ketoderm miejscowego

Używa Dla Ketoderm

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Klasa chemiczna: imidazolu

Ketokonazol krem ​​służy do leczenia

Pianka ketokonazol lub żel stosowany jest w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry (obszary na skórze łuszczących lub głowy).

Ketokonazol 1% szampon jest stosowany w leczeniu łupieżu.

Ketokonazol 2% szampon jest stosowany w leczeniu grzyba “Sun” (łupież pstry; łupież versicolor).

Lek może być także stosowany w przypadku innych zakażeń grzybicy skóry określony przez lekarza.

Przed użyciem Ketoderm

Większość form tego leku dostępne tylko na receptę lekarza są. Niektóre formy są dostępne bez recepty. Jednakże, lekarz może mieć specjalne instrukcje dotyczące prawidłowego użytkowania stanu chorobowego.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków ketokonazol miejscowego u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność ketokonazol miejscowego w podeszłym wieku. Jednak niektórzy pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają ketokonazol. To nie może być specyficzny dla Ketoderm. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej lub pochwy. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania lub oparzenia. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

Dla pacjentów stosujących krem

W przypadku pacjentów z wykorzystaniem piany

Dla pacjentów stosujących żel

W przypadku pacjentów z zastosowaniem 1% szamponu

Dla pacjentów stosujących szampon 2%

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Prawidłowe użycie ketokonazol

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i sprawdzi, czy jakichkolwiek problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Nie należy stosować leku do problemu skóry, które nie zostały sprawdzone przez lekarza.

Jeśli problem skóry nie poprawi się w ciągu 2 tygodni dla skóry kandydozy, łupież pstry, grzybica skóry gładkiej lub grzybicy podudzi lub 4 tygodnie za łojotokowego zapalenia skóry, lub 4 do 6 tygodni w przypadku grzybicy stóp, czy też staje się gorszy, skontaktować się z lekarzem ,

Środki ostrożności podczas korzystania Ketoderm

Dobre nawyki zdrowotne są również wymagane w przypadku pacjentów stosujących krem ​​postać tego leku, aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie i pomóc upewnić się, że nie powróci.

Dla pacjentów stosujących krem ​​na grzybicę stóp (pedis grzybica, grzybicy stopy), poniższe wskazówki pomogą utrzymać stopy chłodne i suche

Dla pacjentów stosujących krem ​​do grzybicy pachwin (grzybicę goleni; Jock swędzenie), poniższe wskazówki pomogą zredukować otarcia i podrażnienia i pomoże utrzymać okolicę pachwiny chłodne i suche

Postać pianka tego leku może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz następujące objawy podczas korzystania z ketokonazol 2% szamponu: odbarwienie włosów, zaburzenia włosów teksturę, usunięcie zwinięcie z trwale pomachał włosów, wypadanie włosów, świąd, pieczenie skóry lub pęcherzy, peeling lub zaczerwienienie skóry.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, palenie, pieczenie, obrzęk lub podrażnienie skóry.

Ketoderm Side Effects

ketokonazol miejscowego

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Łojotokowe zapalenie skóry prednizon, deksametazon, hydrokortyzon miejscowego, ketokonazol miejscowego, Decadron

Grzybica skóry gładkiej klotrimazol miejscowego, miejscowego ketokonazol, terbinafina miejscowego, Lotrisone, Lamisil

Skórne Kandydoza nystatyna miejscowego, miejscowego klotrimazol, ketokonazol miejscowego, terbinafiny, Lamisil, mikonazol miejscowego

Łupież pstry klotrimazol miejscowego, miejscowego ketokonazol, terbinafina miejscowego, mikonazol miejscowego, itrakonazol, cyklopiroks miejscowego