lukrecja

Nazwy zwyczajowe: Lukrecja, hiszpański, rosyjski lukrecja lukrecja, Gan Cao (chiński), Shao-Yao-gan-Cao-tang, bois doux (Francja), Kanzo (japoński), lakrids (duński), lakritzenwurzel (niemiecki), licochalcone- A Glycyrrhizae radix, Glycyrrhizae extractum crudum, Liquiriti radix, Succens liquiritiae

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa

Oo … Ethno lub inne dowody skuteczności.

Ocena bezpieczeństwa

G. glabra to 1,5 m krzew, który rośnie w klimatach subtropikalnych w bogatej glebie. Nazwa Glycyrrhiza pochodzi od greckich słów oznaczających “Sweet korzeniach.” Korzenie roślin są zbierane do produkcji lukrecji. Większość lukrecji handlowa jest pobierany z kilku odmian G. glabra. Turcja, Grecja, Iran, Irak i dostarczamy lukrecji większości komercyjnych.

zastosowanie lecznicze lukrecji sięga Cesarstwa Rzymskiego. Grecki lekarz Hipokrates (460 pne) i botanik Theophratus (371 pne) wychwalał jego zastosowań, a rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy (23 rne) zaleca się jako środek wykrztuśny i wiatropędny. Lukrecja dane również w widocznym miejscu w chińskiej medycynie. Jest on stosowany w nowoczesnych Medicinals głównie jako środek zapachowy, który maskuje gorzkie substancje, takie jak chinina, a kaszel i zimne przygotowań do jej działalności wykrztuśny. Większość lukrecja cukierki w Stanach Zjednoczonych jest w rzeczywistości o smaku anyżu, nie lukrecji. Próbkę lukrecji z 756 rne analizowano i stwierdzono, że nadal zawierają wykrywalne substancje czynne po 1200 roku.

Używane historycznie skarg GI, lukrecji stosowany jest głównie jako środek zapachowy w tytoniu i cukierków branżach oraz w pewnym stopniu w przemyśle farmaceutycznym i napojów dzisiaj. Związki chemiczne występujące w lukrecji badano w leczeniu raka, jak również do ich aktywności przeciwwirusowej.

korzeń lukrecji zostały użyte w dziennych dawkach od 2 do 15 g na wrzód i zapalenie błony śluzowej żołądka. Wyższe dawki podawane przez dłuższy okres czasu może stanowić zagrożenie podniesienia stężenia potasu we krwi na szkodliwe poziomy. Dopuszczalne dzienne spożycie (ADI) dla glycyrrhizin sugeruje się 0,2 mg / kg / dzień.

Przeciwwskazania nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Należy unikać stosowania podczas ciąży. Lukrecja może naśladować estrogenu i cieszących efekty poronne. Nie ma dowodów klinicznych, aby wspierać korzystanie z lukrecji herbaty w celu zwiększenia produkcji mleka matki.

Gliceryny w lukrecji mogą zmieniać stężenie w osoczu prednizolon i może zwiększać ryzyko toksyczności naparstnicy.

Przy niższych dawkach lub normalnego poziomu konsumpcji, kilka działania niepożądane są oczywiste. Efekty oczne i nadwrażliwość zostały opisane. Wysokie ciśnienie krwi i zwiększone stężenie potasu we krwi ujmuje skutki nadmiernego spożycia lukrecji.

Toksyczność przed nadmiernym spożyciu lukrecji jest dobrze rozwinięta. Badania uszkodzeń i wad wrodzonych DNA generalnie wykazały żadnych niepokojących objawów.

Referencje