jak to jest choroba von Willebranda zdiagnozowano?

Wczesne rozpoznanie choroby von Willebranda (VWD) jest ważne, aby upewnić się, że jesteś traktowany i może prowadzić normalne, aktywne życie.

Czasami chorobę von Willebranda jest trudna do zdiagnozowania. Ludzie, którzy mają typu 1 lub typu 2 VWD nie może mieć poważne problemy z krzepnięciem krwi. W związku z tym, że nie można rozpoznać, o ile nie występują znaczne krwawienia po zabiegu chirurgicznego lub innych urazów.

Z drugiej strony, typ 3 VWD może powodować poważne problemy z krzepnięciem krwi w niemowlęctwie i dzieciństwie. Tak, dzieci, które mają typ 3 VWD zazwyczaj diagnozuje się w pierwszym roku życia.

Historia medyczna

Aby dowiedzieć się, czy masz VWD, lekarz oceni swoją historię medyczną oraz wyniki z egzaminu fizycznej i testów.

Fizyczny egzamin

Lekarz może zadawać pytania o swojej historii medycznej i historii medycznej twojej rodziny. On lub ona może poprosić o

Lekarz wykona badanie lekarskie w poszukiwaniu niezwykłej siniaki lub inne objawy niedawnego krwawienia. On lub ona też będzie szukał oznak choroby wątroby lub niedokrwistość (mała liczba krwinek czerwonych).

Żaden pojedynczy test może zdiagnozować VWD. Lekarz może zalecić jeden lub więcej testów krwi w celu zdiagnozowania choroby. Testy te mogą obejmować

Możesz mieć te badania więcej niż jeden raz w celu potwierdzenia diagnozy. Lekarz może również odnosić się do hematolog celu potwierdzenia diagnozy i opieki katamnestycznych. Hematolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń krwi.

Testy diagnostyczne