niedobór żelaza niedokrwistość leczenie i leki

W leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza, lekarz może zalecić wziąć suplementów żelaza. Lekarz będzie również leczyć przyczyny swojego niedoboru żelaza, jeżeli jest to konieczne.

Lekarz może zalecić tabletki over-the-counter żelaza w celu uzupełnienia zapasów żelaza w organizmie. Lekarz poinformuje Cię, odpowiednią dawkę dla pacjenta. Żelaza jest również dostępny w postaci ciekłej, niemowląt i dzieci. Aby zwiększyć szanse, że twoje ciało będzie absorbować żelazo w tabletkach, może być zobowiązana do

suplementy żelaza

Suplementy żelaza mogą powodować zaparcia, więc lekarz może zalecić zmiękczający stolec. Żelazo może włączyć swoje stołki czarny, który jest nieszkodliwy efekt uboczny.

Leczenie przyczyn niedoboru żelaza

Niedobór żelaza nie może być korygowane przez noc. Być może trzeba podjąć suplementów żelaza przez kilka miesięcy lub dłużej, aby uzupełnić zapasy żelaza. Generalnie, zaczniesz czuć się lepiej po tygodniu lub tak leczenia. Zapytaj lekarza, kiedy trzeba wrócić się krew ponownie sprawdzić zmierzyć swój poziom żelaza. Aby mieć pewność, że rezerwy żelaza są uzupełniane, prawdopodobnie będziesz musiał brać suplementy żelaza przez rok lub dłużej.

Jeśli suplementy żelaza nie zwiększyć poziom żelaza we krwi, to jest prawdopodobne, że anemia jest spowodowana źródła krwawienia lub problemem absorpcji żelaza, że ​​lekarz będzie musiał zbadać i leczyć. W zależności od przyczyny, leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza może obejmować

Jeśli niedokrwistość z niedoboru żelaza jest ciężka, może trzeba żelazo dożylnie lub może być potrzebna transfuzji krwi, aby pomóc szybko wymienić żelaza i hemoglobiny.