Jak lekarz może pomóc rzucić

Dr Michael Jabłko wyjaśnia, co lekarze mogą zrobić, aby pomóc pacjentom rzucić palenie na dobre.

Skontaktuj się z lokalnymi usługami zaprzestania palenia lub zadzwoń na infolinię palenia na 0300 123 1014 (7 rano do 11 wieczorem)

“Lekarze są na ogół zadowoleni, aby pomóc ludziom, którzy zdecydowali się rzucić palenie. To dlatego, że około 40% palaczy umrze z powodu stanu związane z paleniem, więc wiemy, że zatrzymanie jest jedna zmiana, która uczyni wielką różnicę w swoim życiu” mówi dr Jabłko.

Ludzie, którzy rzucić palenie będą widzieć korzyści zdrowotne w ciągu kilku dni, takie jak poprawa smaku i zapachu, natomiast istotne korzyści, takie jak niższe ryzyko zawału serca, udaru mózgu, raka płuc i poprawę w oddychaniu nastąpi w pierwszym roku lub dwóch.

Dlaczego warto rzucić palenie?

“Mamy prawdopodobnie było gonić Ci rzucić palenie, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, problemy z krążeniem lub udar mózgu, zawał serca, dusznica bolesna, astma lub przewlekłe choroby płuc”, mówi dr Jabłko.

Moi pacjenci często są zaskoczeni, aby zostać poproszony o paleniu, gdy widzą mnie bolesne kolana, ale wielu lekarzy są programy komputerowe konsultacji przypominając nam, aby zapytać o palenie nawyków.

“Pacjenci będą widzieć korzyści zdrowotne w kilka dni po rzuceniu palenia”

Mogę zapytać, dlaczego chcesz teraz zakończyć. Czasami jest to objawy takie jak uporczywy kaszel lub odkrztuszanie krwi. Czasami to dlatego, że względny opracował choroby związane z paleniem, takich jak rak płuc.

Dla kobiet, czasem dlatego, że myślisz o ciąży.

Kiedy ludzie mają zamiar rzucić palenie, ważne jest, aby sprawdzić ich ciśnienie krwi i masy ciała, a także zapewnić ich, że średnio, przybieranie na wadze po rzuceniu palenia jest zaledwie kilka funtów.

Zatrzymywanie usług niepalących

Czytaj więcej o tym, jak rzucić palenie bez tycia.

Dr Apple mówi, że lubi wiedzieć, które zatrzymują produkty Palił pacjenci już próbował, ponieważ pomaga mu wybrać to, co się sugerować następne.

Będę wtedy powiedzieć o innych produktach, takich jak nikotyna produktów zastępczych, takich jak gumy do żucia i plastrów skórnych i leków na receptę, które mogą pomóc w rzuceniu palenia, a następnie przejść do ich zalet i wad.

Dr Apple mówi, że zgadza się z terminami rzucenia palenia, ponieważ istnieją dowody, że to zwiększa szanse na sukces. Potem pyta quitters przyjść do przychodni o przegląd. “Zachęcam ludzi, by spróbować wyjść z przyjacielem lub krewnym. Ja również zwrócić uwagę na korzyści finansowe rzucenia palenia, które mogą być tysiące funtów rocznie.”

Są doskonałe lokalne usługi rzucić palenie. dam się szczegółów z nich, zwłaszcza dla ludzi, którzy próbowali kilka metod i ceniących uzyskanie porady, gdy są potrzebne.

Usługi te są bardzo dobre na dostosowanie leczenia do swoich nawyków cywilizacyjnych. Z leków i wsparcia tych usług, jesteś cztery razy bardziej prawdopodobne, aby zrezygnować z powodzeniem.

Czytaj więcej o tym, jak doradca Stop Smoking może pomóc rzucić palenie.

Znajdź lokalnego stop palenia.

Od czasu do czasu będę przepisać bupropion (Zyban) – lek, który zmniejsza głód nikotyny. To nie jest dla wszystkich, gdyż może to powodować napady drgawek u osób ze skłonnością do nich. Może również wpływać na wątrobę i ciśnienie krwi, a więc musi podlegać ścisłej kontroli. Ale niektórzy ludzie robią bardzo dobrze z leków, więc jest to warte rozważenia.

Jest również znany jako lek na receptę warenikliny (Champix), który blokuje działanie nikotyny na mózg.

Wszyscy lekarze sobie sprawę, że ludzie starają, a nie w rzuceniu palenia, tak jak robią w diety, ćwiczeń i innych wartościowych zmian w stylu życia. To część naszej pracy, aby zrozumieć, że i współczuć, jednocześnie delikatnie zachęcając, aby spróbować ponownie.

16/01 /

Usługi w pobliżu ciebie

########

Lokalizacja

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby zapobiec Ci palowania na funty po rzuceniu palenia

Kontroluj swoje pragnienia papierosa po tym, jak wyjść z tych porad samopomocy

Pomoc w rzuceniu palenia, w tym, co może zrobić lekarz, lokalnych usług i terapii zastępczej nikotyny

Rzuć palenie bez tycia

Radzenie sobie z pragnienia

Przestań palić