lisdexamfetamine dimezylanowe (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt i upewnić się, że dawka jest słuszne i że lek pomaga ci. Lekarz będzie musiał sprawdzić Twój lub Twojego dziecka krwi, serca i ciśnienie krwi za jakiekolwiek problemy lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Nie należy stosować leku, jeśli Ty lub Twoje dziecko skorzystało inhibitor MAO (MAO) takie jak Eldepryl®, Marplan®, Nardil® lub Parnate® w ciągu ostatnich 14 dni.

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach lub Twoje dziecko lub planują podjąć, w tym na receptę i bez recepty (over-the-counter) leków, suplementów diety, preparatów ziołowych lub leków do kontroli apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny oraz problemy zatok.

Ten lek może powodować niewyraźne widzenie lub powodować senność lub zawroty głowy. Jeśli któryś z nich występują, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie.

Lisdexamfetamine dimezylanowe może spowodować poważne problemy z sercem lub naczyń krwionośnych, takie jak zawał serca lub udar. To może być bardziej prawdopodobne u pacjentów, którzy mają w rodzinie chorób serca. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból w klatce piersiowej, duszność, omdlenia lub podczas stosowania tego leku.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoja rodzina zauważy żadnych nietypowych zmian w zachowaniu, takie jak wzrost agresji, wrogości, pobudzenie, drażliwość, lub myśli samobójczych lub zachowań. Należy również poinformować lekarza, jeśli pacjent lub dziecko ma halucynacje oraz wszelkich niezwykłych myśli, zwłaszcza jeśli są nowe lub pogarsza się szybko.

Ten lek może powodować powolny wzrost. Jeśli dziecko jest za pomocą tego leku, lekarz będzie musiał śledzić wysokości i masy ciała dziecka, aby upewnić się, że dziecko jest prawidłowo rośnie.

Ten lek może powodować stan zwany objaw Raynauda. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mrowienie lub ból w palcach u rąk i nóg pod wpływem zimna, bladość lub uczucie zimna w opuszkach palców rąk i nóg, lub zmiany koloru skóry u palcami.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które Ty lub Twoje dziecko przyjmowania leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.