kamienie nerkowe u dzieci

Kamicy nerkowej u dzieci

Co to jest kamień nerki?

Co to jest kamień nerkowy ?; Jaki jest układ moczowy ?; Czy kamienie nerkowe u dzieci ?; Co jest przyczyną kamicy nerkowej u dzieci ?; Jakie są oznaki i objawy kamicy nerkowej u dzieci ?; Jakie rodzaje kamieni nerkowych występuje u dzieci ?; Jak się kamieni nerkowych u dzieci rozpoznano ?; Jak się kamieni nerkowych u dzieci leczonych ?; Jak się kamieni nerkowych u dzieci uniemożliwiły ?; Jedzenie, diety i żywienia; Punkty do zapamiętania;

Kamień nerki to solidny kawałek materiału, który tworzy się w nerkach, gdy substancje, które normalnie znajdują się w moczu stają się bardzo skoncentrowany. Kamień może pozostać w nerkach lub podróży w dół drogi moczowe. Kamienie nerkowe różnią się wielkością. Mały kamień może przejść z organizmu, powodując niewielki lub żaden ból. Większy kamień mogą utknąć wzdłuż dróg oddechowych, może zablokować przepływ moczu, co powoduje silny ból lub krew, którą można zobaczyć na mocz.

Dróg moczowych jest system odwodnienia organizmu do usuwania odpadów i dodatkowej wody. Dróg moczowych obejmuje dwie nerki, moczowody, dwa pęcherz i cewkę moczową,. Nerki są parę narządów fasoli kształcie, każda o wielkości pięści i znajduje się poniżej żebra, po jednej z każdej strony kręgosłupa, w kierunku środka tyłu. Każda minuta, nerki danej osoby filtrować około 3 uncji krwi, usuwanie odpadów i dodatkowej wody. Odpady i dodatkowa woda tworzą od 1 do 2 litry moczu dorosły produkuje każdego dnia. Dzieci produkują mniej moczu każdego dnia; ilość wytwarzany w zależności od ich wieku. Mocz wędruje z nerek dół dwóch wąskich rurek zwanych moczowody. Mocz jest przechowywany w narządzie balloonlike zwany pęcherz. Gdy pęcherz opróżnia mocz wypływa z korpusu przez rurę zwane cewki w dolnej części pęcherza.

Nerki usuwania odpadów i dodatkowej wody z krwi do fo rm moczu. Moczu przemieszcza się z nerki do pęcherza poprzez moczowody.

Jaki jest układ moczowy?

Defekty w drogach oddechowych może zablokować przepływ moczu i tworzenia puli moczu. W zastoju moczu, substancji tworzących kamień tendencję do rozliczenia razem do kamieni. Do jednej trzeciej dzieci, które mają kamienie mają anatomiczne nieprawidłowości w ich dróg moczowych .; Kamienie nerkowe mogą mieć przyczynę genetyczną. Innymi słowy, tendencja do tworzenia kamieni może w rodzinach wskutek odziedziczonych czynników .; Niezdrowy styl życia mogą dzieci częściej mają kamienie nerkowe. Na przykład, zbyt mało wody pitnej lub do picia niewłaściwych rodzajów płynów, takich jak napoje lub napojów kofeinowych, może powodować substancji w moczu będzie zbyt zatężono. Podobnie, zbyt wiele sodu lub soli, diety może przyczynić się do substancji chemicznych w moczu, co powoduje wzrost powstawania kamienia. Niektórzy lekarze uważają, wzrost odsetka osób otyłych mniej aktywny tryb życia i diety wyższe w soli może być przyczyną więcej dzieci mieć kamienie nerkowe .; Zdarza się, że zakażenie układu moczowego może powodować kamienie nerkowe do formy. Niektóre rodzaje bakterii w drogach moczowych rozkładają mocznik-a produkt odpadowy usuwany z krwi przez nerki, język substancji, które stanowią kamienie .; Niektóre dzieci mają zaburzenia metaboliczne, które prowadzą do powstawania kamieni nerkowych. Metabolizm jest sposób, w jaki organizm wykorzystuje strawionego pokarmu na energię, w tym procesie uszkodzi żywności, wykorzystując składniki odżywcze Żywności w organizmie i usuwanie odpadów, które pozostają. Najczęstszym zaburzeniem metabolicznym, które powoduje kamienie nerkowe u dzieci jest hiperkalciuria, co powoduje dodatkowy wapń, aby zebrać w moczu. Inne bardziej rzadkie choroby metaboliczne obejmują problemy uszkodzi szczawianów substancję wykonaną w organizmie i występującym w niektórych pokarmach. Warunki te obejmują moczem, nadto szczawianu w moczu, a oxalosis, charakteryzujący się osadów i szczawianów wapnia w tkankach organizmu. Kolejne rzadkie metaboliczne choroby zwanej cystynuria może powodować kamienie nerkowe. Cystynuria w nadmiarze aminokwasu cystyny ​​w moczu. Aminokwasy są budulcem białek.

