Kombucha

Nazwy zwyczajowe: Kombucha jest również znana jako herbata kombucha, kombucha grzyba, mandżurski herbata, combucha herbata, spumonto, tschambucco, teekwass, kwassan, Kargasok herbaty “grzyb” japonicus, mandżurski “grzyb”, dr Sklenář za wlewu Kombucha grzyby, Szampan życie i t’chai od morza.

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa

O … Mało lub brak dowodów skuteczności.

Ocena bezpieczeństwa

Kombucha nie jest grzyb lub grzyby, ale raczej szary, naleśnik kształcie patty, które mogą dorastać do 0,15 m średnicy. Patty znajduje się w mieszaninie z czarnej herbaty i cukru do fermentacji. Technicznie rzecz biorąc, fermentacja staje się mieszaninę drożdży i bakterii (czyli bakterią xylinum, Bakteria gluconicum, Acetobacter ketogenum i Pichia fermentans).

Nazwa pochodzi od kombucha Japończyków; jest warzone w wodorosty (kombu) Herbata (cha). W krajach zachodnich, produkt zazwyczaj jest propagowana w czarnej herbacie. Użytkownicy unosić rosnących zarodników na powierzchni zaparzonej czarnej herbaty, słodzonych. Podwójne grzybnia w masie mniej więcej co tydzień. Następnie masa jest podzielona, ​​a nowa część jest propagowana na nowym nośniku herbaty. W ten sposób, Kombucha grzybnia może namnażać się w szybkim tempie do dystrybucji komercyjnej. Ponieważ wzrost dojrzewa, fermentuje napoju nieznacznie. Ten fermentowana herbata jest zużywane dla swoich rzekomych właściwościach leczniczych. Picie herbaty fermentowane od dawna popularne w krajach Europy Wschodniej, a korzystanie z tego szczególnego wzrostu grzybni może sięgają kilku wieków.

Kombucha herbaty wzrosła gwałtownie na popularności w ciągu ostatniego roku i jest reklamowany jako panaceum dla szerokiej gamy chorób, począwszy od utraty pamięci z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Pomimo ekstrawaganckich roszczeń o jego aktywności farmakologicznej, niektórzy eksperci uważają, że herbata spełnia kryteria FDA identyfikujących oszukańczego produkt, w tym: w odniesieniu do nie-amerykańskich badań medycznych, odwołanie się do próżności człowieka, starożytnych korzeni i rzekomych uzdrowień dla szerokiej gamy dolegliwości. Niektóre z tych roszczeń obejmują raka utwardzania, reumatyzmu, starzenie się, zaburzenia jelitowe.

Nie ma dobre dowody na poparcie roszczeń o farmakologicznym kombucha. Ponieważ Kombucha herbaty jest produktem fermentacji bakteryjnej, może on zawierać związki, które mają wpływ na florę bakteryjną w jelicie. Jeden raport o wlewu Kombucha grzybowym dr Sklenář’S (1960) jako terapii nowotworowej wskazało, że nie były dostępne żadne stałe dane medyczne na jego przydatność w leczeniu raka. Skrining “Kargasok herbaty” (Kombucha herbaty), anoreksji i otyłości doniesiono również, ale nie potwierdzona.

Nie ma dowodów klinicznych, aby wspierać konkretne zalecenia dotyczące dawkowania dla kombucha.

Nie jest już uważane za bezpieczne.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności w czasie ciąży i laktacji brakuje. Unikaj używania.

Brak dobrze udokumentowane.

Przypadki nudności i alergiczne reakcje były zgłaszane.

Fermentowany herbaty wiąże się z kombucha został podejrzany o śmiertelne jednego użytkownika.

Referencje