lexiscan informacje stress test jądrowy

Czym jest Lexiscan?

Lexiscan znajduje się w przygotowaniu do radiologicznych (X-ray) badania przepływu krwi przez serce do badania choroby wieńcowej.

Lexiscan mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie powinni otrzymywać Lexiscan jeśli masz poważne choroby serca, takie jak blok AV lub “syndrom chorego węzła zatokowego” (chyba że masz rozrusznik serca).

Ważna informacja

Powiedz opiekunów, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak ból w klatce piersiowej lub uczucie ciężkości, ból rozprzestrzenia się na szczęce lub ramieniu, pocenie się, ogólnego złego samopoczucia, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu, powolnego rytmu serca, silne bóle głowy, drgawki (konwulsje), słaby impuls, powolny oddech lub omdlenia.

Nie należy stosować Lexiscan jeśli jesteś uczulony na regadenozon, lub jeśli masz poważne choroby serca, takie jak blok AV lub “syndrom chorego węzła zatokowego” (chyba że masz rozrusznik serca).

Aby upewnić się, Lexiscan jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

astmy lub COPD (przewlekła obturacyjna choroba płuc)

Przed zastosowaniem leku

Ból w klatce piersiowej lub problemy z sercem

historia drgawek

historia choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi

Jeśli również wziąć dipirydamol lub teofiliny; lub

jeśli miały długotrwałej choroby, która spowodowała wymioty lub biegunka.

Odbieranie Lexiscan może zwiększać ryzyko wystąpienia nieprawidłowych bicie serca, problemy z oddychaniem, zawał serca, udar mózgu lub zatrzymania akcji serca. Porozmawiaj z lekarzem na temat konkretnego ryzyka.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Lexiscan będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy regadenozon przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie karmić piersią w ciągu 10 godzin po otrzymaniu Lexiscan. Jeżeli w tym czasie używać laktatora, wyrzucić mleka otrzymasz. Nie karmić go do swojego dziecka.

Lexiscan wstrzykuje się dożylnie przez IV. Świadczeniodawcę daje ten zastrzyk.

Po Lexiscan wstrzykuje, będziesz miał innych dożylnych (iv) leki, które pozwalają naczyń krwionośnych widać wyraźniej na badania radiologicznego.

Twój oddech, ciśnienie krwi, poziom tlenu i innych funkcji życiowych będzie obserwował uważnie podczas testu wysiłkowego.

Zwykła dawka dla dorosłych radionuklidów perfuzji mięśnia sercowego Study

Zalecana dawka: 5 ml (0,4 mg regadenozon) we wstrzyknięciu dożylnym; Lexiscan należy podawać jako szybki (około 10 sekund) wstrzyknięcie do żyły obwodowej przy użyciu 22 mm lub większy cewnik lub igłę .; 5 ml soli fizjologicznej w jednej płaszczyźnie należy podać natychmiast po wstrzyknięciu Lexiscan .; Radionuklid obrazowanie perfuzji mięśnia sercowego Środek należy podawać od 10 do 20 sekund po przypływie soli. Radionuklidy może być wstrzykiwana bezpośrednio do samego cewnika Lexiscan.

Od Lexiscan jest przez personel medyczny w przygotowaniu do badań medycznych, nie mogą być w schemacie dawkowania.

Ponieważ lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w warunkach medycznych, przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Unikaj picia kawy lub innych napojów z kofeiną przez co najmniej 12 godzin przed stress test.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Lexiscan: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Jak Lexiscan podane?

Powiedz swojemu opiekunowi od razu, jeśli masz

ciężkie zawroty głowy, szybkie bicie serca, a ciepło lub mrowienie uczucie

słaby lub płytki oddech

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

Zajęcie (drgawki)

świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu

wysokie ciśnienie krwi – silny ból głowy, niewyraźne widzenie, walenie w twojej szyi i uszu, lęk, dezorientacja

zawał serca objawy – ból w klatce piersiowej lub ciśnienie, ból rozprzestrzenia się na szczęki lub ramieniu, nudności, pocenie się; lub

objawy udaru mózgu – nagłe drętwienie lub osłabienie (zwłaszcza po jednej stronie ciała), nagły silny ból głowy, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia lub równowagi.

Wspólne Lexiscan działania niepożądane mogą obejmować

uczucie duszności

bóle głowy, zawroty głowy

ból w klatce piersiowej lub dyskomfort

Lexiscan informacje dozowania

nudności; lub

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

płuczący (ciepło, zaczerwienienie lub uczucie mrowienie).

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu przy 1 800 rząd 1088.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z regadenozon, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

4.01.2014-10-29, 02:07:02

Czego należy unikać podczas odbierania Lexiscan?

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Izotop promieniotwórczy perfuzji mięśnia sercowego Badanie adenozyny, dipirydamol, Persantine, regadenozon, Adenocard, Adenoscan

Diagnoza i Investigation glukagon, mannitol, arginina, L-arginina, GlucaGen, Thyrogen, Aplisol, Tubersol, inulina, regadenozon, gastrografiny, Lipiodol Ultra-Fluide

Lexiscan skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Lexiscan?

Lexiscan (regadenozon)