Jeśli potrzebujesz pomocy teraz

Zapomniane pigułki lub miał seks bez zabezpieczenia? Może boisz się czegoś? Oto co należy zrobić i gdzie się udać, jeśli potrzebujesz pomocy w trybie pilnym.

Kliknij na linki wymienionych tutaj, aby przejść bezpośrednio do odpowiedzi

Jeśli miałeś seks bez zabezpieczenia (bez prezerwatywy), istnieje szansa, mogłeś złapać chorobą przenoszoną drogą płciową.

Umów się zrobić test, czy

Mógłbym mieć infekcję przenoszoną drogą płciową (STI)?

Jeśli obecnie seks z kimś, albo zatrzymać lub upewnić się, że używa prezerwatyw dopóki nie wiemy na pewno, czy masz STI. Twój partner powinien zrobić test, too.

Można uzyskać bezpłatne, poufne porady i leczenia przez lekarza lub specjalistycznych klinik w danym obszarze, nawet jeśli jesteś poniżej 16 roku życia.

Większość szpitali ma specjalne kliniki zwane moczowo medycyna (GUM) kliniki, które dają badania i leczenie do STI. Istnieje również wiele miejsc, które są utworzone zwłaszcza dla młodych ludzi.

Większość chorób przenoszonych drogą płciową mogą być traktowane w sposób łatwy, więc nie bój się o test i uzyskanie pozytywnego rezultatu.

Znajdź służby zdrowia seksualnego blisko ciebie.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to dowiedzieć się, na pewno, biorąc test ciążowy. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

Myślę, że mogę być w ciąży

Istnieje wiele miejsc, gdzie można mieć darmowy test ciążowy i inne informacje poufne, nawet jeśli jesteś poniżej 16 roku życia, w tym

Znajdź najbliższy służby zdrowia seksualnego.

Możesz też kupić test ciążowy z apteki lub niektórych supermarketach, które można zrobić samemu w domu.

Dowiedz się więcej o zrobieniu testu ciążowego.

Jeśli jesteś w ciąży i jest nieplanowana, być może w obliczu decyzji o tym, czy kontynuować ciążę lub zakończyć ciążę poprzez aborcję.

Miałem seks bez prezerwatywy

Im szybciej aborcja jest wykonywana, tym łatwiej i bezpieczniej jest. Ale może warto poświęcić trochę czasu na podjęciu decyzji. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, czy jesteś w ciąży jak najszybciej.

Nikt nie musi wiedzieć, że jesteś w ciąży, dopóki nie jesteśmy gotowi im powiedzieć. Można poprosić o lekarka jeśli to sprawi, że czują się bardziej komfortowo.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować ciążę, rozpoczęcie ciąży (prenatalnej) opieki jak najszybciej. Obejmuje kontrole zdrowotne dla Ciebie i Twojego dziecka. Lekarz może porozmawiać o tym.

Dowiedz się więcej na temat opieki przedporodowej.

Jeśli miałeś seks bez zabezpieczenia, istnieje ryzyko zarówno ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest działać szybko. Im szybciej działać, tym bardziej prawdopodobne jest to, że można zapobiec ciąży i uzyskać leczenie STI.

Aby uniknąć ciąży, możesz albo

Jeśli twój następny okres nie dotrze, kiedy się go spodziewać się, wykonać test ciążowy.

Byłem popychany do seksu

Jeśli masz seks bez prezerwatywy lub prezerwatywa pęka lub wypada, jesteś również ryzyko wystąpienia chorobą przenoszoną drogą płciową.

Jeśli tak się stanie, a ty martwisz został złapany STI, można uzyskać poufną pomoc i porady w Twojej okolicy, a także bezpłatne badania na choroby przenoszone drogą płciową, w

Znajdź służby zdrowia seksualnego blisko ciebie.

Jeśli seks, nie opierać się na antykoncepcji, aby zatrzymać Cię uzyskanie ciąży. Istnieje wiele opcji antykoncepcyjnych można wybierać.

Należy skonsultować się z pielęgniarką lub lekarzem w klinice chirurgii lub lekarza o tym, co antykoncepcja jest właśnie dla Ciebie.

