jet lag zaburzenie medycyny alternatywnej

Jako remedium jet lag i pomocy snu melatonina została szeroko badane, i jest obecnie powszechnie akceptowana część skutecznego leczenia jet lag. Z najnowszych badań wydaje się wskazywać, że melatonina sen AIDS w czasach, gdy nie byłyby normalnie odpoczynku, dzięki czemu jest korzystne dla osób z jet lag.

Twój organizm traktuje melatoniny jako sygnał ciemności, i ogólnie ma odwrotny efekt jasnego światła.

Melatonina

Czas, w którym bierzesz melatoniny jest ważne. Jeśli starasz się zresetować zegar biologiczny, aby w późniejszym czasie, na przykład po locie na wschód, należy wziąć melatoniny w lokalnym snem nocne, aż stały się dostosować do czasu lokalnego. Jeśli starasz się zresetować zegar biologiczny do wcześniejszego stanu, takich jak po locie zachodzie, melatonina należy przyjmować rano.

Dodatkowe ewentualne środki zaradcze

Dawki tak małe jak 0,5 miligrama wydają się tak samo skuteczne jak dawki 5 mg lub wyższej, chociaż większe dawki wykazano w niektórych badaniach w celu promowania bardziej snu. W przypadku korzystania z melatoniny, należy przyjąć ją na 30 minut przed planowanym spać lub poprosić lekarza o właściwym rytmie.

Unikaj alkoholu podczas przyjmowania melatoniny. Skutki uboczne są rzadkie, ale mogą obejmować zawroty głowy, bóle głowy, senność w ciągu dnia, utrata apetytu, i ewentualnie nudności i dezorientację.

Chociaż dieta nie udowodniono, aby pomóc jet lag, niektórzy ludzie używają diet, że alternatywne dni ucztowania i na czczo i wysokobiałkowych i nisko-białkowych posiłków. Jeśli taka dieta wydaje się zbyt skomplikowane, można spróbować jeść więcej pokarmów wysokobiałkowych pozostać czujni i więcej węglowodanów, gdy chcesz spać.

Niektórzy używają ćwiczenia, aby spróbować złagodzić skutki jet lag.

Jeśli chcesz spróbować alternatywnej terapii, takich jak ziołowy suplement, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ niektóre terapie mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami lub powodować działania niepożądane.