lanzoprazol i naproksen

Używa Dla lanzoprazolu i naproksenu

NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, zakrzepowe zawał serca i udar, które mogą być śmiertelne. Ryzyko to może być zwiększone u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. Naproksenu przeciwwskazane w leczeniu bólu okołooperacyjnym w otoczeniu pomostowania tętnic wieńcowych (CABG). NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza u osób starszych, w tym krwawienia, owrzodzenia i perforacja żołądka lub jelit, które mogą być śmiertelne.

Przed użyciem lanzoprazolu i naproksen

Lanzoprazol jest inhibitorem pompy protonowej (PPI), który jest stosowany do leczenia pewnych warunkach (na przykład, wrzód dwunastnicy i wrzody żołądka), w którym znajduje się zbyt dużo kwasu w żołądku. Naproksen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który stosuje się w leczeniu bólu oraz objawy zapalenia stawów, takich jak zapalenie, obrzęk, sztywność i ból stawów.

lanzoprazol i naproksen jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Lanzoprozolu i naproksenu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na lanzoprazolu i naproksenu lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków lanzoprazolu i kombinacji naproksenu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność lanzoprazolu i kombinacji naproksenu u osób starszych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na działanie lanzoprazolu i kombinacji naproksenu niż młodszych dorosłych i są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących lansoprazol i naproksen.

Prawidłowe stosowanie leku i naproksenu

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Korzystanie lanzoprazolu i naproksenu z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie lanzoprazolu i naproksenu z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie lanzoprazolu i naproksen któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie lanzoprazolu i naproksenu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj lanzoprazolu i naproksen dokładnie tak, jak nakazał przez lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż zamówione przez lekarza. Biorąc za dużo lanzoprazolu i naproksenu może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku.

lanzoprazol i naproksen powinny pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

lanzoprazol i naproksenu zapakowane w postaci zestawu. Zestaw zawiera dwa różne leki, które są wykorzystywane wspólnie przez 7 dni lub 28 dni. Każda dawka dzienna składa się z jednej kapsułce Prevacid® i dwóch tabletek Naprosyn®.

Zaleca się przyjmowanie leku i naproksen na pusty żołądek, ale wziąć lekarstwo, popijając szklanką wody.

Połknąć kapsułkę całość Prevacid®. Nie łamać, miażdżyć ani żuć. Jeśli pacjent stosuje również sukralfat podjąć kapsuły Prevacid® 30 minut przed sukralfat.

Dawka lanzoprazolu i naproksenu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki lanzoprazolu i naproksen. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki lanzoprazolu i naproksen, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Środki ostrożności podczas korzystania z lanzoprazolem i naproksen

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Naproksen może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają lanzoprazolu i naproksen przez długi czas może mieć również większe ryzyko.

Naproksen może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkohol, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak sterydy lub krwi cieńszy).

lanzoprazol i naproksen może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas korzystania lanzoprazolu i naproksen.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia lanzoprazolem i naproksenu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania lanzoprazolu i naproksen: pęcherzy, peeling, rozluźnienia skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, świąd, bóle stawów i mięśni, czerwone zmiany skórne, ból gardła , owrzodzenia, wrzody białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Korzystanie lanzoprazolu i naproksen w późnym okresie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

lanzoprazolu i naproksen Side Effects

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub białek oczu.

lanzoprazol i naproksen może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność, depresja, lub mniej czujny, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na lanzoprazolu i naproksenu przed jazdy, należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku lanzoprazolu i naproksen. Może to być konieczne, aby zatrzymać lekarstwo na chwilę, lub zmienić na inną niesteroidowe leki przeciwzapalne przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

lanzoprazol / naproksen

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa prednizon, naproksen, Humira, aspiryna, diklofenak, Celebrex

Reumatoidalne zapalenie stawów Humira, Plaquenil, hydroksychlorochina, sulfasalazyna, Enbrel, Remicade

Ból tramadol, oksykodon, paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia lanzoprazol / naproksenu połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.