Zastosowania Levaquin, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Levaquin?

Levaquin stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry, zatok, nerek, pęcherza moczowego lub prostaty. Levaquin jest również stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, które powodują zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc, i traktować osoby, które były narażone na wąglika i zarazy.

Levaquin może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Może nie być w stanie wykorzystać Levaquin jeśli masz zaburzenia mięśni. Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości z miastenią.

Ważna informacja

Levaquin może spowodować obrzęk lub rozerwanie ścięgna (światłowód, który łączy kości mięśni w organizmie), zwłaszcza ścięgna Achillesa w pięty. Efekt ten może być bardziej prawdopodobne, jeśli masz więcej niż 60 lat, jeśli wziąć lek steroidowy lub jeśli mieli, nerki, serca lub przeszczep płuc.

Należy przerwać stosowanie leku Levaquin i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz nagły ból, obrzęk, zasinienie, tkliwość, sztywność lub problemy ruchu w dowolnych stawów. Odpocznij złącze do momentu otrzymania opieki medycznej lub instrukcje.

Nie należy stosować Levaquin jeśli jesteś uczulony na lewofloksacyną lub inne fluorochinolony (cyprofloksacyna, gemifloksacyna, Moxifloxaciny, ofloksacyna, norfloksacyną i innych).

Może nie być w stanie wykorzystać Levaquin jeśli masz zaburzenia mięśni. Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości z miastenią.

Przed zastosowaniem leku

Aby upewnić się, Levaquin jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

zaburzenia rytmu serca, zwłaszcza jeśli wziąć leki ją leczyć

osobistej lub rodzinnej historii zespołem wydłużonego QT

ścięgien problemy, zapalenie stawów lub inne problemy ze stawami (zwłaszcza u dzieci)

zaburzenia mięśni lub nerwów

problemy kostne

choroba wątroby lub nerek

atak epilepsji

historia urazu głowy lub guza mózgu

historia reakcja alergiczna na antybiotyk

cukrzycy (zwłaszcza jeśli używasz insuliny lub wziąć ustnej leki na cukrzycę)

niski poziom potasu we krwi (hipokaliemia); lub

jeśli używasz cieńsze krwi (warfaryna, Coumadin) i mają testy “INR” lub czas protrombinowy.

Levaquin może spowodować obrzęk lub rozerwanie ścięgna (światłowód, który łączy kości mięśni w organizmie), zwłaszcza ścięgna Achillesa w pięty. Może się to zdarzyć w trakcie leczenia lub nawet kilka miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania Levaquin. Ścięgien problemy mogą być bardziej prawdopodobne, jeśli masz więcej niż 60 lat, jeśli wziąć lek steroidowy lub jeśli mieli, nerki, serca lub przeszczep płuc.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Levaquin będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy lewofloksacyna przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Weź Levaquin dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Weź ten mediicne w tym samym czasie każdego dnia, popijając pełną szklanką wody (8 uncji). Pij kilka dodatkowych szklanek płynów każdego dnia podczas przyjmowania Levaquin. Można przyjmować tabletki z jedzeniem lub bez.

Jak należy stosować Levaquin?

Zapoznaj się z roztworu doustnego (płynnej) na pusty żołądek 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Działanie leku ciecz o specjalnej dawki miarka lub medycyny kubka. Jeśli nie posiadają urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jednym.

Używać tego leku do pełnego zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Pomijanie dawek może również zwiększać ryzyko dalszych infekcji, która jest odporna na antybiotyki. Levaquin nie będzie leczyć zakażenia wirusowe, takie jak wspólne zimno lub grypy.

Ten lek może powodować, aby mieć fałszywie dodatni test przesiewowy leków. Jeśli dostarczenie próbki moczu do badań przesiewowych leków, należy poinformować personel laboratorium o przyjmowaniu leku Levaquin.

