Zabiegi nadczynność przytarczyc i narkotyki

Lekarz może zalecić żadnego leczenia i regularne monitorowanie if

W przypadku wybrania tej metody watch-and-wait, to często muszą okresowo zaplanowane testy do monitorowania stężenia wapnia we krwi i gęstość kości.

Baczna

Operacja jest najczęstszym sposobem leczenia pierwotnej nadczynności przytarczyc i dostarcza lekarstwo w około 95 procentach wszystkich przypadków. Chirurg usunie tylko te, które są powiększone gruczoły lub mieć nowotwór (gruczolak).

Chirurgia

Jeśli są dotknięte wszystkie cztery gruczoły, chirurg będzie prawdopodobnie usunąć tylko trzy gruczoły i być może część czwarta – pozostawienie jakiegoś funkcjonującej tkanki przytarczyc.

Operacja może być wykonane w warunkach ambulatoryjnych, dzięki czemu można wrócić do domu tego samego dnia. W takich przypadkach, operacja może być wykonane przez bardzo małe nacięcie na szyi, a otrzymasz tylko miejscowe środki znieczulające.

Komplikacje po operacji nie są powszechne. ryzyko to

Leki stosowane w leczeniu nadczynności przytarczyc zawierać następujące

Leki

Kalcymimetyki. Kalcymimetycznym jest lek, który naśladuje wapnia krążącego we krwi. Lek może oszukać przytarczyc do uwalniania mniej parathormonu. Lek ten jest sprzedawany jako cynakalcetu (Sensipar).

Food and Drug Administration zatwierdziła cynakalcet w leczeniu nadczynności przytarczyc spowodowanej przewlekłą chorobą nerek lub raka przytarczyc. Niektórzy lekarze mogą zalecić, że w leczeniu pierwotnej nadczynności przytarczyc, szczególnie jeśli operacja nie udało się wyleczyć zaburzenia lub osoba nie jest dobrym kandydatem do zabiegu.

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi cynakalcetu są bóle stawów i mięśni, biegunka, nudności i infekcje dróg oddechowych.

Hormonalna terapia zastępcza. Dla kobiet, które przeszły menopauzę i mają objawy osteoporozy, hormonalna terapia zastępcza może pomóc utrzymać kości wapnia. Zabieg ten nie rozwiązuje podstawowych problemów z gruczołów przytarczyc.

Długotrwałe stosowanie hormonalnej terapii zastępczej może zwiększać ryzyko zakrzepów i raka piersi. Współpracować z lekarzem w celu oceny ryzyka i korzyści, które pomogą Ci zdecydować, co jest dla ciebie najlepsze.

Niektóre typowe efekty uboczne hormonalnej terapii zastępczej to ból i tkliwość piersi, zawroty i bóle głowy.