l-methylfolate

Kwas foliowy jest formą witaminy B, która występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Kwas foliowy jest postać człowieka kwasu foliowego, który jest dodawany do przetworzonej żywności lub witamin i suplementów mineralnych. Kwas foliowy jest potrzebna w ludzkim organizmie do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.

Brak (niedobór) kwasu foliowego w organizmie ludzkim może być spowodowane przez pewne choroby, poprzez pewne leki lub za pomocą wystarczającej ilości kwasu foliowego w diecie. Niedobór folianów może prowadzić do zmniejszenia czerwonych krwinek lub niedokrwistość. niedobór kwasu foliowego może spowodować wysokie poziomy pewnego aminokwasu we krwi, stan zwany hiperhomocysteinemii (Hye-per-HOE-Moe-sis-cyna-EE-mee-a).

L-methylfolate jest żywność medycznego do stosowania u ludzi, którzy mają warunki związane z niedoborem kwasu foliowego. L-methylfolate jest również stosowany u osób z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi, którzy mają niedobór kwasu foliowego, lub u osób ze schizofrenią, którzy mają Hiperhomocysteinemia związanych z niedoborem kwasu foliowego.

L-methylfolate nie środek przeciwdepresyjny lub leki przeciw-psychotyczny. Jednakże, l-methylfolate mogą nasilać działanie leków przeciwdepresyjnych.

L-methylfolate mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować l-methylfolate jeśli jesteś uczulony na to.

Aby upewnić się, l-methylfolate jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

atak epilepsji

historia niedoboru witaminy B12 lub niedokrwistość złośliwą; lub

historia choroby afektywnej dwubiegunowej (depresja maniakalna).

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Twoje potrzeby dawka może być różna w czasie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Używaj tylko siłę l-methylfolate że przepisaną przez lekarza. Nie włączaj marki bez konsultacji z lekarzem.

Można wziąć l-methylfolate z jedzeniem lub bez. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie udostępniaj tego leku z inną osobą, nawet jeśli mają takie same objawy masz.

L-methylfolate to tylko część pełnego programu leczenia, które może obejmować także inne leki, i psychologicznej, gdy stosowany u osób z depresją lub schizofrenią. Stosuj się do leków i poradnictwa rutyny bardzo uważnie.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przedawkowanie l-methylfolate nie jest prawdopodobne, aby wywołać objawy zagrażające życiu.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Mniej może wystąpić poważne skutki uboczne, a może masz wcale.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Zwykła dawka dla dorosłych niedobór kwasu foliowego

L-methylfolate (w dawce 7,5 mg lub 15 mg siły obrotu w postaci tabletek Deplin) został zatwierdzony przez FDA do odmiennych potrzeb żywieniowych osób, które mają nieoptymalne poziom L-methylfolate w płynie mózgowo-rdzeniowym, osoczu i / lub czerwonych krwinek i mają poważne zaburzenia depresyjne (MDD) ze szczególnym naciskiem wspomagającym wsparcie dla osób, które są na lek przeciwdepresyjny .; Dawka: 7,5 mg lub 15 mg doustnie raz na dobę; L-methylfolate (w dawce 7,5 mg lub 15 mg substancji czynnej na rynku jako tabletki Deplin) również jest zatwierdzony przez FDA do różnych wymagań żywieniowych jednostek, które nieoptymalne stężenia L-methylfolate w płynie mózgowo-rdzeniowym, plazmy i / lub czerwonych krwinek i mieć schizofrenię, u których występują objawy negatywne i / lub zaburzeniami poznawczymi, ze szczególnym naciskiem jako wspomagającym wsparcie dla osób, które ustabilizowały się na leki przeciwpsychotyczne .; Dawka: 7,5 mg lub 15 mg doustnie raz na dobę; L-methylfolate (o stężeniu 1 mg do obrotu w postaci tabletek Zervalx) został zatwierdzony przez FDA jako pożywienia podawanego doustnie na receptę lekarską do dietetycznego; 1) półprodukt do wzrostu ryzyka dla ciąży, które wymagają zwiększonego spożycia folianów w diecie; 2) hemolityczna, megaloblastyczna i / lub anemią sierpowatą skomplikowane niedobór kwasu foliowego; Dawka: 1 mg doustnie raz na dobę

Zwykła dawka dla dorosłych Hiperhomocysteinemia

L-methylfolate (o stężeniu 1 mg do obrotu w postaci tabletek Zervalx) został zatwierdzony przez FDA jako pożywienia podawanego doustnie na receptę lekarską do dietetycznego; 1) uprzedzenie hiperhomocystynuria; 2) metotreksat indukowane hiperhomocystynuria osoczu; Dawka: 1 mg doustnie raz na dobę

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z L-methylfolate, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 2.02. Przejrzano dnia: 19.11.2013, 17:30:27.