Jak lekarz może pomóc schudnąć

Jeśli nie próbowałem i nie udało się schudnąć, wizyta w przychodni lekarz może pomóc.

Lekarz lub pielęgniarka może

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju pomoc można uzyskać od zabiegu lekarz.

Po pierwsze, lekarz lub pielęgniarka będzie chciał ocenić, czy aktualna masa jest zdrowy, czy nie. Oznacza to, pomiar wagi i wzrostu, aby obliczyć swój wskaźnik masy ciała (BMI).

Oceniając wagę

Możesz także skorzystać z talii mierzony. Pomiar talii jest dobrym sposobem sprawdzenia nie jesteś prowadzenia zbyt dużo tłuszczu wokół brzucha, które mogą zwiększyć ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i udaru mózgu.

Można mieć zdrowe BMI i nadal mają nadmiar tkanki tłuszczowej brzucha – co oznacza, że ​​wciąż jesteś na ryzyko rozwoju tych chorób.

Lekarz może podjąć ciśnienie krwi i przeprowadzić inne badania, takie jak badanie krwi, aby sprawdzić, czy jakichkolwiek problemów zdrowotnych, które mogą być związane z ciężarem.

Można również sprawdzić swój wskaźnik BMI za pomocą naszego kalkulatora BMI.

Jeśli masz nadwagę, zmiany w diecie i poziomu aktywności fizycznej są pierwszym krokiem, aby pomóc Ci schudnąć.

Lekarz lub pielęgniarka może pomóc ocenić swoją aktualną diety i aktywności fizycznej, i ustawić osobiste cele na zmiany.

Dieta i ćwiczenia

Możesz zostać poproszony o prowadzenie dziennika żywności – pisemny zapis wszystkiego, co jesz – na jeden tydzień.

To może pomóc lekarz zidentyfikowanie nawyki, takie jak dodawanie cukru do herbaty, które można zmienić.

Poziom aktywności fizycznej może być mierzona z dziennika aktywności.

Lekarz może również sugerować, że można nosić krokomierz na tydzień. Krokomierz mierzy liczbę kroki podjąć, i daje wskazanie dziennego poziomu aktywności.

Gdy lekarz lub pielęgniarka ma jaśniejszy obraz swojej diety i poziomem aktywności fizycznej, mogą pomóc w identyfikacji prostych zmian w stylu życia.

Wyznaczać cele osobiste

Wspólnie można wypracować plan gry, aby schudnąć zdrowo i na dłuższą metę. Będzie plan dostosowany do Twojego stylu życia i preferencji użytkownika.

Zabiegu lekarz powinien zaoferować regularną kontrolę terminów, zazwyczaj co dwa tygodnie w miesiącu, aby monitorować swoje postępy.

Więcej wagi utrata zasobów

Zabiegu lekarz może skierować pacjenta do innych usług, takich jak lokalne grupy odchudzania. Mogłyby one być dostarczone przez ten dział, lub mogą być usługi komercyjne, które płacisz.

Jeśli jest to stosowne, może zostać skierowany na zajęcia gimnastyczne pod okiem wykwalifikowanego trenera.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, program ćwiczeń mogą być wolne lub oferowane po obniżonej cenie.

Po dokonaniu zmian w diecie i aktywności fizycznej, ale nie tracimy znaczną ilość masy, lekarz może zalecić leki, które mogą pomóc.

Inne usługi odchudzania

Leki są stosowane tylko wtedy, gdy BMI wynosi co najmniej 30 lub 28, jeśli masz inne czynniki ryzyka, takie jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzycą typu 2.

Jedyny lek przepisany na odchudzanie jest orlistat. Aby uzyskać więcej informacji na temat leków, utrata masy ciała, patrz Otyłość: leczenie.

Jeśli zmiany stylu życia i leki nie działają, lekarz może porozmawiać o zabiegu odchudzania.

Chirurgia utrata masy ciała jest zwykle zalecane tylko dla osób z BMI co najmniej 40 lub 35, jeśli masz podobne wagowo stan zdrowia, takich jak cukrzyca typu 2 lub wysokie ciśnienie krwi.

Chirurgia utrata masy ciała może być skuteczne, ale jest to poważny zabieg, który pochodzi z ryzykiem dla zdrowia własnego.

Możesz dowiedzieć się o różnych rodzajach operacji odchudzania.

12/04 /

########

leków odchudzających

Chirurgia utrata masy ciała

Rozwiąż nasz quiz, aby zobaczyć, jak zdobyć

Informacje na temat sposobu osiągnięcia zrównoważonej diety, wskazówki, które pomogą Ci uzyskać dostęp do 5 razy dziennie, plus rada dla wegetarian

środków odchudzających, które pomogą Ci schudnąć zdrowo, w tym 12-tygodniowego planu diety i ćwiczeń

Chcesz dowiedzieć się, jak jesteś zdrowy?

Zdrowe odżywianie

Schudnąć