Wirus grypy szczepionkę rekombinowaną domięśniowe

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Dla wirusa grypy szczepionek rekombinowanych

Jest to konieczne, aby otrzymać zastrzyk szczepionki przeciw grypie każdego roku od zakażenia grypy są zazwyczaj spowodowane przez różne rodzaje wirusów i ochrony uzyskane przez szczepionki trwa nie dłużej niż rok. Najlepszym sposobem, aby zapobiec infekcji grypy jest uzyskanie szczepienia przeciwko grypie co roku, zazwyczaj na początku listopada.

Szczepionkę należy podawać tylko przez lub pod nadzorem lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na szczepionkę rekombinowanego wirusa grypy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Flublok® u dzieci od 3 do 17 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Flublok® w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem szczepionki grypy Wirus rekombinowany

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tej szczepionki, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje szczepionki. Ta szczepionka jest podawana jako uderzenie w jeden z mięśni, zwykle w okolicy barku.

Musisz dostać szczepionkę przeciw grypie co roku, aby zabezpieczyć się przed grypą.

Wirus grypy szczepionkę rekombinowaną pochodzi z pacjentem arkuszu informacyjnym. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Pamiętaj, aby powiadomić lekarza o wszelkich działań niepożądanych, które wystąpiły po otrzymaniu szczepionki.

Ta szczepionka może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, obrzęk języka i gardła, lub problemami oddychania po dostaniesz zastrzyk.

Wirus grypy szczepionka nie może chronić każdego, kto otrzymuje szczepionkę. Również ta szczepionka nie będzie leczeniu objawów grypy, jeśli masz już wirusa.

Upewnij się, że lekarz wie, czy używasz leków lub leczenia, który osłabia układ odpornościowy, takie jak steroid, promieniowanie, lub leczenia raka. Ta szczepionka może nie działać dobrze, jeśli są również za pomocą tych leków. Lekarz może nadal chcą, aby uzyskać szczepionkę, ponieważ może to daje pewną ochronę.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie szczepionki rekombinowanego wirusa grypy

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Profilaktyka grypy Tamiflu, amantadyna, Fluzone, Fluvirin, oseltamiwir, Afluria, Fluzone wysoka dawka, Symmetrel, rymantadyny, grypa szczepionka wirus inaktywowana, Fluarix, zanamiwir, Flumadine, Fluzone 2015-2016, Fluzone wysokie dawki 2015-2016, Flucelvax, Relenza, Fluzone czterowalentną śródskórne 2015-2016, Fluzone śródskórne, FluLaval, Fluarix czterowalentną 2015-2016, Flublok, Agriflu

Środki ostrożności podczas korzystania z wirusa grypy szczepionki rekombinowane

szczepionki wirus grypy rekombinowane Side Effects

Wirus grypy szczepionka inaktywowana