liszaj nitidus

nitidus Licheń (LIE-kun ni-TIE-dus) jest rzadką chorobą skóry, która zazwyczaj pojawia się jako małe, w kolorze skóry, lśniące nierówności na powierzchni skóry. Licheń nitidus wynika z nieprawidłowej aktywności zapalnej w komórkach skóry, ale przyczyna zapalenia jest nieznany.

Chociaż porostów nitidus może dotknąć każdego, to zazwyczaj rozwija się u dzieci i młodych dorosłych. Licheń nitidus rzadko powoduje dyskomfort i zwykle usuwa się na własną rękę, bez leczenia.

Licheń nitidus nie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry, a nie jest to choroba zakaźna, która może rozprzestrzeniać się do innych ludzi.

Licheń nitidus pojawia się jako skupiska maleńkich, błyszczących wstrząsami (grudki). Charakterystyka uderzeniami zawierać następujące

Skonsultować się z lekarzem, jeśli pojawi się małe guzki lub stan podobny do wysypki na skórze bez wyraźnej przyczyny, takie jak znanej reakcji alergicznej lub kontakcie z trującym bluszczem. Ponieważ liczba warunków może powodować reakcje skórne, to najlepiej, aby uzyskać szybką i dokładną diagnozę.

Kiedy udać się do lekarza

Uzyskaj natychmiastową opiekę, jeśli stan skóry towarzyszą inne objawy przedmiotowe i podmiotowe, takie jak

Związek z innymi chorobami

Przyczyną porostów nitidus jest nieznany. Grudki te, które pojawiają się w wyniku zapalenia kontrolowany przez białe krwinki zwane limfocyty T. Normalnie, komórki te działają leczyć choroby lub obrażenia, takie jak cięcie na palcu. Lekarze i naukowcy nie wiedzą, co skłania limfocyty T mają być aktywowane w porostów nitidus.

Licheń nitidus wydaje się być bardziej narażone na rozwój u dzieci i młodych dorosłych.

Ponieważ porostów nitidus jest rzadkością, większość informacji na temat tego zaburzenia jest znany z pojedynczych przypadków lub małych badań. Powiązania między porostów nitidus i innych chorób nie jest dobrze poznany, ale mogą one obejmować

Licheń nitidus jest nieszkodliwe warunkiem, że nie spowoduje długotrwałych problemów skórnych lub powikłań medycznych. Jednak pojawienie się porostów nitidus może powodować dana osoba się samoświadomość i zakłopotany.

Co możesz zrobić

Będziesz prawdopodobnie rozpocznie widząc pediatrą dziecka lub podstawowej opieki lekarza, jeśli dziecko lub występują stan skóry. Następnie można otrzymać skierowanie do specjalisty chorób skóry (dermatolog).

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty.

Dla porostów nitidus, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Lekarz jest prawdopodobne zadać szereg pytań, takich jak

Lekarz lub dermatolog sprawia diagnozę nitidus porostów lub innego stanu skóry na podstawie informacji przekazywanych na temat objawów i dokładnym zbadaniu nieprawidłowości skóry.

Czego można oczekiwać od lekarza

Lekarz może użyć szkła powiększającego, aby spojrzeć na swojej skórze. Albo może on wziąć małą próbkę tkanki (biopsja) i spojrzeć na to pod mikroskopem.

Dla większości ludzi, porosty nitidus trwa od kilku miesięcy do roku. Warunkiem zwykle usuwa się na własną rękę, bez leczenia. Po czyści się, wygląd skóry, jest zazwyczaj normalny bez powstawania blizn lub stałe zmiany w kolorze skóry.

Jeśli porosty nitidus powoduje swędzenie lub jeśli masz wątpliwości co do swojego wyglądu lub wygląd dziecka, lekarz może przepisać jeden z następujących zabiegów

Retinoid jest syntetyczna wersja witaminy A, który może być miejscowe lub doustne leczenie. Miejscowe leczenie nie powoduje skutków ubocznych związanych z kortykosteroidami, ale może podrażniać skórę.

Ponieważ retinoidów może powodować wady wrodzone, nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub które mogą zajść w ciążę. Lekarz może doradzić w sprawie niezbędnych środków ostrożności.

wizyty u lekarza