Nie udostępniaj tego leku z inną osobą (zwłaszcza dzieci), nawet jeśli mają takie same objawy masz.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest w użyciu.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Być może niektóre inne leki, które nie powinny być przyjmowane w tym samym czasie co Levaquin. Unikaj przyjmowania następujących leków w ciągu 2 godzin przed lub po wykonaniu Levaquin. Te inne leki mogą Levaquin znacznie mniej skuteczne, gdy podjęte w tym samym czasie

środki zobojętniające kwasy, które zawierają magnez lub glin (jak Maalox, Mylanta lub Rolaids) lub sukralfat wrzód leku (Carafate)

dydanozyny (Videx) proszku lub tabletek do żucia; lub

witaminowych lub mineralnych dodatków, które zawierają glin, żelazo, magnez lub cynk.

Unikać ekspozycji na światło słoneczne lub opalających łóżkach. Levaquin może powodować oparzenie łatwiej. Stosować odzież ochronną i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (SPF 30 lub wyższy), gdy jesteś na zewnątrz. Zadzwoń do lekarza, jeśli u pacjenta występuje ciężka pieczenie, zaczerwienienie, świąd, wysypka, obrzęk lub po w słońcu.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

antybiotyków mogą powodować biegunkę, która może być oznaką nowych zakażeń. Jeśli masz biegunkę, która jest wodnista lub krwawa, należy przerwać przyjmowanie Levaquin i skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku anty-biegunka, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Levaquin: pokrzywka, czy pierwszy znak wysypka na skórze; szybkie bicie serca, trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co należy unikać?

Levaquin może spowodować obrzęk lub rozerwanie (pękania) ścięgna. Levaquin może mieć również poważne skutki na nerwy i może spowodować trwałe uszkodzenie nerwów. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

objawy zerwania ścięgna – nagły ból, obrzęk, zasinienie, tkliwość, sztywność, zaburzenia ruchowe, lub przyciągania lub trzaski w dowolnym stawów (reszta złącze do momentu otrzymania opieki medycznej lub instrukcje); lub

Objawy nerwowe – drętwienie, mrowienie, ból piekący lub jest bardziej wrażliwy na temperaturę, lekki dotyk lub poczucia swojej pozycji ciała.

Efekty uboczne Levaquin

Przestań używać Levaquin i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

ból głowy z bólem w klatce piersiowej i ciężkie zawroty głowy, omdlenia, szybkie bicie serca lub kołatania

nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu)

osłabienie mięśni i trudności w oddychaniu

Biegunka to wodnista lub krwawa

nagłe osłabienie lub złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, łatwe siniaki lub krwawienie

depresja, splątanie, halucynacje, paranoja, drżenia, niepokój lub lęk, niezwykłe myśli lub zachowań, bezsenność, koszmary senne

ciężka zaczerwienienie oka, małe, białe lub żółte plamy na powierzchni oka

napadowe (drgawki); lub

zwiększone ciśnienie wewnątrz skull– silne bóle głowy, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia, ból za oczami.

Wspólne Levaquin działania niepożądane mogą obejmować

zaparcie, biegunka łagodny

łagodne zawroty głowy; lub

łagodne bóle głowy.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem Levaquin, zwłaszcza

diuretykiem lub “pigułki wody”

teofilina

Rytm serca leki – amiodaron, dyzopiramid, dofetylidu, dronedaron, prokainamid, sotalol i inni

leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby psychicznej – amitriptylline, klomipramina, dezypramina, iloperidon, imipramina, nortryptylina i innych; lub

NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) – aspiryna, ibuprofen (advil, Motrin), naproksen (Aleve), celekoksyb, diklofenak, indometacyna, meloksykam i inne.

Jakie inne leki wpłynie Levaquin?

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z Levaquin, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

10.03.2014-08-28, 03:32:21

Levaquin (lewofloksacyna)

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Najądrza, przenoszona drogą płciową cyprofloksacyna, doksycyklina, lewofloksacyna, ceftriakson, Rocephin

Zakażenie pęcherza cyprofloksacyna, amoksycylina, cefaleksyna, lewofloksacyna, Macrobid

Zapalenie oskrzeli cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, Augmentin