Zespół jelita drażliwego leczenie i leki

Bo to nie jest jasne, co powoduje, że zespół jelita drażliwego, leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów, tak, że można żyć w miarę normalnie.

W większości przypadków, można skutecznie kontrolować łagodne objawy zespołu jelita drażliwego ucząc się radzić sobie ze stresem i wprowadzanie zmian w diecie i stylu życia. Staraj się unikać pokarmów, które wywołują objawy. Także postarać się o wystarczającą ilość ćwiczeń, pij dużo płynów i wyspać.

Leki specjalnie dla IBS

Jeśli Twoje problemy są umiarkowane lub ciężkie, może zaistnieć potrzeba więcej niż zmiany stylu życia. Lekarz może zalecić leki.

zmiany w diecie

leki

Leki przeciwdepresyjne. Jeśli objawy to ból lub depresję, lekarz może zalecić trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI). Leki te pomagają zmniejszyć depresji, jak również hamuje aktywność neuronów, które kontrolują jelita.

Jeśli masz biegunkę i bóle brzucha bez depresji, lekarz może zaproponować niższe niż normalne dawki trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak imipramina (Tofranil) lub nortryptylina (Pamelor). Skutki uboczne tych leków należą senność i zaparcia. SSRI, takie jak fluoksetyna (Prozac, Sarafem) lub paroksetyny (Paxil) może być pomocne, jeśli jesteś w depresji i ból i zaparcia.

Dwa leki są obecnie dopuszczone do szczególnych przypadkach IBS

Alosetronu (Lotronex). Alosetronu jest przeznaczony na relaks okrężnicy i powolne przemieszczanie odpadów przez dolny jelit. Food and Drug Administration (FDA) usuwa go z rynku przez jakiś czas, ale od tego czasu pozwoliło alosetron być sprzedawane ponownie.

Jednak alosetron może być przepisywany jedynie przez lekarzy uczestniczących w specjalnym programie i jest przeznaczone do ciężkich przypadkach przewagą biegunki IBS u kobiet, które nie zareagowały na inne leczenie. Alosetronu nie jest dopuszczony do stosowania przez mężczyzn. To było związane z rzadkich, ale istotnych skutków ubocznych, więc należy rozważyć tylko wtedy, gdy inne metody leczenia nie są skuteczne.