ometadylu

Używa Dla ometadylu

Przed użyciem ometadylu

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Klasa chemiczna: opioidami

Ometadylu zapobiega objawy odstawienia, które mogą wystąpić, gdy uzależniony zatrzymuje przy użyciu innych środków odurzających. W programach detoksykacji, kwota ometadylu wykorzystywane powoli spadła aż uzależniony staje się wolne od narkotyków. W programach konserwacyjnych, jest ona wykorzystywana na zasadzie długoterminowej pomóc narkotyczne uzależnionych dala od narkotyków ulicznych. Przy długotrwałym stosowaniu, ometadylu może zmniejszyć głód uzależniony dla innych środków odurzających.

Innym narkotyczne, metadon, jest również wykorzystywany w programach oczyszczania i konserwacji. Metadon zaczyna działać szybciej niż lewometadylu nie, gdy leczenie rozpoczyna się, ale należy stosować codziennie. Lewometadylu zaczyna działać wolniej, ale nie muszą być prowadzone każdego dnia. Dlatego niektórzy ludzie mogą rozpocząć leczenie metadonem, a następnie przełączenie na ometadylu po kilku tygodniach. Inne osoby mogą otrzymać tylko jeden lek lub drugiego w całym okresie leczenia. Lekarz i twój doradca w klinice zadecyduje o najlepszy plan leczenia dla Ciebie.

, Ometadylu był dostępny tylko w zatwierdzonych przez rząd klinik leczenia.

Producent przerwane ORLAAM® (ometadylu) w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2003 roku.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla lewometadylu dodaje należy uznać

Prawidłowe użycie ometadylu

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na ometadylu ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

, Prawo nie zezwala ometadylu być stosowany w leczeniu osób uzależnionych od młodszych niż 18 lat.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie ometadylu w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Korzystanie lewometadylu z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Lewometadylu za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie ometadylu któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie ometadylu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Większość pacjentów z uwagi na ich dawki lewometadylu w klinice. Możesz być w stanie podjąć kilka dawek swojej ometadylu w domu, czy służby zdrowia uważa, jesteś odpowiedzialny, aby to zrobić. Większość ludzi będzie musiał udać się do kliniki 3 razy w tygodniu.

Dawka lewometadylu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki ometadylu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Biorąc ometadylu jest tylko częścią leczenia. Lekarz i twój doradca w klinice uczyni plan leczenia, aby przestrzegać. Plan ten może obejmować wizyty u doradcy w klinice regularnie uczestniczy w spotkaniach grup wsparcia oraz dokonania zmian w stylu życia, które pomogą Ci z dala od narkotyków. Powodzenie leczenia zależy od tego jak dokładnie przestrzegać planu leczenia.

ometadylu doda na działanie alkoholu i innych OUN (leki, które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; medycyna bólu recepty lub innych środków odurzających; barbiturany; medycynie do napadów; mięśniowe zwiotczające; lub znieczulające, w tym niektórych leków znieczulających stomatologicznych , Jest bardzo ważne, aby nie pić napojów alkoholowych lub podjąć jakiekolwiek OUN w trakcie leczenia ometadylu chyba że zostały skierowane do tego przez lekarza, który wie, że pacjent ometadylu. Nawet jeśli nadal mają pewne objawy odstawienia narkotyków i pragną na chwilę po leczeniu ometadylu została rozpoczęta, nie używać nielegalnych narkotyków lub innych depresatora OUN “ ” uliczne narkotyki. Biorąc “ ulicę ” narkotyków wraz z ometadylu spowodował niektórzy ludzie umierają z przedawkowania.

Lewometadylu może spowodować, że niektórzy ludzie stają senności, zwłaszcza wtedy, gdy leczenie rozpoczyna się lub zwiększania dawki. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na ometadylu Przed rozpoczęciem jazdy należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli jesteś senny, czy nie są czujni i trzeźwo myślący. Efekt ten zwykle ustępuje po kilku dniach, kiedy organizm przyzwyczaja się do leku. Jednakże, należy poinformować doradcę przy następnej wizycie w klinice jeśli dawka powoduje senność, która jest na tyle poważne, aby ingerować w swoje działania.

Zawroty głowy, zawroty głowy, a nawet omdlenie może wystąpić, kiedy wstać nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc zmniejszyć ten problem. Ponadto, w pozycji leżącej na jakiś czas może złagodzić zawroty głowy lub zawroty głowy.

Powiadom wszystkich pracowników służby zdrowia udać się, że pacjent ometadylu. Jest to szczególnie ważne, gdy jest potrzebny do każdego rodzaju zabiegu chirurgicznego lub leczenie doraźne. Poważne działania niepożądane mogą wystąpić, jeżeli pracownik służby zdrowia daje niektóre inne leki, nie wiedząc, że pacjent ometadylu.

Za pomocą środków odurzających, takich jak lewometadylu przez dłuższy okres czasu może spowodować poważne zaparcia. Aby temu zapobiec, Twój doradca może skierować cię do podjęcia środków przeczyszczających, pić dużo płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, ponieważ kontynuuje zaparcia mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Środki ostrożności podczas korzystania z ometadylu

Ometadylu może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jednakże, jeśli suchość w ustach trwa dłużej niż 2 tygodnie, należy skontaktować się z dentystą. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Tylko dla kobiet

Niektórzy ludzie mogą być przeniesione do metadonu po otrzymaniu ometadylu na chwilę. Jeśli podano żadnych dawek take-home metadonu, nie przyjmują pierwszą dawkę metadonu przez co najmniej 48 godzin (2 dni) po ostatniej dawce ometadylu. Biorąc 2 leki zbyt blisko siebie może spowodować przedawkowanie.

Jeśli uważasz, że możesz wziąć przedawkowania narkotyków, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach od razu. Biorąc przedawkowaniu narkotyków lub zażyciu alkoholu lub narkotyków z OUN, może prowadzić do utraty przytomności i śmierci. Objawy przedawkowania obejmują drgawki (napady), zamieszanie; silnych zawrotów głowy, senność, nerwowość, niepokój, lub słabość, i bardzo powolne lub problemami z oddychaniem. Jest to bardzo ważne, że pogotowie lekarz wie, że jesteś fizycznie uzależniony od narkotycznego nazywa ometadylu że za pomocą naloksonu w celu leczenia przedawkowania jest bardzo prawdopodobne, aby wywołać objawy abstynencyjne, i że trzeba będzie oglądać przez długi czas, ponieważ ometadylu roku Efekty ostatnich kilku dni. Jednak nie może być w stanie podać tę informację do lekarza samemu. Dlatego należy kierować przyjaciół i członków rodziny, aby dać tę informację do lekarza, jeśli to konieczne.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Po zaprzestaniu korzystania ometadylu może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

ometadylu Side Effects

Skutki uboczne wycofania wymienione powyżej mogą również wystąpić po zabiegu ometadylu został zatrzymany lub w trakcie przejścia z ometadylu do metadonu. Zawsze skonsultować się z doradcą w klinice, jeśli wystąpią objawy niepożądane odstąpienia od odstawienia leku ometadylu.

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

octan lewometadylu

CSA Harmonogram 2 Duży potencjał nadużywania

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia octan ometadylu połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.