozpocząć od małych ilości aktywności fizycznej i stopniowo zwiększa się w czasie. Nie rób więcej niż czujesz się stanie. Rodzaj ćwiczeń wybierzesz może być również bardzo ważne. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj porady Macmillan chodzi o ćwiczenia po leczeniu raka.

Więcej wskazówek na temat samopomocy walki zmęczenie.

Rozmowa i wsparcie

Dalsze wskazówki na temat radzenia sobie po raku

Nie każdy lubi mówić o swoich uczuciach i jak trudne są one znalezienie sytuacji. Jeśli to ty, nie czują się zobowiązani do otwarcia. Może się okazać, że praca przez trudne czasy samemu lub wyrażania siebie poprzez sztukę bardziej prywatnie lub muzyki działa najlepiej dla Ciebie.

Ale dla wielu z nas, rozmawiając z kimś o bolesnym doświadczeniem pozwala nam wypuszczać parę, niech się trudnych uczuć, otrzymują wsparcie i uzyskać inne spojrzenie na rzeczy.

Kim rozmawiać zależy od okoliczności i jak się czujesz. Niektórzy ludzie są najbardziej komfortowo ze swoim partnerem lub bliskiego członka rodziny, podczas gdy inni uważają, że trudno przyznać się do swoich prawdziwych uczuć i troski swoich bliskich.

Dr Goodhart wyjaśnia: “Dla niektórych ludzi, rozmawiając z kimś nie są one blisko pozwala im niech ich czujności i przyznać się, jak trudne to [radzenia sobie po raku] jest czasem”.

Może czujesz, że chcesz porozmawiać z służby zdrowia lub osób, które zostały przez podobne doświadczenia, i istnieje wiele sposobów można je znaleźć. Można dyskutować swoje uczucia i uzyskać poradę i wsparcie

Można również znaleźć następujące informacje pomocne w radzeniu sobie z fizycznym i emocjonalnym późniejszych skutków raka

Uznanie, co przeszłaś i jak masz zrobić;. Nie trudno na siebie;. Daj sobie pozwolenie na żałobę za to, co straciłem, a jeśli czuje się dobrze dla ciebie, znaleźć kogoś czujesz można rozmawiać o tym, nie uniknąć problemu – wszyscy uniknąć robienia rzeczy uważamy za trudne, ale przez to trudne uczucia mogą budować;. Spróbuj dać sobie cel – coś wiesz, co trzeba zrobić, jak np. przyjęcie części ciała, które zmieniły się – i stopniowo zbudować do niego. Na przykład, dr Goodhart sugeruje: “Jeśli nie chce wychodzić, bo martwisz się o czym wpatrywał się uruchomić poprzez listę rzeczy można powiedzieć uwag ludzie mogą wprowadzić, i wyjść z przyjacielem . lub partnera do lokalnej kawiarni w ciągu 10 minut, a następnie zwiększyć długość i częstotliwość swoich występach; odbudować swoją samoocenę – skupić się na swoich osiągnięciach i czasu, by ocenić wszystkie dobre rzeczy, które zrobili i nadal muszą. Oferujemy; Naucz się ponownie zaufać swoje ciało – Dr Goodhart wyjaśnia: “Zaufanie do własnego ciała może być bardzo uszkodzony przez raka.. Twoje ciało może czuć się tak, jakby to nie udało ci i nie można ufać. Każde ukłucie może poczuć się jak na znak, że rak powrócił. Ale można ponownie nauczyć sygnały organizmu, aw czasie, zaczynają mieć zaufanie do siebie jako “osoby zdrowe” jak ty przed rakiem; Spróbuj niektóre ćwiczenia – jeśli czujesz się na siłach, regularne ćwiczenia mogą pomóc. do zwalczania nisko nastrój i pomóc poczuć się silniejszy fizycznie. Czytaj więcej na temat ćwiczeń w trakcie i po raku na stronie internetowej Macmillan; uzyskać dalsze informacje na temat walki z depresja, lęk lub gniew – jeśli masz problemy lub martwi, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pracownikiem służby raka zespołu.. Mogą dyskutować Diagnostyka i leczenie opcje z wami, takie jak rozmowy terapii i leków.

Więcej informacji

Informacje na temat życia z rakiem, w tym leczenie, wsparcie i różne osobiste doświadczenia z rakiem

Chirurg plastyczny Chris Caddy wyjaśnia operację rekonstrukcji piersi po raka, w tym, jak i kiedy jest ona wykonywana

Juanita wyjaśnia wpływ raka na jej życiu i jak jej praca charytatywna pomaga innym i przynosi jej szczęście

Uczucie podkreślił, lęk lub depresję? Wybory Moodzone może pomóc na drodze do czuje się lepiej

Jeśli już uczucie niskie lub w dół o rzeczach, weź ten krótki test, aby dowiedzieć się, jeśli cierpi na depresję

Życie z rakiem

Tworzenie nowego piersi

Prawdziwa historia: Miałem raka piersi i raka szyjki macicy

Moodzone

Czy jesteś w depresji?