Jak przygotować i gotować bezpiecznie

Badania pokazują, że kuchnia zawiera najwięcej zarazków w domu. Jedno z badań wykazało, że zlewozmywak zawiera 100.000 razy więcej zarazków niż w łazience.

Zarazki, takich jak E. coli, Campylobacter i Salmonella wejść do kuchni na naszych rękach, surowej żywności i przez naszych czworonogów. Mogą szybko rozprzestrzeniać, jeśli nie jesteś ostrożny.

Jeśli żywność nie jest gotowane, przechowywane i prawidłowo obsługiwane, ludzie mogą zachorować z zatruciem pokarmowym, przeziębienia, grypy i innych chorób.

Ta strona okładki

Mycie rąk

Mycie rąk

Przechowywanie i przygotowanie mięsa

Gotowanie

Gotowania mięsa na grilla

Mycie owoców i warzyw

Sprzątanie

Przechowywanie i przygotowanie mięsa

Nasze ręce są jednym z głównych sposobów, że zarazki są rozłożone, więc ważne jest, aby umyć je wodą z mydłem i ciepłą wodą przed gotowaniem, po dotknięciu bin, idąc do toalety, a przed i po dotknięciu surowego pożywienia.

Surowe mięso, w tym drobiu, mogą zawierać szkodliwe bakterie, które mogą z łatwością przenosić się do czegokolwiek dotknie. Obejmuje to inna żywność, blaty, stoły, deski do krojenia i noże.

“Wielu ludzi, że powinni myć surowego kurczaka, ale nie ma takiej potrzeby,” mówi ekspert higiena żywności Adam Hardgrave.

Wszelkie zarazki na nim zostanie zabity, jeśli gotować je dokładnie. W rzeczywistości, jeśli nie umyć kurczaka, można przelewać zarazków do zlewu, blatem, naczynia czy cokolwiek innego w pobliżu.

drób, wieprzowina, podroby, w tym wątroby, hamburgery, kiełbaski, walcowane kawałków mięsa, kebaby

Niektórzy ludzie uważają, że zamrożenie kurczaka zabija zarazki, takie jak Campylobacter. Proces krzepnięcia nie zmniejsza poziomów Campylobacter, ale nie wyeliminować go całkowicie.

Gotowanie

Najbezpieczniejszym sposobem, aby zabić wszelkie ślady Campylobacter jest przez gotowanie drób dokładnie.

Czytaj więcej o tym, dlaczego nie powinno się myć surowego kurczaka.

Należy zachować szczególną ostrożność, aby utrzymać z dala od surowej żywności gotowej do spożycia żywności, takich jak chleb, sałatki i owoce. Te produkty nie będą gotowane, zanim je jeść, więc wszelkie zarazki, które się do nich nie zostanie zabity.

“Używaj różnych Deski do krojenia dla surowców i gotowych do spożycia”, mówi Hardgrave.

Podczas przechowywania surowego mięsa, zawsze przechowywać go w czystym i szczelnym pojemniku i umieścić go na dolnej półce lodówki, w których nie można dotknąć lub wlewu do innych produktów spożywczych.

Gotowanie potraw w odpowiedniej temperaturze zapewnia, że ​​wszelkie szkodliwe bakterie są zabijane. Sprawdź, czy żywność jest gorąca całej zanim go jeść.

Pokarmy poniżej konieczności poddania obróbce termicznej przed spożyciem

Gotowania mięsa na grilla

Podczas gotowania hamburgery, kiełbaski, kurczak i wieprzowina, pokroić w środku, by sprawdzić, że mięso nie jest już różowy, soki uruchomić jasne i to gorąca w całym.

Podczas gotowania całego kurczaka lub innego ptaka, przebić najgrubszy część nogi (między podudzie i udo) w celu sprawdzenia nie ma różowe mięso i że soki nie są różowe lub czerwone.

Wieprzowina stawów i walcowane stawy nie powinny być spożywane różowe lub rzadkie. Aby sprawdzić, kiedy tego rodzaju złącza są gotowe do spożycia, pakowane szpikulec do środka mięsa i sprawdzić, czy nie ma różowe mięso i soki uruchomić jasne.

Jest to bezpieczne, aby służyć stek i inne całych kawałków wołowiny i jagnięciny rzadkich (nie gotowane w środku) lub niebieski (piętnem na zewnątrz), o ile zostały one prawidłowo uszczelnione (gotowane szybko w wysokiej temperaturze na zewnątrz), aby zabić wszelkie bakterie na powierzchni mięsa jest.

