ZASTOSOWANIA Klonopin, dawkowanie, skutki uboczne i ostrzeżenia

Czym jest Klonopin?

Klonopin jest stosowany w leczeniu niektórych zaburzeń napadowych (w tym napadów nieświadomości lub zespołem Lennoxa-Gastauta) u dorosłych i dzieci.

Klonopin jest także stosowany w leczeniu lęku napadowego (włącznie z agorafobią) u dorosłych.

Nie należy stosować Klonopin jeśli masz jaskry z wąskim kątem lub ciężka choroba wątroby, lub jeśli jesteś uczulony na Valium lub podobnego leku.

Ważna informacja

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz żadnych nowych lub nasilenia objawów depresji, nietypowe zmiany w zachowaniu lub myśli samobójcze lub ranienia siebie.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania tego leku. Clonazepam może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj Klonopin z inną osobą. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego. Sprzedawania lub rozdawania leku jest niezgodne z prawem.

Nie należy stosować leku, jeśli masz Klonopin

jaskra z wąskim kątem przesączania

Przed zastosowaniem leku

ciężka choroba wątroby; lub

historia reakcji alergicznej na benozdiazepinami, takie jak diazepam (Valium), alprazolam (Xanax), lorazepam (Ativan) chlordiazepoksyd, Flurazepam i inni.

Aby upewnić się, Klonopin jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

Choroba nerek lub wątroby

jaskra

astmę, rozedmę płuc, zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), albo inne problemy z oddychaniem

porfiria (choroba genetyczna enzymu, który powoduje objawy dotyczące skóry lub układu nerwowego)

historia depresja lub myśli samobójcze lub zachowania; lub

historia choroby psychiczne, psychozy lub uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.

Niektórzy ludzie mają myśli samobójcze podczas przyjmowania Klonopin. Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Rodziny lub innych opiekunów należy także uwagę na zmiany nastroju lub objawów.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o podjęciu napadów leki, jeśli jesteś w ciąży. Nie należy rozpoczynać lub przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem i poinformować lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę. Clonazepam może powodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka i może powodować problemy z oddychaniem lub karmienia u noworodka. Ale o napady w czasie ciąży może zaszkodzić zarówno matki i dziecka.

Jeśli jesteś w ciąży, imię i nazwisko może być wymienione na rejestru ciąż. To jest śledzenie wyniku ciąży i ocenia skutki clonazepam na dziecko.

Clonazepam mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Nie dawaj tego leku dla dziecka bez konsultacji z lekarzem. Klonopin nie jest zatwierdzona w leczeniu lęku napadowego w nikogo młodszych niż 18 lat.

Uspokajające działanie Klonopin może trwać dłużej u osób starszych. Przypadkowe upadki są częste u pacjentów w podeszłym wieku, którzy biorą benzodiazepiny. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć upadku lub przypadkowego zranienia podczas przyjmowania Klonopin.

Weź Klonopin dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Klonopin może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj tego leku z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego.

Nadużywanie zwyczaj formowania medycyny może powodować uzależnienie, przedawkowania lub śmierć. Sprzedawania lub rozdawania leku jest niezgodne z prawem.

Klonopin należy stosować tylko przez krótki czas. Nie należy przyjmować tego leku dłużej niż 9 tygodni bez konsultacji z lekarzem.

Jak należy stosować Klonopin?

Tabletkę połykać w całości, popijając pełną szklanką wody.

Jeśli używasz tego długotrwałego stosowania, może być konieczne częste badania lekarskie.

Nie należy przerywać stosowania Klonopin nagle lub może mieć nieprzyjemne objawy odstawienia, w tym zajęcia (drgawki). Zapytaj lekarza, jak bezpiecznie zaprzestać stosowania leku.

Zadzwoń do lekarza, jeśli lek ten wydaje się przestać działać, a także w leczeniu napadów lub objawów lękowych.

Napady są często leczone kombinacją leków. Wykorzystaj wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Przeczytaj przewodnik pacjenta leków lub instrukcji dostarczonych z poszczególnymi lekami. Nie należy zmieniać dawki ani harmonogramu leków bez konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Klonopin jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Objawy przedawkowania mogą obejmować ekstremalnych senność, splątanie, osłabienie mięśni, omdlenia lub śpiączka.

Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania Klonopin.

