jentadueto

Kwasica może wystąpić na skutek kumulacji metforminy podczas leczenia chlorowodorkiem linagliptyna / metforminą. Ryzyko wystąpienia kwasicy mleczanowej zwiększa się w takich warunkach, zaburzenia czynności nerek, posocznica, odwodnienie, nadmierne spożycie alkoholu, wątroby i ostrej niewydolności serca. Do objawów należą: złe samopoczucie, bóle mięśniowe, zaburzenia oddychania, zwiększenie senność i niespecyficzne niepokój brzucha. zaburzenia laboratoryjne obejmują niskie pH, podwyższenie luki anionowej i podwyższony poziom kwasu mlekowego we krwi. Przerwać leczenie i natychmiast hospitalizować pacjenta z podejrzeniem kwasicy mleczanowej.

Używa Dla Jentadueto

Klasa terapeutyczna: przeciwcukrzycowe

Farmakologiczna Klasa: dipeptydylopeptydazy IV Inhibitor

Klasa chemiczna: Metformina

Wiele osób może kontrolować cukrzycę typu 2 z samą dietą lub dietą i ćwiczeniami. Następujące specjalnie zaplanowaną dietę i ćwiczenia zawsze będzie ważne, jeśli masz cukrzycę, nawet jeśli pacjent przyjmuje leki. Aby działać prawidłowo, ilość kombinacji linagliptyna i metforminy bierzesz musi być zrównoważone w stosunku do ilości i rodzaju spożywanych pokarmów i ilości ćwiczeń robisz. Jeśli zmienisz dietę, ćwiczenia, lub jedno i drugie, będziemy chcieli, aby sprawdzić poziom cukru we krwi, aby dowiedzieć się, czy jest on zbyt niski. Lekarz będzie uczyć tego, co zrobić, jeśli tak się dzieje.

Linagliptyna i kombinacji metformina nie pomaga pacjentom z cukrzycą insulinozależną lub typu 1, ponieważ nie mogą one wytwarzać insuliny z ich trzustki. Poziom glukozy we krwi jest najbardziej kontrolowany zastrzykami insuliny.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Jentadueto

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków linagliptyna i kombinacji metforminy w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność linagliptyna i kombinacji metforminy u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz powie Ci, jak dużo tego leku w użyciu i jak często. Dawka może być konieczna zmiana kilka razy, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej dla Ciebie. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Lek ten zazwyczaj pochodzi z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ostrożnie postępuj specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania cukrzycy i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ćwicz regularnie i test cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Należy przyjmować leku z posiłkiem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie Jentadueto

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Lekarz będzie chciał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni, które biorą ten lek. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Pod pewnymi warunkami, za dużo metformina może być przyczyną kwasicy mleczanowej. Objawy kwasicy mleczanowej są ciężkie i szybko pojawiają się i zwykle występuje, gdy inne problemy zdrowotne nie związane z medycyną są obecne i są bardzo ciężkie, takie jak zawał serca lub niewydolności nerek. Objawy kwasicy mleczanowej obejmują: brzucha lub dyskomfort w żołądku, zmniejszenie apetytu, biegunka, szybki i płytki oddech, ogólne uczucie dyskomfortu, bólu mięśni lub skurcze i niezwykłej senności, zmęczenia lub osłabienia.

Jeśli pojawią się objawy kwasicy mleczanowej, powinien dostać pilnej pomocy medycznej.

Nie daj się odwodnione. Pamiętaj, aby pić dodatkowych płynów podczas ćwiczeń lub zwiększyć swoją aktywność, lub jeśli masz wymioty lub biegunka.

Zapalenie trzustki może wystąpić podczas stosowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz nagły i silny ból brzucha, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, utrata apetytu, gorączka, zawroty lub.

Środki ostrożności podczas korzystania Jentadueto

Niech lekarz lub dentysta wie, że biorą ten lek. Lekarz może zalecić czasowe przerwanie stosowania tego leku przed masz dużych zabiegów chirurgicznych lub badań diagnostycznych oraz procedur, które używają kontrastu barwnik.

Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami z zespołem opieki zdrowotnej o

Linagliptyna i kombinacji metformina może powodować hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi). Jednak może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, pić alkoholu, wykonywać więcej niż zwykle, nie może jeść z powodu nudności lub wymioty, podjąć pewne leki, lub wziąć linagliptyna i kombinację metforminy z innym typem leku na cukrzycę. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Różni ludzie czują się różne objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które zwykle mają więc można traktować je szybko.

Objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą: niepokój, zmienia zachowanie podobne do upojenia alkoholowego, niewyraźne widzenie, zimne poty, splątanie, chłodna, blada skóra, trudności z myśleniem, senność, nadmierny głód, szybkie bicie serca, bóle głowy (kontynuowanie), nudności, nerwowość, koszmary senne, niespokojny sen, drżenie, zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód, lub kostki cukru lub pić sok owocowy, bez diety bezalkoholowym, lub cukru rozpuszczonego w wodzie. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Glukagon jest używany w sytuacjach awaryjnych, gdy wystąpią ciężkie objawy takie jak drgawki (drgawki) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawką i igłą, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członkowie gospodarstwie domowym powinny również wiedzieć, jak z niego korzystać.

Hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może wystąpić, jeśli nie korzystają tak jak zwykle, ma gorączkę lub zakażenie, nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę leku na cukrzycę lub przejadać lub nie podążać za wyżywienie.

Objawy hiperglikemii (wysoki poziom cukru we krwi) obejmują: niewyraźne widzenie, senność, suchość w ustach, zaczerwienienie i suchość skóry, owoce-jak powiew zapachu, zwiększone oddawanie moczu (częstotliwość i głośność), ketony w moczu, utrata apetytu, senność, bóle brzucha, nudności lub wymioty, zmęczenie, kłopoty z oddychaniem (gwałtowny i głęboki), utrata przytomności lub niezwykłe pragnienie.

Jentadueto Side Effects

Jentadueto (linagliptyna / metformina)

Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi, a następnie skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Cukrzyca typu 2 metformina, insulina aspart, glipizyd, Januvia, glimepiryd, Victoza, Lantus, gliburyd, pioglitazonu, Invokana, Tradjenta, Glucophage, Janumet, Actos, Levemir, NOVOLOG, Humalog, Amaryl, Farxiga, Onglyza, WELCHOL, Glucotrol, Trulicity sitagliptyna, Bydureon