Wirus grypy szczepionka, live nosa

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Dla szczepionki wirusa grypy, na żywo

Istnieje wiele rodzajów wirusów grypy, ale nie wszystkie będą powodować problemy w danym roku. Dlatego też, zanim szczepionka przeciw grypie jest produkowany każdego roku, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Stanów Zjednoczonych Ameryki i Kanady publiczne Usługi medyczne zdecydować, które wirusy najprawdopodobniej przyczyną infekcji grypy w danym roku. Antygeny, które są substancjami, które wywołują ochronne przeciwciała, które mają być utworzone, na tych wirusów w szczepionce grypy. Zwykle, USA i Kanada użyć tej samej szczepionki przeciwko grypie, ale nie są one wymagane, aby to zrobić.

Jest to konieczne do otrzymania szczepionki przeciw grypie każdego roku od zakażenia grypy są zazwyczaj spowodowane przez różne rodzaje wirusów i ochrony uzyskane przez szczepionki trwa nie dłużej niż rok.

Grypy jest zakażeniem wirusem gardła, oskrzeli i płuc. Infekcja grypy powoduje gorączkę, dreszcze, kaszel, bóle głowy, bóle mięśni i bóle pleców, ramion, i nóg. Ponadto, dzieci i dorosłych osłabionych przez inne choroby lub stany chorobowe, a także osoby w wieku 50 lat i powyżej, nawet jeśli są zdrowe, mogą uzyskać znacznie bardziej poważne choroby, które mogą mieć do leczenia w szpitalu. Każdego roku tysiące ludzi umiera w wyniku infekcji grypowej.

Najlepszym sposobem, aby zapobiec infekcji grypy jest uzyskanie szczepienia przeciwko grypie co roku, zazwyczaj na początku listopada. Szczepienia (uzyskanie szczepionki) przeciwko grypie jest zatwierdzona dla niemowląt w wieku 6 miesięcy i więcej, wszystkie dzieci, a wszyscy dorośli.

Szczepionkę należy podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na szczepionkę przeciw wirusowi grypy, na żywo lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem szczepionki wirusa grypy, na żywo

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność nosa szczepionki wirusa grypy u dzieci w wieku 2 lat i starszych. Jednak ta szczepionka nie jest wskazana dla dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Dzieci młodsze niż 5 lat z jednym lub więcej epizodów świszczącego oddechu w ubiegłym roku mogą mieć zwiększone ryzyko wystąpienia świszczącego oddechu po otrzymaniu szczepienia

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków grypy nosa szczepionki wirusowej u osób dorosłych w wieku 50 lat i starszych. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tej szczepionki, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu tej szczepionki lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje lub dziecku szczepionki. Szczepionkę podaje się w postaci aerozolu do nosa.

Użyj spray do nosa tylko w nosie. Nie nic z niego do oczu lub na skórę. Jeśli robi się na tych obszarach, opłukać go od razu.

Przed użyciem sprayu do nosa, delikatnie wydmuchać nos, aby oczyścić nozdrza.

Dzieci od 2 do 8 lat, które nie otrzymały szczepionkę przed nosa powinny otrzymać 2 dawki co najmniej 1 miesiąc od siebie.

Szczepionka ta pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Bardzo ważne jest, aby dziecko powróci do swojego lekarza w odpowiednim czasie po drugiej dawce. Pamiętaj, aby powiadomić lekarza o wszelkich działań niepożądanych, które wystąpiły po otrzymaniu szczepionki.

Szczepionki nie należy podawać dzieciom i młodzieży (od 2 do 17 lat), którzy są również za pomocą aspiryny lub jakiegokolwiek leku, który zawiera kwas acetylosalicylowy (np Aggrenox®, Ecotrin®, Excedrin®, Soma® Związek, a wiele leków na zimno) , Ponadto, dzieci i młodzieży nie należy podawać aspiryny przez 4 tygodnie po otrzymaniu FluMist® lub FluMist® czterowalentną, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dzieci w wieku poniżej 2 lat nie są zazwyczaj podane aerozol do nosa szczepionka przeciw grypie. Małe dzieci, które potrzebują szczepionki przeciw grypie są zwykle podawana w zastrzyku szczepionki przeciw grypie (strzał).

Prawidłowe użycie szczepionki grypy wirusa, na żywo

Ta szczepionka może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, obrzęk języka i gardła, trudności w oddychaniu lub po otrzymaniu szczepionki.

Szczepionka mgły nosa (FluMist® lub FluMist® czterowalentnej) zawiera żywego wirusa. Unikać kontaktu z ludźmi, którzy są chorzy lub w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na infekcję po ty lub twoje dziecko otrzyma szczepionki. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jeśli masz wątpliwości.

Szczepionka Wirus grypy nie będą leczeniu objawów grypy, jeśli masz już wirusa. Również ta szczepionka nie chroni wszystkie osoby podaniu szczepionki.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

W 1976 roku liczba osób, które otrzymały “świńskiej grypy” szczepionki przeciw grypie opracowanej zespół Guillain-Barré (GBS), która jest chorobą, która może powodować paraliż. Większość z tych osób było ponad 25 lat. Chociaż tylko 10 na każdy milion osób, które otrzymały szczepionkę właściwie opracowane GBS, liczba ta wynosiła 6 razy wyższe niż normalnie by było oczekiwać. Większość ludzi, którzy dostali GBS odzyskane w całości.

Przyjmuje się, że “świńska grypa” wirus zawarty w szczepionce 1976 spowodowało problem, ale nie zostało to udowodnione. Od tego czasu, “świńska grypa” wirus nie został wykorzystany w szczepionkach przeciwko grypie, a nie doszło do nawrotu GBS, który był związany z szczepień przeciwko grypie.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania szczepionki wirusa grypy, żywe

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Wirus grypy szczepionki żywe Side Effects

Wirus grypy szczepionka, na żywo, trójwartościowego

Profilaktyka grypy Tamiflu, amantadyna, Fluzone, Fluvirin, oseltamiwir, Afluria, Fluzone wysoka dawka, Symmetrel, rymantadyny, grypa szczepionka wirus inaktywowana, Fluarix, zanamiwir, Flumadine, Fluzone 2015-2016, Fluzone wysokie dawki 2015-2016, Flucelvax, Relenza, Fluzone czterowalentną śródskórne 2015-2016, Fluzone śródskórne, FluLaval, Fluarix czterowalentną 2015-2016, Flublok, Agriflu

 lub udać się przyłączyć szczepionki wirusa grypy, na żywo, grupa wsparcia trójwartościowego do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.