Brak konkretnych informacji na temat częstości występowania kamicy nerkowej u dzieci jest dostępne, ale wielu specjalistów z nerkami Raport coraz więcej dzieci z tą chorobą w ostatnich latach. Chociaż kamienie nerkowe są częstsze u osób dorosłych, ale zdarzają się u niemowląt, dzieci i młodzieży ze wszystkich ras i grup etnicznych.

kamienie wapnia jest najbardziej rozpowszechnionym typem kamieni nerkowych i występuje w dwóch głównych postaciach: szczawianu wapnia i fosforan wapnia. kamienie szczawianu wapnia są bardziej powszechne. Tworzenie szczawian wapniowy kamień ma różne przyczyny, które mogą zawierać dużą wydalanie wapnia z moczem, wysoką szczawianu, kwaśnego lub moczu. kamienie fosforan wapnia spowodowana moczu alkalicznym .; kamienie kwasu moczowego z moczem, gdy tworzą się stale kwaśne. Dieta bogata w puryny substancjach występujących w białkach zwierzęcych, takich jak mięso, ryby i skorupiaki, może spowodować kwasu moczowego. Jeśli stężenie kwasu moczowego zostaje zagęszczone w moczu, może osiadać i tworząc kamień, sam lub wraz z wapniem .; Struwitowe kamienie wynikać z infekcji nerek. Wyeliminowanie zainfekowanych kamieni z dróg moczowych i pobytu infectionfree może zapobiec więcej kamieni struwit .; kamienie cystyny ​​wynikać z choroby genetycznej, która powoduje cystyna przeciekać przez nerek i do moczu w wysokim stężeniu, tworząc kryształy, które mają tendencję do gromadzenia się w kamienie.

kamienie nerkowe mogą się tworzyć, gdy substancji w moczu, takich jak wapń, magnez, szczawian, oraz fosfor się wysoce skoncentrowane ze względu na jedną lub więcej powodów

