lewonorgestrel (trasa wewnątrzmaciczne) właściwego stosowania

Lekarz daje leku w szpitalu lub klinice. Urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD) jest włożona do macicy.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lekarz może chcesz zrobić badania, aby upewnić się, że nie masz infekcję przed założeniem w wkładki. Wkładka wewnątrzmaciczna jest zwykle umieszczane w trakcie cyklu miesiączkowego lub bezpośrednio po poronieniu lub aborcji w pierwszym trymestrze ciąży. Kładąc wkładki w okresie miesięcznym pomaga również, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Potrzebny będzie również, aby zobaczyć się z lekarzem w ciągu 4 do 12 tygodni od posiadania wkładki umieszczone, a następnie raz w roku.

Lewonorgestrel wkładki ma łańcuch albo “ogon”, który jest wykonany z nici z tworzywa sztucznego. O jeden lub dwa cale od tego ciągu wisi do pochwy. Nie widać tego ciągu, i nie będzie powodować problemy podczas uprawiania seksu. Sprawdź swój ciąg IUD co kilka dni w ciągu pierwszych kilku miesięcy, że masz wkładki. Po tym, sprawdzić ciąg po każdym okresie miesięcznym. Nie może być chroniona przed ciążą, jeśli nie może czuć ciąg lub jeśli poczujesz się plastiku. Wykonaj następujące czynności, aby sprawdzić rozmieszczenie swojej wkładki

Trzeba będzie mieć swój uwalniający lewonorgestrel wkładki wymieniać co 3 lata dla Liletta ™ lub Skyla ™ lub 5 lat dla Mirena® lub wcześniej, jeśli wychodzi z macicy.