Kineret

Klasa terapeutyczna: immunologiczne agenta

Używa Dla Kineret

Farmakologiczna Klasa: interleukiny-1 Inhibitor

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Zastosowanie iniekcji anakinrą nie jest zalecane u dzieci z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku anakinrą u osób starszych. Jednakże, lek ten może powodować poważne infekcje i problemy z nerkami częściej u osób starszych, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk anakinry.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Kineret

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą. Anakinry może czasem mieć w domu dla pacjentów, którzy nie muszą być w szpitalu lub klinice. Jeśli używasz tego leku w domu, lekarz lub pielęgniarka nauczą cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz, jak się do stosowania leku.

Lek ten jest wyposażony w informacje o pacjencie i instrukcje użytkowania ulotki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz tego leku w domu, zostanie pokazany obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dajesz sobie lub swojemu dziecku szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórnych.

Używać nowej igły, nieuszkodzonych ampułko-strzykawce lub strzykawki przed każdym wstrzyknięciem leku.

Być może nie korzystać ze wszystkich leku w każdej ampułko-strzykawce. Użyj każdą strzykawkę tylko jeden raz. Nie zapisuj otwarty strzykawki. Jeśli lek w strzykawce nie zmieniło kolor, czy widzisz w nim cząstki, nie należy go używać.

Stosowania leku w tym samym czasie każdego dnia.

Wyrzuć zużyte igły daleko w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Prawidłowe użycie Kineret

Nie wstrząsać leku. Chronić przed światłem.

Jeśli będziesz używał tego leku przez długi czas, ważne jest to, że lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś w domu nigdy nie miał pozytywnego wyniku testu na gruźlicę skóry.

Zdolność organizmu do zwalczania infekcji może być zmniejszone, gdy pacjent jest leczony z anakinrą, to jest bardzo ważne, aby zgłosić się do lekarza przy pierwszych objawów infekcji (na przykład, jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze).

Nie należy stosować leku wraz z następujących czynności: adalimumab (Humira), certolizumab pegol (Cimzia®), etanercept (Enbrel), golimumabem (Simponi®) lub infliksymab (Remicade®).

Anakinry może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, obrzęk twarzy, szyi, nóg, lub stóp, niespokojnego oddechu, ból w klatce piersiowej lub po otrzymaniu leku.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia infekcji. Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zakażenie przed zażyciem leku. Należy również poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek miał infekcję, która nie odejdzie lub zakażenie, które ciągle wracamy.

Osłonka igły ampułko-strzykawce zawiera suchą, naturalną gumę (pochodną lateksu), która może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma alergię na lateks przed zażyciem leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Kineret

Nie ma żadnych żywych szczepionek (Szczepienia), podczas gdy Ty lub Twoje dziecko jest leczony anakinry. Należy zwrócić się do lekarza pediatry, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Ten lek może powodować poważne czułość i ból w miejscu wstrzyknięcia. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych w miejscu wstrzyknięcia: krwawienie, powstawanie pęcherzy, pieczenie, chłód, przebarwienia skóry, uczucie ucisku, pokrzywka, zakażenie, zapalenie, świąd, guzki, drętwienie, ból, wysypka , zaczerwienienie, blizny, ból, pieczenie, obrzęk, tkliwość, mrowienie, owrzodzenie lub ciepło.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

KINERET Side Effects

Kineret (anakinra)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Reumatoidalne zapalenie stawów Humira, Plaquenil, hydroksychlorochina, sulfasalazyna, Enbrel, Remicade, Rituxan, leflunomid, rytuksymab, Vimovo, Duexis, Cimzia

Cryopyrin-Associated Periodic Zespoły anakinra, Ilaris, Arcalyst, kanakinumab, rylonacept