lewonorgestrel (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Przechowywanie

Użyj tej lek zgodnie z zaleceniami lekarza lub postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Lek jest przeznaczony do stosowania jako okazjonalny sterowania awaryjnego urodzeń. To nie powinno zastępować regularnego metody antykoncepcyjnej. Można stosować ten lek w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Plan B® jest dostępny jako lek na recepty dla kobiet w wieku 17 lat i starszych, i jest dostępny tylko na receptę lekarza dla kobiet w wieku poniżej 17 lat. Plan B One-Step® jest dostępny jako lek na recepty dla każdej kobiety w wieku rozrodczym.

Jeśli wymioty w ciągu 2 godzin po przyjęciu leku, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Lekarz może przepisać kolejną tabletkę dla Ciebie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.