wodogłowie leczenia i leków

Jeden z dwóch zabiegów chirurgicznych mogą być stosowane do leczenia wodogłowie.

Najczęstszą metodą leczenia wodogłowia jest wprowadzenie chirurgicznego systemu drenażowego, zwane zastawki. składa się z długiej, elastycznej rury z zaworem, który przechowuje płyn z mózgu płynącego w odpowiednim kierunku, w odpowiednim tempie. Jeden koniec rury jest zwykle umieszczona w jednej z komór mózgu. Rura jest następnie tunelowane pod skórą do innej części ciała, w których nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego może być łatwiej absorbowane – takich jak brzuch lub komory w sercu.

Ludzie, którzy mają wodogłowie zwykle potrzebny jest system manewrowania przez resztę swojego życia, a wymagane jest regularne monitorowanie.

Endoskopowe trzeci ventriculostomy jest procedurą chirurgiczną, która może być używana dla niektórych osób. W procedurze, chirurg wykorzystuje małą kamerę wideo do bezpośredniego widzenia w mózgu i sprawia, że ​​otwór w dnie jednej z komór lub pomiędzy komorami, aby umożliwić wypływ z mózgu płynu mózgowo-rdzeniowego.

Obie procedury chirurgiczne mogą prowadzić do komplikacji. Systemy bocznikowe może zatrzymać spuszczania płynu mózgowo-rdzeniowego lub źle reguluje odprowadzanie powodu usterek mechanicznych, zablokowania lub zakażeń. Powikłania ventriculostomy należą krwawienia i zakażenia.

Każda awaria wymaga natychmiastowej uwagi, poprawki lub innych interwencji chirurgicznych. Oznaki i objawy mogą obejmować problemy

Bocznica

Niektórzy z wodogłowie, w szczególności dzieci, mogą wymagać dodatkowej obróbki, w zależności od stopnia długotrwałych powikłań wodogłowie.

Zespół opieki nad dziećmi może zawierać

Dorośli z cięższych powikłań może również wymagać usługi terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych, specjalistów w opiece demencji i innych specjalistów medycznych.

Endoskopowa trzecia ventriculostomy

Powikłania chirurgii

Inne zabiegi