USG wykorzystuje urządzenie o nazwie przetwornik, który odbija bezpieczne, bezbolesne fal dźwiękowych od organów, aby stworzyć obraz ich struktury. USG jamy brzusznej może tworzyć obrazy z całego układu moczowego. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie świadczeniodawcę, centrum ambulatoryjnej lub szpitalu przez specjalnie przeszkolonego technika, a obrazy są interpretowane przez radiologa-lekarza, który specjalizuje się w obrazowaniu medycznym, znieczulenie nie jest potrzebne. Obrazy mogą pokazać lokalizację wszelkich kamieni. Ten test nie narażać dzieci na promieniowanie, w przeciwieństwie do niektórych innych badań obrazowych. Chociaż inne testy są użyteczne w wykrywaniu bardzo małe kamienie lub kamienie w dolnej części moczowodu, ultradźwięki jest uważana przez wielu pracowników służby zdrowia będzie najlepiej Badanie przesiewowe w poszukiwaniu kamieni .; Tomografia komputerowa (CT) skanuje użyć kombinacji promieni X i technologii komputerowej do tworzenia trójwymiarowych (3-D) obrazów. TK może obejmować zastrzyk specjalny barwnik o nazwie środka kontrastowego. TK wymaga dziecku leżeć na stole, który przesuwa się w urządzeniu w tunelu w kształcie gdzie zostaną podjęte x promienie. Zabieg przeprowadzany jest w ośrodku ambulatoryjnym lub w szpitalu przez technika rentgenowskiej, a obrazy są interpretowane przez radiologa znieczulenie nie jest potrzebne. tomografia komputerowa może być konieczne, aby uzyskać dokładną liczbę kamień, gdy dzieci są uważane za chirurgii urologicznej. Ponieważ TK narażać dzieci z umiarkowaną ilością promieniowania, pracownicy służby zdrowia starają się zmniejszyć narażenie na promieniowanie u dzieci poprzez unikanie powtarzających się TK, ograniczając obszar skanowany jak najwięcej, a przy zastosowaniu najniższej dawki promieniowania, która zapewni potrzebne informacje diagnostyczne .; aparaty rentgenowskie wykorzystuje promieniowania do tworzenia obrazów dziecka dróg moczowych. Obrazy mogą być podejmowane w ośrodku ambulatoryjnym lub w szpitalu przez technika rentgenowskiej, a obrazy są interpretowane przez radiologa znieczulenie nie jest potrzebne. Promienie rentgenowskie są używane do zlokalizowania wiele rodzajów kamieni. Konwencjonalny x promień jest zasadniczo mniej informacji niż ultradźwięków i CT, ale jest tańszy i może odbywać się szybciej niż w innych procedurach obrazowania.

Dzieci z kamieni nerkowych może mieć ból przy oddawaniu moczu, zobacz krew w moczu lub odczuwać ostry ból w plecach lub podbrzusza. Ból może trwać krótko lub długo. Dzieci mogą wystąpić nudności i wymioty z bólu. Jednak dzieci, które mają małe kamienie, które łatwo przenikają przez układ moczowy może nie mieć objawów.

litotrypsji falą uderzeniową (SWL). Urządzenie nazywa się lithotripter jest stosowany przez lekarza, by zniszczyć kamień nerek. W SWL dziecko leży na stole lub, rzadziej, w wannie z wodą powyżej litotrypterem. Lithotripter generuje fale uderzeniowe, które przechodzą przez ciała dziecka przełamać kamieni nerkowych na mniejsze cząstki przekazać łatwiej przez drogi moczowe. Dzieci poniżej 12 roku życia mogą otrzymywać znieczulenia ogólnego w trakcie procedury. Starsze dzieci zazwyczaj otrzymują uspokajający IV i leki przeciwbólowe .; Usunięcie kamienia z ureteroscope. Ureteroscope jest długa, instrumentu tubelike wykorzystywane do wizualizacji dróg moczowych. Po dziecko otrzymuje środek uspokajający, lekarz wkłada ureteroscope do cewki moczowej dziecka i przesuwa zakres przez pęcherz i do moczowodu. Poprzez ureteroscope, która ma koszyczek dołączony do końca, lekarz może być w stanie zobaczyć i usunąć kamień w moczowodzie .; Ureteroscopic usuwania kamienia; Litotrypsja z ureteroscope. Innym sposobem leczenia kamicy nerkowej przez ureteroscope jest rozszerzenie elastyczne włókna poprzez zakres do kamienia. Włókno jest dołączony do generatora laserowego. Zamiast fal uderzeniowych, włókna dostarcza wiązkę laserową, aby usunąć kamienia na mniejsze kawałki, które mogą przechodzić na zewnątrz korpusu z moczem. Dziecko może otrzymać znieczuleniu ogólnym lub sedacji IV .; Przezskórna nephrolithotomy; Przezskórna nephrolithotomy. W tej procedurze, rurka jest wkładana bezpośrednio do nerek poprzez nacięcie w plecy dziecka. Korzystanie z instrumentu patrzenia cienki drut o nazwie nephroscope, lekarz lokalizuje i usuwa kamień. W przypadku dużych kamieni, ultradźwiękowy czujnik, który działa jako litotrypterem może być potrzebny do dostarczenia fale uderzeniowe, które rozkładają się kamienia na małe kawałki, które mogą być łatwiej usuwane. Dzieci otrzymują Znieczulenie ogólne do przezskórnej nephrolithotomy. Często dzieci mogą przebywać w szpitalu przez kilka dni po zabiegu i może mieć małą rurkę zwaną rurę nefrostomii włożony przez skórę do nerki. Nefrostomii rur kanalizacji moczu i wszelkie pozostałe fragmenty kamienne z nerek do worka do zbiórki moczu. Rurka jest zwykle pozostawiona w nerkach przez 2 lub 3 dni, gdy dziecko jest w szpitalu .; rura nefrostomii

