kleptomania radzenia sobie i wsparcie

Można podjąć kroki, aby dbać o siebie, umiejętności radzenia sobie ze zdrowymi, podczas gdy coraz profesjonalnego leczenia

Jeśli twój ukochany jest leczony na kleptomania, upewnij się, że rozumiesz szczegóły swojego planu leczenia oraz aktywnie wspierać jego sukces. Może to być pomocne do uczestnictwa jednego lub więcej sesji terapeutycznych z ukochaną osobą tak, że jesteś zaznajomiony z czynników, które wydają się wyzwolić chęć kradzieży i najbardziej skutecznych sposobów radzenia sobie.

Wsparcie dla bliskich

Można również skorzystać z rozmowy z terapeutą samodzielnie. Odzyskiwanie zaburzenia kontroli impulsów jest wyzwaniem, zakład długoterminowy – zarówno dla poszkodowanego i tych najbliżej niego. Upewnij się, że dbanie o własne potrzeby z wylotami redukcji stresu, które działają najlepiej dla Ciebie, takich jak ćwiczenia, medytacji lub czasu z przyjaciółmi.

Grupy samopomocy

Ludzie z kleptomania może skorzystać z uczestnictwa w grupach samopomocy oparte na programach 12-kroku. Nawet jeśli nie można znaleźć grupę specjalnie dla kleptomania, można skorzystać z uczestnictwa Anonimowych Alkoholików lub inne spotkania uzależnienia. Takie grupy nie gustów każdego z nas, więc należy zwrócić się do dostawcy o zdrowie psychiczne alternatyw.