Leukine® (sargramostim) używa, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Leukine®?

Leukine® służy do zwiększenia liczby białych krwinek i pomaga zapobiegać poważną infekcję w stanach takich jak białaczka, przeszczep szpiku kostnego, a wcześniej chemioterapii kolekcji krwinek. Leukine® jest do stosowania u dorosłych, którzy mają co najmniej 55 lat.

Leukine® mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować Leukine® jeśli jesteś uczulony na sargramostim lub drożdży. Leukine® nie należy zużyć w ciągu 24 godzin przed lub po otrzymaniu chemioterapii lub radioterapii.

Ważna informacja

Przed otrzymaniem Leukine®, należy poinformować lekarza, jeśli masz zatrzymanie płynów (zwłaszcza w okolicach płuc), choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, zastoinowej niewydolności serca, raka szpiku kostnego, choroby napady drgawek, wątroby lub nerek lub zaburzenia oddychania, takie jak POChP i astma.

Powiedz swojemu opiekunowi od razu, jeśli występują zawroty głowy, mdłości, zawroty głowy, duszności, lub szybkie bicie serca, ucisk w klatce piersiowej lub problemy z oddychaniem podczas wstrzykiwania Leukine®.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek inne poważne skutki uboczne, takie jak gorączka, dreszcze, ból gardła, objawy grypy, owrzodzenia jamy ustnej, łagodne zasinienie lub krwawienie i obrzęk lub szybki przyrost masy ciała.

Korzystanie Leukine® może zwiększać ryzyko wystąpienia innych nowotworów. Zapytaj lekarza o indywidualnego ryzyka.

Przed użyciem Leukine®

Nie należy stosować Leukine® jeśli jesteś uczulony na sargramostim lub drożdży. Leukine® nie należy zużyć w ciągu 24 godzin przed lub po otrzymaniu chemioterapii lub radioterapii.

Aby upewnić się, że można bezpiecznie używać Leukine®, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych innych warunków

zatrzymanie płynów

tworzenie się płynu wokół płuc (zwany również wysięk)

rak szpiku kostnego

choroby serca, wysokie ciśnienie krwi; zastoinowa niewydolność serca

padaczkę lub inne zaburzenie napadowe

choroba wątroby lub nerek; lub

astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), albo inne problemy z oddychaniem.

Korzystanie Leukine® może zwiększać ryzyko wystąpienia innych nowotworów. Zapytaj lekarza o indywidualnego ryzyka.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Leukine® będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku. Nie wiadomo, czy sargramostim przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie używaj Leukine® nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Korzystanie Leukine® dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Leukine® nie należy zużyć w ciągu 24 godzin przed lub po otrzymaniu chemioterapii lub radioterapii.

Lek ten jest wyposażony w instrukcji dla pacjentów bezpiecznego i skutecznego stosowania. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ostrożnie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Leukine® jest wstrzykiwany dożylnie lub podskórnie. Można pokazać, jak korzystać zastrzyki w domu. Nie samodzielnie wstrzykiwać leku, jeśli nie w pełni zrozumieć, jak dać zastrzyk i zutylizować zużyte igły, strzykawki, rurki IV i innych elementów wykorzystywanych do wstrzyknięcia leku.

Po wstrzyknięciu do żyły, Leukine® należy podać powoli. Wlew IV może potrwać do 24 godzin.

Użyj innego miejsca na brzuchu, udzie lub na ramieniu za każdym razem podać we wstrzyknięciu pod skórę. Tuż przed dać zastrzyk, zastosować okład z lodu na skórze przez jedną minutę. Twój usługodawca opieki pokaże najlepsze miejsca na ciele do wstrzyknięcia leku. Nie należy wstrzykiwać w tym samym miejscu dwa razy z rzędu.

Proszek Leukine® może być mieszany z cieczą (rozcieńczalnik) przed użyciem. Jeśli używasz zastrzyki w domu, upewnij się, zrozumieć, jak prawidłowo wymieszać i przechowywać leki.

Jak stosować Leukine®?

Nie wstrząsać leku mieszane lub może piany. Nie należy stosować leku, jeśli uległa zmianie kolorów lub ma w nim cząstki. Zadzwoń do swojego lekarza o nowej recepty.

Aby mieć pewność, Leukine® pomaga kondycję, twoja krew może trzeba badać częściej. Pomoże to lekarz określić, jak długo traktują cię z Leukine®. Czynność wątroby będą również musiały zostać przetestowane. regularne wizyty u lekarza.

