Jak rozmawiać z lekarzem snu

Lekarze mogą nie wykryć problemy ze snem podczas rutynowych wizyt w gabinecie, ponieważ pacjenci nie śpią. Zatem, należy poinformować lekarza, jeśli myślisz, że masz problem snu.

Na przykład, porozmawiaj z lekarzem, jeśli często senność w ciągu dnia, nie obudzić uczucie odświeżenia i alarmowania, lub mają problemy z przystosowaniem do pracy w systemie zmianowym.

Aby uzyskać lepsze poczucie problemu snu, lekarz poprosi o swoje nawyki snu. Przed zobaczyć lekarza, zastanowić się, jak opisać swoje problemy, w tym

Komunikat dotyczący dyrektora

Lekarz może również zadawać pytania dotyczące osobistego rutyny i przyzwyczajeń. Na przykład, może on poprosić o swojej pracy i ćwiczeń rutyny. Lekarz może również zapytać, czy używasz kofeina, tytoń, alkohol, ani żadnych leków (w tym ponad-the-counter leków).

Aby pomóc lekarzowi, należy rozważyć prowadzenie dziennika snu przez kilka tygodni. Zanotuj, gdy idziesz spać, obudzić i drzemki. (Na przykład, można zauważyć: Poszedłem do łóżka o godzinie 10; obudziłem się o 3 późnej porze i nie może spaść z powrotem w sen; drzemał po pracy do 2 godzin).

Również zanotować, ile snu każdej nocy, jak czujne i wypoczęty czujesz się rano, a także jak senny czuć się w różnych porach dnia. Udostępnianie informacji w swoim dzienniku spać z lekarzem. Można znaleźć pamiętnik próbka spać w National Heart, Lung, and Blood Institute “Twój przewodnik do zdrowego snu.”

Lekarze mogą zdiagnozować niektóre zaburzenia snu, zadając pytania dotyczące harmonogramów snu i nawyków oraz uzyskanie informacji od partnerów snu lub rodziców. Aby zdiagnozować inne zaburzenia snu, lekarze również wykorzystać wyniki z badań snu i innych badań medycznych.

Badania snu pozwalają lekarz zmierzyć, ile i jak dobrze spać. Pomagają one również pokazać, czy masz problemy ze snem i jak poważne są. Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem Badania snu artykułu.

Lekarz wykona badanie lekarskie, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne, które mogą zakłócać sen. Może być konieczne badania krwi, aby sprawdzić problemy z tarczycą lub innych warunków, które mogą powodować problemy ze snem.

Zaburzenia snu i mało snu: Poprawa zdrowia poprzez badania