jolivette

Palenie papierosów znacznie zwiększa możliwość zachorowania zawałów serca i udarów. Kobiety, które stosują doustne środki antykoncepcyjne są odradza się palić.

Używa Dla Jolivette

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Farmakologiczna Klasa: Progestin

Noretyndron jest również stosowany w leczeniu wtórnego braku miesiączki (brak miesiączki u kobiet, które wcześniej miały miesiączki, którzy nie są w ciąży), endometrioza, i nieregularne miesiączki spowodowane brakiem równowagi hormonalnej.

Żadna metoda antykoncepcyjna jest w 100 procentach skuteczne. Metody antykoncepcyjne, takie jak po operacji, aby stać się sterylne czy seksu są bardziej skuteczne niż pigułki antykoncepcyjne. Omów swoje opcje kontroli urodzeń z lekarzem.

Lek ten nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV lub innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. To nie pomoże w antykoncepcji, takie jak po niezabezpieczonym kontaktów seksualnych.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Jolivette

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków Ortho Micronor® nie zostały przeprowadzone w populacji pediatrycznej. Jednak nie są spodziewane problemy pediatryczne specyficzne, które ograniczają przydatność tego leku u nastolatków. Ten lek może być stosowany do kontroli urodzeń w nastoletnich kobiet, ale nie powinny być stosowane przed rozpoczęciem miesiączki.

Stosowanie tabletek octanu noretyndronu nie jest zalecane u dzieci.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków noretyndronu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Ten lek nie powinien być stosowany u kobiet w starszym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają noretyndron. To nie może być specyficzny dla Jolivette. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby za pomocą hormonalnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy je stosować i jakie efekty mogą się spodziewać.

Lek ten jest wyposażony w instrukcje pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz Ortho Micronor®

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Prawidłowe użycie noretyndronu

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli wziąć pigułkę więcej niż 3 godziny późno, użyć innej formy antykoncepcji przez następnych 48 godzin.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej. Miednicy egzamin, egzamin piersi i mammografia (piersi x-ray) mogą być potrzebne w celu sprawdzenia niepożądanych efektów, chyba że lekarz zaleci inaczej. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy.

Chociaż używasz tego leku w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą tego leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas korzystania Jolivette

Krwawienie z pochwy różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienia, kiedy niewielkie lub krwawienie, gdy cięższy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pominąć miesiączki. Zanikają może wystąpić, jeśli pominąć jedną lub więcej tabletek i nie brane pigułki dokładnie zgodnie z zaleceniami. Jeśli zauważysz dwa okresy w rzędzie, należy skonsultować się z lekarzem. Być może trzeba wykonać test ciążowy.

Jeśli podejrzewasz, że może być w ciąży, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Przed napełnianiem starą receptę, zwłaszcza po ciąży skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie kolejny badanie fizykalne, a lekarz może zmienić swoje recepty.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli mają niższe ból brzucha lub żołądka nagły lub ciężką. Mogą to być objawy ciąży pozamacicznej lub torbieli jajnika.

Nie należy stosować leku, jeśli pali papierosy. Jeśli palisz podczas korzystania z pigułek antykoncepcyjnych, to zwiększyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub zakrzepu. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli masz nadwagę. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby rzucić palenie. Miej cukrzycy pod kontrolą. Zapytaj swojego lekarza o dietę i ćwiczenia, aby kontrolować poziom cholesterolu we krwi i masy ciała.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli masz problemy z noszeniem soczewek kontaktowych lub jeśli niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Jolivette Side Effects

Jolivette (noretyndronem)

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Nieprawidłowe krwawienie z macicy Mirena, Premarin Megace, Depo-Provera, megestrolu, medroksyprogesteronu

Endometrioza Lupron, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, noretyndronem, Ortho Tri-Cyclen

Brak miesiączki progesteron, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, noretyndronem, Prometrium

Narodziny Kontrola Mirena, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Nexplanon, Nuvaring