mieszka z zatorowością płucną

Zator tętnicy płucnej (PE) zazwyczaj leczy się w szpitalu. Po wyjściu ze szpitala, może trzeba zażywać leki w domu przez 6 miesięcy lub dłużej. Ważne jest, aby

Leki stosowane w leczeniu PE może krzepliwość krwi zbyt dużo. Może to powodować krwawienie z przewodu pokarmowego lub mózgu. Jeśli masz oznaki lub objawy krwawienia w układzie pokarmowym lub mózgu, leczy się na raz.

Oznaki i objawy krwawienia z układu pokarmowego m.in.

Oznaki i objawy krwawienia w mózgu m.in.

Nadmierne krwawienie z upadku lub urazu może również oznaczać, że leki PE rozcieńczona krew zbyt wiele. Nadmierne krwawienie krwawienie, że nie zatrzyma się po zastosowaniu nacisku na ranę przez 10 minut. Jeśli masz nadmierne krwawienie z upadku lub urazu, leczy się na raz.

Gdy miałem PE (z lub bez zakrzepicy żył głębokich (DVT)), jesteś w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia warunku ponownie. W trakcie leczenia i po, w dalszym ciągu podejmować kroki w celu zapobiegania zakrzepicy żył głębokich.

Sprawdź swoje nogi dla jakichkolwiek oznak lub objawów zakrzepicy żył głębokich, takich jak obszary opuchnięte, ból lub tkliwość, zwiększone ciepło obszarów obrzękniętych lub bolesne, lub czerwony lub odbarwione skóry.

Jeśli uważasz, że masz DVT lub występują objawy PE, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.