w poszukiwaniu pistoletu palenia grypy hiszpanki w (2004)

Pandemia grypy z 1918 roku, aka hiszpańskiej grypy, pozostaje najbardziej śmiertelny w najnowszej historii, z szacunków śmierci, począwszy od 20 mln do 40 mln osób na całym świecie.

Teraz zespół biegowego wybitnych naukowców kierowany przez Adolfo García-Sastre, Ph.D., profesor mikrobiologii w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku, określiła odpowiedzieć dlaczego. Zespół bada, co w 1918 genetycznego wirusa, strukturalnej i molekularnej makijażu mogło siał spustoszenie u ludzi. Odpowiedź może pomóc dostarczyć plan dla opracowania środków przeciwwirusowych i szczepionek aresztować i wyłącz podobnie niebezpieczne szczepy wirusa grypy.

Kluczem do rozwiązania tej zagadki długo bez odpowiedzi, mówi dr García-Sastre, to dzięki koordynacji, współpracy i staromodnym rozmowy między ludźmi różnych zainteresowań i wiedzy. Jeszcze przed theernment finansowany projekt w lipcu 2004 roku, zespół zaczął spotkania dwa razy w roku w ciągu ostatnich dwóch lat, a także interakcji z dnia na dzień przez konferencyjnych rozmów telefonicznych i poczty elektronicznej.

Naszym głównym celem jest, aby spróbować zrozumieć podpisy zjadliwości “, mówi dr García-Sastre.” Chcemy wiedzieć więcej o tym, dlaczego niektóre szczepy doprowadzić do cięższej odpowiedzi molekularnej u gospodarza.

Aby uporać się z tym pytanie, zespół jest częściowo zszywania szczep 1918, począwszy od ludzkiej tkanki zachowaną w tym okresie czasu. Następnie są one prosektorium 1918 genów i odkrywanie, jak białka kodować funkcję i interakcji. Ponieważ odpowiedź gospodarza jest także niezwykle interesujące, uczą się skutków 1918 genów u myszy, fretek i innych naczelnych.

W jednym z ostatnich badań, kiedy ludzkie 1918 geny HA i NA dodano letalną wirusa grypy szczepu myszy szczepu pozostawała bardzo śmiertelna dla myszy. (Ogólnie, szczepy wirusa grypy ludzkiej nie powoduje choroby u myszy). Lung tkance u myszy wykazały, że u myszy zakażonych szczepem zawierającym 1918 HA i NA genów, płuca były mocno uszkodzone, a wiele genów powiązanych z odpowiedzią zapalną zostały aktywowane. U myszy zakażonych szczepem kontrolnym zawierającym geny HA i nA z wirusa grypy ludzkiej 1999, myszy przeżyło, płuca nie zostały uszkodzone, a ich zapalnych geny nie zostały uaktywnione. Odkrycie to sugeruje, że bardzo glikoproteiny wirusa 1918 przyczyniły się do zwiększenia jego zjadliwości i prowadzi badaczy zapytać, czy geny gospodarza mogą przyczyniać się do jego wirulencji lub jest tylko w odpowiedzi na to zjadliwości.

W dodatku do Mount Sinai, członkowie zespołu stanowią Armed Forces Institute of Pathology, Washington, DC; The Scripps Research Institute, La Jolla, Kalifornia; Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób, Atlanta; Amerykański Departament Rolnictwa, Ateny, Georgia; i University of Washington, Seattle.