Przechowuj lek w cieczy w lodówce, nie zamrażać. Chronić przed światłem. Można wziąć lek na zewnątrz i pozwolić mu osiągnąć temperaturę pokojową przed pomiarem dawki leku w strzykawce. Następnie zwrócić lek do lodówki. Wyrzucić resztki płynu po 20 dniach. Po wymieszaniu Leukine® proszku z rozcieńczalnikiem, przechowywać w lodówce i używać je w ciągu 6 godzin. Nie zamrażać. Chronić przed światłem. Jeśli mieszać proszek z wodą bakteriostatycznym, można zapisać tę mieszaninę w lodówce przez okres do 20 dni.

Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji, jeśli pominięcia dawki Leukine®.

Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, osłabienie, bóle głowy, gorączka, dreszcze, wysypkę skórną, szybkie bicie serca, lub trudności w oddychaniu.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Niektóre osoby otrzymujące Leukine® wstrzyknięcia było reakcji do infuzji (wówczas, gdy lek jest wstrzyknięty do żyły). Powiedz swojemu opiekunowi od razu, jeśli występują zawroty głowy, mdłości, zawroty głowy, duszności, lub mieć szybkie bicie serca, ucisk w klatce piersiowej lub problemy z oddychaniem podczas iniekcji. Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Leukine®: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak

wysoka gorączka, dreszcze, ból gardła, katar, objawy grypopodobne

białe plamy lub owrzodzenie wewnątrz jamy ustnej lub na wargach

łatwe siniaki, wybroczyny (nosa, jamy ustnej, pochwy lub odbytu), fioletowe lub czerwone plamy zlokalizowania pod skórą

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

obrzęki, zwiększenie masy ciała rapid

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

ból w klatce piersiowej, szybkie lub nierówne bicie serca

osłabienie lub omdlenia

Co należy unikać?

czarne, krwawe stolce smoliste lub

odkrztuszanie krwi lub wymiocin, który wygląda jak fusy

bolesne lub utrudnione oddawanie moczu

Leukine® skutki uboczne

ciemny mocz, gliny kolorowe stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu)

problemy z oddychaniem; lub

problemy z wizją, mowy, równowagi, lub w pamięci.

Mniej poważne Leukine® działania niepożądane mogą obejmować

nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, utrata apetytu

uczucie zmęczenia

wypadanie włosów

odchudzanie

bół głowy

łagodna wysypka lub swędzenie

ból kości

bóle stawów i mięśni; lub

zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia dano.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

litu (Eskalith, Lithobid); lub

steroid, taki jak prednizon (Meticorten, Sterapred), metyloprednizolon (Medrol), deksametazon (Decadron), i innych.

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z Leukine®. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Uwaga: Każdy starań w celu zapewnienia, że ​​podane informacje są prawdziwe, aktualne i kompletne, jednak nie ma gwarancji, jest wykonana w tym celu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą Drug być czas wrażliwe. Informacje o leku Multum jest zasób informacyjny przeznaczony do wspomagania licencjonowanych zawodów medycznych w opiece nad pacjentami i / lub służyć konsumentom oglądania tej usługi jako uzupełnienie, a nie substytut, doświadczenie, umiejętności, wiedzy i osądu zawodów medycznych. Brak ostrzeżenia dla danego leku lub kombinacji leków, w żadnym razie nie powinny być interpretowane jako wskazanie, że kombinacje leków lub lek jest bezpieczny, skuteczny i odpowiedni dla danego pacjenta. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone na pokrycie wszystkich możliwych zastosowań, wskazówki środki ostrożności, ostrzeżeń, interakcji lekowych, reakcje alergiczne lub skutki negatywne.

3.1.11 / 03/2010 01:49:27

Jakie inne leki wpłynie Leukine®?

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Leukine® (sargramostim)

Zatwierdzenia historii 10+ lat rząd zatwierdził 1991

Neutropenia związanych z chemioterapią Neulasta, Neupogen, filgrastym, Zarxio, Granix, pegfilgrastymu

Niedokrwistość aplastyczną Promacta, eltrombopag, Atgam, sargramostim, limfocyty immunoglobuliny anty-thy (koński)

Transplantacji Szpiku flukonazol, Diflucan, cisplatyna, Neupogen, filgrastym, Zarxio

Transplantacji Szpiku, awaria lub Przeszczep Opóźnienie sargramostim