livalo

Klasa terapeutyczna: antyhiperlipidemicznym

Używa Dla Livalo

Farmakologiczna Klasa: reduktazy HMG-CoA Inhibitor

Pitawastatyna należy do grupy leków zwanych inhibitorów reduktazy HMG-CoA reduktazy, lub statynami. Działa on na zmniejszenie ilości cholesterolu we krwi poprzez hamowanie enzymu, która jest potrzebna, aby poziom cholesterolu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków pitawastatyny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność pitawastatyny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na choroby nerek i mięśni problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących pitawastatynę.

Przed użyciem Livalo

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Oprócz tego leku, lekarz może zmienić swoją dietę na taką, która ma niską zawartość tłuszczu, cukru i cholesterolu. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o każdej specjalnej diecie.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Nie należy pić duże ilości alkoholu podczas przyjmowania pitawastatynę. może to powodować niepożądane efekty uboczne na wątrobę.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo, aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie Livalo

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nie stosować cyklosporynę (Gengraf®, Neoral®, Sandimmune®) podczas przyjmowania leku. Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować poważne skutki uboczne.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli występują niewyjaśnione bóle mięśni, tkliwość lub osłabienie. Mogą to być objawy poważnych problemów mięśniowych, takich jak miopatii lub układu immunologicznego miopatii martwiczego (IMNM).

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz ciemne zabarwienie moczu, biegunka, gorączka, skurcze mięśni lub skurcze, bóle mięśni lub sztywność, lub czujesz się bardzo zmęczony i słaby. Mogą to być objawy poważnego problemu mięśniowej zwanej rabdomiolizy, co może powodować problemy z nerkami.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, ciemne zabarwienie moczu, utrata apetytu, utrata masy ciała, ogólne uczucie zmęczenia lub osłabienia, jasnymi stolce, prawym górnym ból żołądka lub żółte oczy lub skórę , Mogą to być objawy uszkodzenia wątroby.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że za pomocą tego leku. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania tego leku, jeśli masz poważny zabieg chirurgiczny, poważny uraz lub opracować inne poważne problemy zdrowotne.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Środki ostrożności podczas korzystania Livalo

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Livalo Side Effects

Livalo (pitawastatyny)

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Wysoki poziom cholesterolu atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, Zocor, Zetia, lowastatyna, niacyna, Vytorin, rozuwastatyny, WELCHOL ezetymib, Niaspan, Mevacor, kolesewelam, Lescol, fluwastatyna, pitawastatyna, Simcor, Advicor ezetymib / simwastatyna, niacyna / simwastatyny, Slo-niacyna, Lescol XL