Niedobór żelaza objawy niedokrwistość

Skrajne zmęczenie, bladość skóry, osłabienie, duszność, ból w klatce piersiowej, częste infekcje, bóle głowy, zawroty głowy lub zawroty głowy, zimne dłonie i stopy, zapalenie lub bolesność języka, łamliwe paznokcie, szybkie bicie serca, nietypowe zachcianki dla substancji nie odżywczych, takich jak lodu, brudu lub skrobi, słaba apetytu, zwłaszcza u niemowląt i dzieci z niedokrwistością z niedoboru żelaza; niewygodne uczucie mrowienia lub przeszukiwania w twoich nóg (restless legs syndrome)

Kiedy udać się do lekarza

Początkowo niedokrwistości z niedoboru żelaza może być tak łagodny, że niezauważone. Ale jak ciało staje się niedobór żelaza i niedokrwistość pogarsza, oznaki i objawy nasilać.

Żelazo objawy niedokrwistości z niedoboru mogą obejmować

Jeśli Ty lub Twoje dziecko rozwija się oznaki i objawy, które sugerują, niedokrwistości z niedoboru żelaza, skonsultować się z lekarzem. Niedokrwistość z niedoboru żelaza nie jest coś do samo-diagnozowania lub leczenia. Więc do lekarza do rozpoznania zamiast przyjmowania suplementów żelaza na własną rękę. Przeciążenie organizmu żelazem może być niebezpieczne, ponieważ nadmierna akumulacja żelaza może uszkodzić wątrobę i powodować inne komplikacje.