Cztery główne rodzaje kamieni nerkowych występuje u dzieci

Proces diagnozowania dowolną chorobę zaczyna się przy uwzględnieniu objawów. Ból lub krwiomocz może być pierwszym objawem. Mocz, krew i obrazowe badania pomogą ustalić, czy objawy są spowodowane przez kamień. badanie moczu może być używany w celu sprawdzenia infekcji i substancji, które stanowią kamienie. Badania krwi mogą być stosowane w celu sprawdzenia biochemicznych problemów, które mogą prowadzić do powstawania kamieni nerkowych. Różne techniki obrazowania może być wykorzystane do lokalizacji kamieni

Czy kamienie nerkowe u dzieci?

Zabieg na kamienie nerkowe zwykle zależy od jego wielkości i co to jest wykonane, a także czy jest ono przyczyną objawów bólu lub utrudnienia w drogach moczowych. Małe kamienie zazwyczaj przechodzą przez układ moczowy bez leczenia. Mimo to, dzieci będą często wymagają kontroli bólu i zachętę do picia dużo płynów, aby pomóc przenieść kamień razem. Ból może obejmować kontrolę doustnej lub dożylnej (IV) leku, w zależności od czasu trwania i stopnia nasilenia bólu. mogą być potrzebne płyny IV, gdy dziecko staje się odwodniona od wymiotów lub niezdolność do picia. Dziecko z większej kamienia, lub taki, który blokuje przepływ moczu i powoduje duże bólu, może być konieczne w szpitalu dłużej pilnego leczenia. zabiegi szpitalne można zaliczyć

Ureteroscopic usuwania kamienia

przezskórna nephrolithotomy

rura nefrostomii

Aby uniknąć kamieni nerkowych, pracowników służby zdrowia i ich pacjenci muszą zrozumieć, co jest przyczyną kamienie do formy. Szczególnie u dzieci z podejrzeniem zaburzeń metabolicznych lub z nawracającymi kamieni, 24-godzinnej zbiórce moczu uzyskuje się mierzyć codziennie objętości moczu i ustalić ewentualne nieprawidłowości bazowy mineralny czyni dziecko bardziej prawdopodobne, tworząc kamienie. Na podstawie analizy zebranego moczu, leczenie może być indywidualnie, w celu rozwiązania problemu metabolicznego.

We wszystkich przypadkach dzieci powinny pić dużo płynów, aby utrzymać mocz rozcieńczony i wypłukania substancji, które mogłyby stać się kamieni nerkowych. Mocz powinien być niemal jasne.

