Leukine®

Klasa terapeutyczna: krwiotwórczych

Używa Dla Leukine®

Farmakologiczna Klasa: czynnik stymulujący tworzenie kolonii

Gdy niektóre leki nowotworowe są stosowane do zwalczania komórek nowotworowych, ale także wpływa na białe krwinki, które zwalczają infekcje. Sargramostim jest stosowany, aby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko infekcji, podczas gdy pacjent jest leczony z leków na raka. Lek ten stosuje się również w celu odzyskiwania szpiku kostnego po przeszczepie szpiku kostnego i w procesie zwanym zbierania komórek progenitorowych krwi obwodowej u pacjentów z rakiem.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrii specyficzne, które ograniczają użyteczność sargramostim u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci młodszych niż 4 miesiące życia.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrii specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność sargramostim w podeszłym wieku.

Przed użyciem Leukine®

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny może podać ten lek. Lekarz zaleci dokładną dawkę i powiedzieć, jak często należy ją podać. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza jeśli pacjent jest leczony na raka. Lek nie powinien być podawany w tym samym czasie co chemioterapię lub radioterapię lub w ciągu 24 godzin przed lub po otrzymaniu leczenia raka.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Prawidłowe użycie Leukine®

Neutropenia związanych z chemioterapią Neulasta, Neupogen, filgrastym, Zarxio, Granix, pegfilgrastymu

Niedokrwistość aplastyczną Promacta, eltrombopag, Atgam, sargramostim, limfocyty immunoglobuliny anty-thy (koński)

Transplantacji Szpiku flukonazol, Diflucan, cisplatyna, Neupogen, filgrastym, Zarxio

Transplantacji Szpiku, awaria lub Przeszczep Opóźnienie sargramostim

Środki ostrożności podczas korzystania Leukine®

Leukine® Side Effects

Leukine® (sargramostim)