Jeśli potrawy, które nie zamierzamy jeść natychmiast schłodzić w temperaturze pokojowej (najlepiej w ciągu 90 minut) i przechowywać go w lodówce.

Umieszczenie gorące jedzenie w lodówce, to znaczy nie chłodzi się równomiernie, co może powodować zatrucia pokarmowe.

Czytaj więcej na temat przechowywania resztki bezpiecznie.

doradztwo Hardgrave jest do przechowywania żywności w lodówce poniżej 5C (41f). “Jeśli lodówka posiada wewnętrzną komorę zamrażarki, która jest mrożona górę, lodówka mogłaby walczyć, aby utrzymać temperaturę,” mówi.

niedogotowane mięso; rozprzestrzenianiu się zarazków z surowego mięsa do jedzenia, które jest gotowe do spożycia

Mycie owoców i warzyw

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pełne gotowania potraw w kuchence, a następnie umieścić gotowane jedzenie na grillu przez krótki czas, więc smak może się rozwijać.

To może być łatwiejszy wybór, jeśli gotujesz dla wielu osób w tym samym czasie.

Sprzątanie

Jeśli gotujesz tylko na grilla, dwa główne czynniki ryzyka

węgle są świecące czerwone z sypkim szarej powierzchni przed rozpoczęciem gotowania, ponieważ oznacza to, że jesteś na tyle gorące, mrożone mięso jest odpowiednio rozmrożone zanim się gotować; regularnie obrócić mięso i przenieść ją wokół grilla gotować równomiernie

Podczas gotowania większość rodzajów mięsa na grill, takie jak drób (kurczak i indyk, na przykład), wieprzowina, hamburgery i kiełbaski, upewnij się,

Pamiętaj, że większość rodzajów mięsa są bezpieczne do jedzenia tylko wtedy, gdy

Nie zapominaj, że jednorazowe grille może trwać dłużej.

Niektóre mięsa, takie jak steki i stawów wołowiny lub jagnięciny, mogą być podawane rzadko (nie gotowane w środku) tak długo, jak zewnętrzna została odpowiednio przygotowane. To zabijają bakterie, które mogą znajdować się na zewnętrznej powierzchni mięsa.

bezpieczeństwo żywności

Jednakże, jedzenie wykonane z każdego rodzaju mięsa mielonego, takich jak kiełbaski wieprzowe i hamburgery z wołowiny, musi być gotowane dokładnie całą drogę.

Jak przechowywać żywność bezpiecznie

Jest wskazane, aby myć owoce i warzywa pod zimną bieżącą wodą, zanim je jeść. Ułatwia to usuwanie brudu i zarazków widzialne, które mogą znajdować się na powierzchni.

Dziesięć sposobów zapobiegania zatruciom pokarmowym

Peeling lub gotowania owoców i warzyw może również usunąć te zarazki.

Pokarmy, których należy unikać w czasie ciąży

Nigdy nie używaj płynu do mycia naczyń lub innych środków czyszczących dla gospodarstw domowych, ponieważ mogą one nie być bezpieczne dla ludzi i może przypadkowo zostawić część produktu na jedzenie.

Umyć wszystkie blaty i deski do krojenia przed i po ugotowaniu, ponieważ mogą one być źródłem zanieczyszczenia krzyżowego.

Przeciętny kuchnia pokładowa krojenia ma około 200% więcej na nim bakterie kałowe niż przeciętny sedes.

Wilgotne gąbki i ściereczki są idealnym miejscem dla bakterii rozmnażają. Badania wykazały, gąbki kuchenne mają największą liczbę bakterii w domu.

Umyć i często zastępują ściereczki kuchenne, gąbki i ściereczki.

28/11 /

28/11 /

Jak zapobiegać zatruciom pokarmowym w domu, w tym E. coli, doradztwem w zakresie bezpieczeństwa żywności i utrzymanie w ryzach zarazki

mięso jest gorąca w całym, nie ma różowe mięso widoczne podczas cięcia w najgrubszym miejscu, wszelkie soki uruchomić jasne

Prawidłowe przechowywanie żywności może zmniejszyć ryzyko zatrucia pokarmowego. Te wskazówki pomogą utrzymać żywność bezpieczna do spożycia

Jak zapobiegać zatruciom pokarmowym, w tym wskazówki dotyczące mycia rąk, przechowywania żywności i poddanie obróbce termicznej

Dowiedz się, które pokarmy zająć się w czasie ciąży. Zawiera sery, jaja, mięso i najpóźniej do orzechów