Klonopin mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dopóki nie wiemy, jak ten lek ma wpływ. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Klonopin: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Zgłaszać wszelkie nowe lub pogorszenia objawów lekarzowi, takie jak: nastroju lub zachowania zmian, lęk, ataki paniki, problemy ze snem, lub jeśli czujesz impulsywny, drażliwość, pobudzenie, wrogie, agresywne, niespokojne, nadpobudliwe (fizycznie lub psychicznie), więcej depresji lub myśli samobójcze lub ranienia siebie.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

Czego należy unikać podczas robienia Klonopin?

nowych lub nasilających się napadów

ciężką senność

nietypowe zmiany nastroju lub zachowania

Klonopin skutki uboczne

dezorientacja, agresja, omamy

myśli samobójcze lub ranienia siebie

słaby lub płytki oddech

bicie bicie serca lub trzepotanie w klatce piersiowej; lub

nietypowe lub mimowolne ruchy gałek ocznych.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Klonopin

uczucie zmęczenia lub depresji

senność, zawroty głowy

problemy z pamięcią; lub

problemy z równowagi lub koordynacji.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Dawka dla dorosłych zwykle Klonopin za zajęcie Profilaktyki

1,5 mg doustnie dziennie, podzielone na 3 dawki, może być zwiększana o 0,5 mg do 1 mg co 3 dni aż do drgawek są odpowiednio sterowane lub dopóki skutki uboczne wyklucza dalszy wzrost .; Maksymalna dawka: 20 mg doustnie dziennie; Komentarze; -the Stosowanie wielu środków przeciwdrgawkowych może spowodować wzrost hamującego wpływu niepożądanych .; Posługiwać się; -Alone Lub jako środek wspomagający w leczeniu zespołu Lennoxa-Gastauta (wariant petit mal), bezruchu i mioklonicznych

Dawka dla dorosłych zwykle Klonopin do paniki

Początkowa dawka: 0,25 mg doustnie 2 razy dziennie; Dawka podtrzymująca: 1 mg doustnie dziennie; Maksymalna dawka: 4 mg doustnie dziennie; Komentarze; -an Wzrost do dawki docelowej dla większości pacjentów z 1 mg / dzień, mogą być po upływie 3 dni .; -The Dawka może być zwiększana o 0,125 mg do 0,25 mg 2 razy dziennie co 3 dni, aż lęku napadowego jest kontrolowana lub dopóki skutki uboczne uzależnić dalsze wzrosty niepożądany .; -Administration Jednej dawki przed snem może być pożądana, aby zmniejszyć niedogodności senności .; LECZENIA należy odstawiać stopniowo, wraz ze spadkiem 0,125 mg 2 razy dziennie co 3 dni, aż lek zostanie całkowicie wycofany .; Posługiwać się; LECZENIA lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii

Zwykle pediatryczne Dawka Klonopin za zajęcie Profilaktyki

Do 10 roku życia lub 30 kg masy ciała; 0,01 mg / kg / dzień do 0,05 mg / kg / dzień doustnie podawana w 2 lub 3 dawkach podzielonych; 10 roku życia lub 30 kg i powyżej; Zobacz dawkowanie dla dorosłych; Komentarze; -Dosage Powinna być zwiększona o nie więcej niż 0,25 mg do 0,5 mg co trzeci dzień aż do osiągnięcia dawki dobowej konserwacji, chyba że napady są kontrolowane lub efekty uboczne wyklucza dalszego zwiększenia .; -Whenever Możliwe, dawka dobowa powinna być podzielona na trzy równe dawki .; -Jeśli Dawki nie są równo podzielone, największa dawka powinna być podana przed udaniem .; Posługiwać się; -Alone Lub jako środek wspomagający w leczeniu zespołu Lennoxa-Gastauta (wariant petit mal), bezruchu i mioklonicznych

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, że senny może pogorszyć ten efekt. Zapytaj lekarza przed podjęciem Klonopin z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z clonazepam, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

6.02.2016-04-18, 09:31:38.

Klonopin informacje dozowania

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Jakie inne leki wpłynie Klonopin?

Klonopin (klonazepam)

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Bipolar Disorder Seroquel, litu, klonazepam, Abilify, Lamictal, kwetiapina

Panic Disorder Xanax, sertralina, Zoloft, Prozac, alprazolam, klonazepam

Periodic Limb Movement Disorder clonazepam, baklofen, ropinirolu, pramipeksolu, Requip, Mirapex

Zajęcie Zapobieganie klonazepam, diazepam, Valium, Topamax, Lamictal, topiramat