Objawy choroby legionistów

Ból głowy, ból mięśni, dreszcze, gorączka, która może być 104 F (40 C) lub wyższa

Kiedy udać się do lekarza

legionellozie zazwyczaj rozwija się od dwóch do 10 dni po wystawieniu na działanie bakterii legionella. Często rozpoczyna się następującymi oznakami i objawami

Przez drugi lub trzeci dzień, będziesz rozwijać inne objawy i symptomy, które mogą obejmować

Chociaż legionellozie wpływa głównie płuca, od czasu do czasu mogą powodować infekcje ran, a w innych częściach ciała, włącznie z sercem.

Łagodną formę choroby legionistów – znana jako gorączka Pontiac – może dawać oznaki i objawy takie jak gorączka, dreszcze, bóle głowy i bóle mięśni. Gorączka Pontiac nie infekuje płuc oraz objawy zazwyczaj jasne w ciągu dwóch do pięciu dni.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że został wystawiony na działanie bakterii legionella. Diagnozowania i leczenia choroby legionistów jak najszybciej może pomóc skrócić okres odzyskiwania i zapobiegania poważne komplikacje. Dla osób z grupy wysokiego ryzyka, szybka obróbka jest krytyczna.

Kaszel, który może wywołać śluzu, a czasem krew, duszność, ból w klatce piersiowej, objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty i biegunka, Splątanie lub innych zaburzeń psychicznych