lewonorgestrel wewnątrzmaciczne

Klasa terapeutyczna: antykoncepcyjne, Lokalny

Używa Dla lewonorgestrelu

Farmakologiczna Klasa: Progestin

Uwalniający lewonorgestrel systemu wewnątrzmacicznego jest również stosowany w leczeniu ciężkiego krwawienia miesiączkowego u kobiet. To działa najlepiej u kobiet, u których co najmniej jedno dziecko.

lewonorgestrel jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla lewonorgestrelu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na lewonorgestrel lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność lewonorgestrelu młodzieńczych samic. lewonorgestrel mogą być stosowane do kontroli urodzeń, w młodzieńczych kobiet, ale nie jest zalecane przed rozpoczęciem menstruacji.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków lewonorgestrelu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. lewonorgestrel nie jest zalecany do stosowania u starszych kobiet.

Przed użyciem lewonorgestrel

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania lewonorgestrel, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie lewonorgestrelu z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Lewonorgestrel za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie lewonorgestrel któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie lewonorgestrel z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz lewonorgestrel lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z lewonorgestrelu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz daje lewonorgestrelu w szpitalu lub klinice. Urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD) jest włożona do macicy.

lewonorgestrel pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lekarz może chcesz zrobić badania, aby upewnić się, że nie masz infekcję przed założeniem w wkładki. Wkładka wewnątrzmaciczna jest zwykle umieszczane w trakcie cyklu miesiączkowego lub bezpośrednio po poronieniu lub aborcji w pierwszym trymestrze ciąży. Kładąc wkładki w okresie miesięcznym pomaga również, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Potrzebny będzie również, aby zobaczyć się z lekarzem w ciągu 4 do 12 tygodni od posiadania wkładki umieszczone, a następnie raz w roku.

Lewonorgestrel wkładki ma łańcuch albo “ogon”, który jest wykonany z nici z tworzywa sztucznego. O jeden lub dwa cale od tego ciągu wisi do pochwy. Nie widać tego ciągu, i nie będzie powodować problemy podczas uprawiania seksu. Sprawdź swój ciąg IUD co kilka dni w ciągu pierwszych kilku miesięcy, że masz wkładki. Po tym, sprawdzić ciąg po każdym okresie miesięcznym. Nie może być chroniona przed ciążą, jeśli nie może czuć ciąg lub jeśli poczujesz się plastiku. Wykonaj następujące czynności, aby sprawdzić rozmieszczenie swojej wkładki

Trzeba będzie mieć swój uwalniający lewonorgestrel wkładki wymieniać co 3 lata dla Liletta ™ lub Skyla ™ lub 5 lat dla Mirena® lub wcześniej, jeśli wychodzi z macicy.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić lewonorgestrel działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 4 do 12 tygodni po wprowadzeniu, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas korzystania lewonorgestrel. Możesz mieć wyższe ryzyko ciąży pozamacicznej, jeśli zajść w ciążę w czasie, gdy wkładka wewnątrzmaciczna jest na swoim miejscu. Ciąża pozamaciczna może być poważny i zagrażający życiu stan. Może również powodować problemy, które mogą utrudnić, aby zajść w ciążę w przyszłości.

Wkładka wewnątrzmaciczna można wsunąć częściowo lub wszystkie drodze z macicy bez twojej wiedzy. Jeśli tak się stanie, nie będzie miał ochronę przed zajściem w ciążę lub może mieć zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych problemów. Jest to bardziej prawdopodobne w pierwszym roku, że masz wkładki, ale może się zdarzyć w każdej chwili. Regularne sprawdzanie ciąg swojej wkładki może powiedzieć, czy wkładka wewnątrzmaciczna jest nadal na swoim miejscu.

Być może trzeba będzie trochę plam krwi i skurcze w ciągu pierwszych kilku tygodni po IUD została włożona. Objawy te powinny ustąpić w ciągu kilku miesięcy. Rzadko IUD może zrobić dziurę w ścianie macicy po włożeniu. Jeśli tak się stanie, należy skontaktować się z lekarzem od razu.

Wkładka wewnątrzmaciczna zwiększa ryzyko poważnej infekcji kobiecych narządów zwanych zapalenie narządów miednicy mniejszej (PID). PID mogą być poważne, nawet zagrażające życiu. Ta infekcja może powodować bliznowacenie żeńskich narządów, które mogą utrudnić, aby zajść w ciążę w przyszłości, i może zwiększyć ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej.

Prawidłowe użycie lewonorgestrelu

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy grypopodobne, gorączka, dreszcze, skurcze, ból, krwawienie lub wyciek płynu z pochwy. Mogą to być oznaki, że masz infekcję.

To urządzenie nie będzie cię chronić przed dostaniem się HIV / AIDS, opryszczka lub innych chorób przenoszonych drogą płciową. Należy poinformować lekarza, jeśli ty lub twój partner zaczynają mieć stosunek seksualny z innymi ludźmi, albo ty lub twoi testy partnerskie dodatni chorobą przenoszoną drogą płciową. Jeśli jest to problem dla ciebie, porozmawiaj z lekarzem.

lewonorgestrel mogą powodować zmiany poziomu cukru we krwi. Również lewonorgestrel mogą zatuszować oznaki niskiego poziomu cukru we krwi, takich jak szybkim tętnem. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz te problemy lub jeśli wystąpią zmiany w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru.

Ważne jest, aby poinformować lekarza o stosowaniu lewonorgestrel przed masz procedurę medyczną, takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego lub MRI.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Środki ostrożności podczas korzystania z lewonorgestrel

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

lewonorgestrel Side Effects

lewonorgestrel

Nieprawidłowe krwawienie z macicy Mirena, Premarin Megace, Depo-Provera, megestrolu, medroksyprogesteronu, Provera, noretyndron

Antykoncepcja awaryjna lewonorgestrel, Plan B, Plan B One-Step, etynyloestradiol / lewonorgestrel, ella, uliprystalu

Narodziny Kontrola Mirena, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Nexplanon, Nuvaring, Yaz, noretyndronem