Prezerwatywy są jedyną metodą, która chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, zarówno i ciąży. Używaj ich wraz z wybranej metody antykoncepcji.

Dowiedz się, jak używać prezerwatyw.

Jeśli ktoś zmusił cię przekonać, czy w sytuacji seksualnej nie podoba ci się, nie jest pomoc.

Czy leki, wymioty lub biegunka wpływa na moją pigułkę?

Możesz zadzwonić do krajowego zdrowia seksualnego bezpłatną infolinię 0300 123 7123. połączenie zostanie traktowane z czułością iw ścisłej tajemnicy.

Można również skontaktować się napaści seksualnej ośrodku referencyjnym (SARC), gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc i opiekę medyczną, jeśli zostały seksualnie.

Zapomniałam wziąć moją pigułkę

Napaść na tle seksualnym może zdarzyć się wszędzie, także w domu, i jest bardziej prawdopodobne, aby być zrobione przez kogoś, kogo znasz, niż obcy.

Znajdź gwałtów i napaści seksualnych usług pomocniczych, w tym SARCs. Można też zapytać w przychodni lekarza, antykoncepcji przychodni lub klinice zdrowia płciowego.

Dowiedz się więcej o tym, co zrobić, jeśli zostały seksualnie czy stało się to komuś, kogo znasz.

Jeśli wziąć go prawidłowo, w odpowiednim czasie na odpowiednim dniu, pigułka antykoncepcyjna jest 99% skuteczna. Jednak pewne rzeczy, takie jak wymioty, może przestać działać prawidłowo. Zawsze czytaj ulotkę wewnątrz pakietu, więc wiesz, co to może mieć wpływ.

Warto wiedzieć, jakie zmiany mogą wystąpić z pigułkę, gdy jesteś chory lub ma biegunkę.

Więcej informacji

Niektóre leki mogą zapobiec pigułka działa prawidłowo. Zawsze skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby doradzić na to, czy są one dając żadnych leków.

Usługi w pobliżu ciebie

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy pigułki antykoncepcyjne mają wpływ, używać prezerwatyw podczas przyjmowania leku i przez siedem dni później.

Chcesz dowiedzieć się, jak jesteś zdrowy?

Jeśli wymioty w ciągu dwóch godzin od zażycia tabletki, może nie działać prawidłowo i trzeba używać prezerwatyw, a przez siedem dni.

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć

Jeśli masz biegunkę, zachować pigułki jak zwykle. Ale upewnij się, aby używać prezerwatyw, jak również gdy jesteś źle i przez siedem dni potem s.

napaść na tle seksualnym

Nie może być chroniona przed ciążą, jeśli zapomniałeś wziąć pigułkę. To zależy od rodzaju jesteś biorąc, ile dawek już brakowało, a ile tabletki są pozostawione w pakiecie.

Przechowywać pigułki i zobaczyć się z lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą możliwie jak najszybciej po poradę. Używaj prezerwatyw, aby upewnić się, że wciąż w pełni chronione.

Dowiedz się, co zrobić, jeśli pominąć łączny pigułkę i co zrobić, jeśli pominąć progestagen tylko pigułki.

Jeśli masz kłopoty pamiętając, aby wziąć tabletkę codziennie, można rozważyć zastosowanie innej metody antykoncepcji, takie jak antykoncepcyjnego implantu antykoncepcyjnego wstrzykiwań lub wkładki. Oznacza to, że nie trzeba myśleć o antykoncepcji codziennie lub za każdym razem masz płeć.

Dowiedz się więcej na temat różnych metod antykoncepcyjnych.

Możesz iść do

14/01 /

########

Usługi

Lokalizacja

Rozwiąż nasz quiz, aby zobaczyć, jak zdobyć

Jeśli chodzi o seks, można powiedzieć fikcji od rzeczywistości? Dowiedz prawdę mitów seksualnych tutaj

Co to jest, gdzie można udać się po pomoc, jeśli zdarza się wam, i raportowanie to na policję. Plus linki do wspierania usług