jałowiec

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa

Oo … Ethno lub inne dowody skuteczności.

Ocena bezpieczeństwa

Do rodzaju Juniperus zawiera od 60 do 70 gatunków aromatycznych roślin zimozielonych pochodzi z Europy Północnej, Azji i Ameryce Północnej. Rośliny opatrzone niebiesko lub czerwono owoce różnie opisywane jako jagody lub jagód przypominające szyszki. Junipers są szeroko stosowane jako drzew ozdobnych.

Jagody jałowca (dojrzałe samice stożek) od dawna stosowane jako przyprawa w żywności i napojach alkoholowych, takich jak gin. Produkcja przez aptekarzy i innych historycznych zastosowań gin zostały zgłoszone. Oryginalny preparat Gin jałowiec stosowany przy dolegliwościach nerek. Jagody służyć również jako przyprawy do marynowania mięs oraz jako aromatyzujących w odniesieniu do likierów i gorzkie. Inne zastosowania obejmują perfum i kosmetyków. Olej z jałowca, znany również jako olejek Sabinal, służy do zachowania ligatur catgut. Juniper tar jest również używany do jej gin-jak smak i w przemyśle perfumeryjnym.

W medycynie, jałowiec został użyty jako środek wiatropędny oraz jako środki do inhalacji parowej w leczeniu zapalenia oskrzeli. W tradycyjnej medycynie szwedzkiego Juniperus communis zostało wykorzystane do leczenia ran i choroby zapalne. Jest on również stosowany do kontrolowania zapalenia stawów. Z powodu lokalnego działania drażniącego na pęcherz, jałowiec również została wykorzystana jako środek moczopędny. Zastosowanie jest ograniczone do niskich stężeniach. Kolejny dowód kliniczne jest niezbędne, aby potwierdzić którykolwiek z objawów leczniczych jałowca.

Brak najnowsze badania kliniczne jałowca. Jednakże, klasyczne stosowanie oleju o nazwie dla dawki 0,1 ml lub od 20 do 100 mg olejku eterycznego, lub 2 do 10 g jagód, na niestrawność, jako środek moczopędny lub emmenagogue (stymulowanie menstruacji).

Juniper jest przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek.

Udokumentowane działania niepożądane obejmują alergików katharsis w dużych dawkach, moczopędne i zwiększa macicy ton (czyli możliwe anty-implantacja, nieudane i emmenagogue / stymulujący wpływ miesiączkowania flow). Karmiące i kobiety planujące ciążę powinny unikać stosowania. Juniper nie powinny być spożywane przez kobiety w ciąży.

Brak dobrze udokumentowane.

Mogą wystąpić reakcje skóry i alergiczne układu oddechowego.

Stosowane jałowca może spowodować potencjalnie rakotwórczego uszkodzenie DNA i w dużych dawkach, drgawki i uszkodzenia nerek. Juniper nie powinny być spożywane przez kobiety w ciąży.

Referencje