mononukleoza zakaźna przewodnik – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Mononukleoza zakaźna choroba jest spowodowana przez infekcję wirusową. To jest powszechnie nazywany mononukleoza lub “mono”. Mononukleoza jest najczęściej spowodowane przez wirus Epsteina-Barr. W niektórych przypadkach jest to spowodowane przez inne wirusy .; Mononukleoza został nazwany “choroby całuje.” To dlatego, że wirus Epsteina-Barr powszechnie są transmitowane podczas kissing. Jednak kicha i kaszle również mogą przenosić wirusa .; Gdy dana osoba jest zakażona wirusem Epsteina-Barr, wirus pozostaje w organizmie danej osoby przez resztę swojego życia. Mononukleozy zwykle pojawia się, gdy ktoś pierwszy zakażenie wirusem Epsteina-Barr. Ale infekcja wirusem Epsteina-Barr nie zawsze powoduje mononukleozę. To często powoduje jedynie łagodną chorobę lub brak choroby w ogóle .; objawy; Pierwsze objawy mononukleozy zazwyczaj zawierają; Gorączka; bóle głowy; Bóle mięśni; Nietypowe zmęczenie, takie jak konieczność przez 12 do 16 godzin snu dziennych

objawy

Pierwsze objawy mononukleozy zazwyczaj zawierają; Gorączka; bóle głowy; Bóle mięśni; Nietypowe zmęczenie, takie jak konieczność przez 12 do 16 godzin snu dziennych

Diagnoza

Lekarz poprosi o swojej historii medycznej i obecnych objawów. On lub ona chce wiedzieć o niedawnej ekspozycji na nikogo z objawami mononukleozy lub mono-podobne.

Jak długo to trwa?

Objawy zwykle są najbardziej intensywne w ciągu pierwszych dwóch do czterech tygodni od choroby. Jednak niektóre objawy, zwłaszcza zmęczenie, może trwać kilka miesięcy lub dłużej.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Choroba ta jest najbardziej zakaźna w trakcie ostrej fazy. To jest, gdy poszkodowany nadal ma gorączkę.

Jak leczyć to schorzenie

Nie ma lekarstwa medyczna mononukleozy. Zwykle ustępuje samoistnie.

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią objawy mononukleozy.

Rokowanie

Większość pacjentów z mononukleoza odzyskać w całości. Niektóre osoby z chorobą rozwijać anginy. Jest to infekcja bakteryjna, która musi być leczone antybiotykami.