Kuvan

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Używa Dla Kuvan

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków sapropteryny u dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone ..

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków sapropteryny nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Przed użyciem Kuvan

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten powinien pochodzić z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Najlepiej jest przyjmować leku z jedzeniem w tym samym czasie każdego dnia.

Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o każdej specjalnej diecie. Ważne jest, aby utrzymać dietę o ograniczonej ilości fenyloalaniny.

Jeśli używasz proszek do sporządzania roztworu doustnego: Wlać zawartość pakietu w 4 do 8 uncji (1/2 do 1 szklanki) wody lub soku jabłkowego. Dokładnie wymieszać. Pij tę mieszaninę w ciągu 30 minut. Można również dodać go w małej ilości pokarmu, takiego jak jabłkowym lub budyniu przed sobą. Możesz dać mieszane lek niemowlęciu za pomocą strzykawki dozującej.

Jeśli używasz tabletek: Można połknąć tabletki w całości lub zmieszać je w 4 do 8 uncji (1/2 do 1 szklanki) wody lub soku jabłkowego przed podjęciem. Może to potrwać kilka minut, aż do rozpuszczenia tabletki. Aby tabletki rozpuszczają się szybciej, można je mieszać ani kruszyć. Pij tę mieszaninę w ciągu 15 minut. Można również kruszyć tabletek i wymieszać w małej ilości miękkiego pokarmu, takich jak sos jabłkowy lub budyniu przed podjęciem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz lub sprawdzić postępy dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, zawroty głowy lub omdlenia, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku.

Prawidłowe użycie Kuvan

Ten lek może powodować zapalenie żołądka (zapalenie żołądka). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma uczucie pieczenia w klatce piersiowej lub brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądkowe lub tkliwość w okolicy żołądka.

Ten lek może powodować nadpobudliwość (zbyt dużo lub stałej aktywności). Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent lub dziecko ma żadnych oznak, co następuje: wiercić lub poruszając się zbyt dużo lub zbyt dużo mówić.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania Kuvan

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

fenyloketonuria sapropteryna

Kuvan Side Effects

Kuvan (sapropteryna)