Lescol: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne i ostrzeżenia

Czym jest Lescol?

Lescol jest stosowane w celu obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów (rodzaje tłuszczu) we krwi i spowalniają narastaniu płytki nazębnej (złogów tłuszczowych) w naczyniach krwionośnych.

Lescol stosuje się również w celu obniżenia ryzyka powikłań serca u niektórych pacjentów z chorobą wieńcową. Fluwastatyna jest stosowany u dorosłych i dzieci, które mają co najmniej 10 lat.

Lescol może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować wady wrodzone. Nie używaj fluwastatynę jeśli jesteś w ciąży.

Ważna informacja

Nie należy przyjmować leku Lescol jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby, lub jeśli karmi piersią dziecko.

Przed podjęciem Lescol, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta stwierdzono kiedykolwiek wątroby lub choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia tarczycy lub, albo jeśli pić więcej niż 2 napoje alkoholowe codziennie.

Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki w przypadku korzystania z fluwastatyny. Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach, których używasz.

W rzadkich przypadkach, fluwastatyna może spowodować stan, który powoduje rozpad tkanki mięśni szkieletowych, co prowadzi do niewydolności nerki. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli występują niewyjaśnione bóle mięśni, tkliwość lub osłabienie zwłaszcza jeśli masz również gorączka, nietypowe zmęczenie i ciemne zabarwienie moczu.

Przed zastosowaniem leku

Unikaj spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze i cholesterol. Lescol nie będą tak skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu jeśli nie przestrzegać diety planu obniżania cholesterolu.

Lescol jest tylko część pełnego programu leczenia, który obejmuje również dieta, ćwiczenia i kontroli wagi. Śledź diecie, leki i procedury wykonywania bardzo uważnie.

Nie należy przyjmować leku Lescol jeśli jesteś uczulony na fluwastatynę lub jeśli

masz czynną chorobą wątroby; lub

jesteś w ciąży lub karmienia piersią.

Aby upewnić się, Lescol jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

historia choroby wątroby

bóle mięśni lub osłabienie

choroba nerek

cukrzyca

zaburzenia tarczycy; lub

jeśli pijesz więcej niż 2 napoje alkoholowe codziennie.

Lescol może spowodować stan, który powoduje rozpad tkanki mięśni szkieletowych, co prowadzi do niewydolności nerki. Warunek ten może być bardziej prawdopodobne u osób starszych oraz u osób z chorobą nerek lub źle kontrolowana niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy).

Następujące leki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych problemów mięśniowych, jeśli wziąć je razem z Lescol

kolchicyny

erytromycyna

flukonazol

gliburid

fenytoina

Jak należy stosować Lescol?

cieńsza krwi takie jak warfaryna (Coumadin, Jantoven)

cyklosporyna lub inne leki, które osłabiają układ odpornościowy

gemfibrozyl, kwas fenofibrynowy, fenofibrat; lub

Leki, które zawierają niacyny (Advicor, Niaspan, Niacor, Simcor, SLO-niacyna, i inne).

Lescol może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować wady wrodzone. Nie należy przyjmować leku Lescol jeśli jesteś w ciąży. Jeśli zajdzie w ciążę, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Stosować skuteczną antykoncepcję w celu zapobiegania ciąży podczas przyjmowania leku.

Fluwastatyna mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. nie karmić piersią podczas stosowania leku Lescol.

Ten lek nie jest dopuszczony do użytku przez osoby w wieku poniżej 10 lat.

Weź Lescol dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Należy przyjmować leku z pełną szklanką wody.

Lescol jest zazwyczaj raz lub dwa razy na dobę, z jedzeniem lub bez. Przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia.

Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Połknąć w całości. Należy poinformować lekarza, jeśli masz problemy z przełykaniem pigułkę.

Podczas stosowania tego leku, może być konieczne częste badania krwi.

Może to potrwać do 4 tygodni przed poprawić swój poziom cholesterolu. Przechowywać zastosowaniem leku zgodnie z zaleceniami, nawet jeśli czujesz się dobrze. Wysoki poziom cholesterolu ma zwykle żadnych objawów.

Lescol informacje dozowania

Lescol jest tylko część pełnego programu leczenia, które może obejmować również dieta, ćwiczenia i kontroli wagi. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo uważnie.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Zwykła dawka dla dorosłych hiperlipidemii

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Początkowa dawka: od 20 do 40 mg doustnie raz na dobę przed snem .; Dawka podtrzymująca od 20 do 80 mg / dzień.

Zwykła dawka pediatryczna hiperlipidemii

9 do 16 lat; Początkowa dawka: 20 mg doustnie raz na dobę przed snem .; Dawka podtrzymująca od 20 do 80 mg / dzień.

Czego należy unikać podczas stosowania leku Lescol?

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jest więcej niż 12 godzin, należy opuścić pominiętą dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Unikaj spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze i cholesterol. Lescol nie będą tak skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu jeśli nie przestrzegać diety obniżającej cholesterol plan.

Należy unikać picia alkoholu. To może podnieść poziom trójglicerydów i może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na LESCOL: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach, fluwastatyna może spowodować stan, który powoduje rozpad tkanki mięśni szkieletowych, co prowadzi do niewydolności nerki. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli występują niewyjaśnione bóle mięśni, tkliwość lub osłabienie zwłaszcza jeśli masz również gorączka, zmęczenie, nietypowe lub ciemne zabarwienie moczu.

Również skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

objawy choroby nerek – siusiającego niewiele lub nie; bolesne lub utrudnione oddawanie moczu; obrzęk nogi lub kostki; uczucie zmęczenia lub duszności; lub

problemy z wątrobą – nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Częste działania niepożądane mogą obejmować Lescol

ból w mięśniach

bół głowy; lub

ból brzucha, nudności lub niestrawność.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Wiele innych leków może zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów mięśniowych jeśli wziąć je ze Lescol. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy i produkty ziołowe. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem Lescol. Daj listę wszystkich leków do dowolnego świadczeniodawcę, który cię leczy.

12.01.2016-03-22, 11:04:04.

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Efekty uboczne Lescol

Wysoki poziom cholesterolu atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, Zocor, Zetia

Wysoki poziom cholesterolu, Rodzinna Heterozygotyczna atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, Zocor

Jakie inne leki wpłynie Lescol?

Lescol (fluwastatyna)

Hiperlipoproteinemię atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat

Hiperlipoproteinemię typu IIa, Podwyższone stężenie LDL atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat