lewofloksacyna

Fluorochinolony, w tym lewofloksacyna, są związane ze zwiększonym ryzykiem zapalenia ścięgien i ścięgna pęknięcia w każdym wieku. Ryzyko dalszego wzrostu wraz z wiekiem ponad 60 lat jednoczesnego leczenia steroidami i nerki, serca lub przeszczepów płuc. Fluorochinolony, w tym lewofloksacyną, mogą nasilać osłabienie mięśni u osób z miastenią. Należy unikać u pacjentów ze znaną historią miastenię.

Używa Dla lewofloksacyną

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Klasa chemiczna: fluorochinolonów

Levofloxacin należy do grupy leków zwanych antybiotykami z grupy chinolonów. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak lewofloksacyna nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

lewofloksacyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla lewofloksacyną, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na lewofloksacyną lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie zaleca się stosowania dla niemowląt, dzieci i młodzieży. Jednak lewofloksacyna może być stosowany u dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych leczyć dżumę i zapobiec zakażeniu wąglikiem po ewentualnej ekspozycji.

Przed użyciem lewofloksacynę

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność lewofloksacyną w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na zaburzenia ścięgien związane z wiekiem (w tym zerwania ścięgna) i nerek, wątroby lub choroby serca, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki leku u pacjentów otrzymujących lewofloksacynę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia lewofloksacyną szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie lewofloksacynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Lewofloksacynę za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie lewofloksacynę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie lewofloksacyną. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź lewofloksacynę tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

lewofloksacyna pochodzi z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Levofloxacin cieczy doustny należy przyjmować na 1 godzinę przed lub 2 godziny po jedzeniu. Można pomiaru dawki z wyraźnym miarka, strzykawki doustnej lub medycyny kubka.

Tabletki lewofloksacyną można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.

lewofloksacyna najlepiej przyjmować popijając pełną szklanką (8 uncji) wody. Kilka dodatkowych szklanek wody należy przyjmować codziennie, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Picie dodatkowej wody pomoże zapobiec pewne niepożądane skutki lewofloksacyną.

lewofloksacyna pracuje najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, najlepiej jest podjąć dawkach równomiernie rozmieszczone razy, w dzień iw nocy. Na przykład, jeśli wziąć jedną dawkę dziennie, spróbuj wziąć go w tym samym czasie każdego dnia.

Jeśli trzeba wziąć lewofloksacynę zakażenia wąglikiem lub zarazy, lekarz będzie chciał, aby rozpocząć biorąc go jak najszybciej po narażone są na wąglika lub bakterii wywołujących dżumę.

Jeśli pacjent przyjmuje aluminium lub środków zobojętniających zawierających magnez, suplementy żelaza, witamin, didanozyna (Videx®), sukralfat (Carafate®) lub cynku, nie należy przyjmować je w tym samym czasie, aby podjąć lewofloksacynę. Najlepiej jest brać tych leków co najmniej 2 godziny przed lub 2 godziny po zażyciu lewofloksacynę. Leki te mogą utrzymywać lewofloksacynę będzie działał prawidłowo.

Przechowywać użyciu lewofloksacynę do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Twoja infekcja nie może wyjaśnić, czy przerwać stosowanie leku zbyt szybko.

Dawka lewofloksacyna będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki lewofloksacyną. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Prawidłowe użycie lewofloksacyną

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki lewofloksacyną, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w trakcie korzystania lewofloksacynę. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Środki ostrożności podczas korzystania z lewofloksacynę

Levofloxacin rzadko może powodować stany zapalne (zapalenie ścięgna) lub rozerwania ścięgna (przewodu, który dołącza mięśnie do kości). Taka sytuacja może wystąpić podczas przyjmowania leku lub po zakończeniu korzystania z niej. Ryzyko wystąpienia problemów ścięgna może być zwiększona, jeśli ponad 60 lat, stosuje leki steroidowe (np deksametazon, prednizolon, prednizon lub Medrol®), mają poważne problemy z nerkami, mają historię problemów ścięgien (np reumatoidalne zapalenie stawów), lub otrzymały narządu (np serca, nerek lub płuc) przeszczepu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pojawi się nagły ból lub obrzęk ścięgna po wysiłku (na przykład w kostkę, z tyłu kolana lub nogi, barku, łokcia lub nadgarstka), siniaków po urazie lub nie są w stanie nośne lub przenieść na tym terenie. Powstrzymania się od wykonywania dopóki lekarz mówi inaczej.

lewofloksacyna może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, który może stanowić zagrożenie dla życia i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, pokrzywka, chrypka, zawroty głowy lub omdlenia, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta po wykonaniu lewofloksacynę.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić lewofloksacyną. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy używasz lewofloksacynę.

Levofloxacin może spowodować poważne problemy z wątrobą, w tym zapalenie wątroby. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć nudności lub wymioty, ciemny mocz, w jasne stolce, bóle żołądka lub żółte oczy lub skórę podczas korzystania lewofloksacynę.

Lewofloksacyna mogą powodować biegunkę i w niektórych przypadkach może być ciężkie. Może się zdarzyć, 2 lub więcej miesięcy po zaprzestaniu korzystania lewofloksacynę. Nie należy przyjmować żadnych leków przeciwbiegunkowych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. leki biegunka może sprawić, że biegunka gorsze lub uczynić to trwać dłużej. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego czy łagodna biegunka trwa lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zaczniesz mieć drętwienie, mrowienie, pieczenie lub ból w swoje ręce, ramiona, nogi lub stopy. Mogą to być objawy stanu zwanego neuropatia obwodowa.

Jeśli masz małe stężenie potasu we krwi lub nieprawidłowo wolne bicie serca, lewofloksacyna może zwiększać ryzyko wystąpienia szybki, powolny, lub nieregularne bicie serca, utrata przytomności lub omdlenia czarów. Jeśli wystąpią takie objawy, należy poinformować lekarza od razu.

lewofloksacyną Side Effects

lewofloksacyna

Jeśli jesteś chory na cukrzycę leczonych insuliną lub lekarstwo na cukrzycę doustnie: Levofloxacin może powodować hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi) u niektórych pacjentów. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Różni ludzie mogą odczuwać różne objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Jeśli wystąpią objawy niskiego poziomu cukru we krwi, należy przerwać przyjmowanie lewofloksacynę i skontaktować się z lekarzem od razu

Niektórzy ludzie, którzy biorą lewofloksacynę może stać się bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż są normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować poważne oparzenia słoneczne lub wysypkę, zaczerwienienie, świąd lub przebarwienia. Po rozpoczęciu biorąc lewofloksacynę

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

Levofloxacin może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, lightheaded, senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na lewofloksacyną Przed rozpoczęciem jazdy należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność. Jeżeli reakcje te są szczególnie uciążliwe, skontaktować się z lekarzem.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za którego używasz lewofloksacynę. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ lewofloksacyną.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Najądrza, przenoszona drogą płciową cyprofloksacyna, doksycyklina, Levaquin, ceftriakson, Rocephin

Zakażenie pęcherza cyprofloksacyna, amoksycylina, cefaleksyna, Levaquin, Macrobid

Zapalenie oskrzeli cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, Augmentin