nieletnich i narkotyki leczenia fibromialgii

Interdyscyplinarne podejście, które uwzględnia lekarzy, psychologów i specjalistów rehabilitacji i oferuje połączenie farmakologicznych, poznawczych interwencji behawioralnych i fizycznych, a także edukacji pacjentów, wykazano, aby być najbardziej skuteczne w leczeniu dzieci i młodzieży z fibromyalgia.

Leki mogą pomóc zmniejszyć ból fibromialgii i poprawy snu. Dane dotyczące stosowania leków w leczeniu młodzieńczego fibromialgii są ograniczone. Jednak czynniki, które wykazały korzyści u dorosłych również stosowany u dzieci i czasami są skuteczne. Wspólne wybory m.in.

leki

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest interwencja jest dobrze zbadane w leczeniu przewlekłego bólu u dzieci, i stwierdzono, że w celu zmniejszenia niepełnosprawności i depresji. CBT koncentruje się na pomaganiu ludziom z fibromyalgia zarządzać ich ból używając adaptacyjne umiejętności radzenia sobie ze stresem. Należą do korzystania z zabiegów relaksacyjnych opartych rozproszenia, aktywność stymulacji, planowanie przyjemnych czynności, rozwiązywanie problemów, a zastępując negatywne i katastroficzne myśli z bardziej uspokajające i realistycznych ocen.

Terapia poznawczo-behawioralna

Dla dzieci i młodzieży z fibromialgii, rodzice zwykle udział w niektórych sesjach CBT, aby dowiedzieć się, jak trenować i wspierać wykorzystanie swoich dzieci tych umiejętności radzenia sobie w domu.