Rodziny mogą korzystać ze spotkania z dietetykiem, aby dowiedzieć się, jak zarządzanie diety może pomóc w zapobieganiu kamieni. W zależności od przyczyny powstawania kamienia, leków może być konieczne aby zapobiec kamieni bieżącej. Zmiany w diecie i leki mogą być wymagane przez dłuższy okres czasu lub, często, na całe życie. Niektóre typowe zmiany obejmują następujące

Co jest przyczyną kamicy nerkowej u dzieci?

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Dzieci, które mają tendencję do kamieni szczawianu wapnia lub mają hiperkalciurią powinny jeść regularne ilość wapnia w diecie i ograniczyć spożycie soli. Diuretykiem tiazydowym lek może być podawany do niektórych dzieci zmniejszenie ilości wapnia przecieku moczu .; Dzieci, które mają duże ilości szczawianów w moczu może być konieczne, aby ograniczyć pokarmy o wysokiej zawartości szczawianów, takich jak czekolada, masło orzechowe i ciemno-kolorowych napojów bezalkoholowych .; Dzieci, które tworzą kamienie lub cystyny ​​kwasu moczowego może wymagać dodatkowego cytrynian potasu lub węglan potasu w postaci tabletki lub ciekłym lekiem. Unikanie pokarmów bogatych w puryny, takich jak mięso, ryby, skorupiaki, a może również pomóc w zapobieganiu kamieni kwasu moczowego.

Kamień nerki to solidny kawałek materiału, który tworzy się w nerkach, gdy niektóre substancje, które normalnie znajdują się w moczu stają się wysoce skoncentrowane .; Kamienie nerkowe występują u niemowląt, dzieci i młodzieży ze wszystkich ras i grup etnicznych .; Kamienie nerkowe u dzieci są diagnozowane za pomocą kombinacji moczu, krwi i badań obrazowych .; Zabieg na kamienie nerkowe zwykle zależy od jego wielkości i składu, jak również tego, czy jest ono przyczyną objawów bólu lub blokując drogi moczowe .; Małe kamienie zazwyczaj przechodzą przez układ moczowy bez leczenia. Mimo to, dzieci będą często wymagają kontroli bólu i zachętę do picia dużo płynów, aby pomóc przenieść kamień wraz .; Dzieci z większych kamieni, lub kamienie, które blokują przepływ moczu i spowodować wielki ból, może być konieczne w szpitalu dłużej pilnego leczenia .; zabiegi szpitalne mogą obejmować Litotrypsja fali uderzeniowej (SWL), usuwanie kamienia z ureteroscope, Litotrypsja z ureteroscope lub przezskórną nephrolithotomy .; Aby uniknąć powtarzających się kamieni nerkowych, pracowników służby zdrowia i ich pacjenci muszą zrozumieć, co jest przyczyną kamienie tworząc .; We wszystkich przypadkach dzieci powinny pić dużo płynów, aby utrzymać mocz rozcieńczony i wypłukania substancji, które mogłyby stać się kamieni nerkowych. Mocz powinien być niemal jasne.

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Jakie są oznaki i objawy kamicy nerkowej u dzieci?

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Theernment pragnie podziękować; Michael Somers, MD, Szpital Dziecięcy Boston, Deepa Chand, MD, MHSA, Akron Szpital Dziecięcy, John Foreman, MD, Duke University, Jeffrey Fadrowski, MD, MHS, The Johns Hopkins University, Kevin Meyers, MD, Szpital dziecięcy w Filadelfii, Greg Nelsen, MSSW, University of Virginia Health system, Michelle Baum, MD, Szpital Dziecięcy Boston, i Ann Guillot, MD, Uniwersytet Vermont wszystkich członków amerykańskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej Klinicznego komisji Spraw

Jakie są rodzaje kamieni nerkowych występuje u dzieci?

marzec 2012

Jak się kamieni nerkowych u dzieci rozpoznano?

Jak się kamieni nerkowych u dzieci leczonych?

Jak się kamieni nerkowych u dzieci zapobiegać?

Odżywianie, dieta i odżywianie

Punkty do zapamiętania