Jak jest samoistne zwłóknienie płuc traktuje?

Lekarze mogą przepisywać leki, tlenoterapii, rehabilitacji oddechowej (PR) oraz transplantacji płuc w leczeniu idiopatycznego włóknienia płuc (IPF).

Obecnie nie ma leków okazał się zwalniać progresję IPF.

Prednizon, azatiopryna (A-Zah-Thi-O-preen) i N-acetylocysteina (a-SEH-TIL SIS-Tee-in) zostały użyte do leczenia IPF, pojedynczo lub w kombinacji. Jednak eksperci nie znaleźli wystarczających dowodów na poparcie ich użycie.

Leków

Prednizon jest lekiem przeciwzapalnym. Zazwyczaj wziąć go doustnie codziennie. Jednakże, lekarz może ci go za pomocą igły lub rurki włożonej do żyły łokciowej przez kilka dni. Po tym, zazwyczaj bierze go ustami.

Inne zabiegi

Ponieważ prednizon może powodować poważne skutki uboczne, lekarz może przepisać go na 3 do 6 miesięcy lub mniej w pierwszej kolejności. Następnie, jeśli to działa dla Ciebie, lekarz może zmniejszyć dawkę w czasie i utrzymać się na nim dłużej.

Azatiopryna tłumi układ odpornościowy. Zazwyczaj wziąć go doustnie codziennie. Ponieważ może to powodować poważne skutki uboczne, lekarz może przepisać go z prednizonem jedynie 3 do 6 miesięcy.

Jeśli nie mają poważne skutki uboczne i leki wydają się pomóc, lekarz może utrzymać się na nich dłużej.

N-acetylocysteina jest przeciwutleniaczem, który może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniu płuc. Zazwyczaj wziąć go doustnie kilka razy dziennie.

Typowym leczenia IPF jest połączeniem prednizon, azatiopryna, i N-acetylocysteiny. Jednak zabieg ten został niedawno znaleziono szkodliwe w badaniu finansowanym przez theernment.

Jeśli masz IPF i podjąć tej kombinacji leków, porozmawiaj z lekarzem. Nie należy przerywać przyjmowania leków na własną rękę.

NHLBI obecnie wspiera badania w celu porównania leczenia N-acetylocysteiny z placebo (pigułki cukru) u pacjentów, którzy IPF.

Naukowcy, podobnie jak w idiopatyczne zwłóknienie płuc Network badają nowe sposoby leczenia IPF. Ze wsparciem i przewodnictwem NHLBI, badacze nadal szukać nowych metod leczenia IPF i terapii.

Niektóre z tych badaczy studiuje leki, które mogą zmniejszyć stan zapalny i zapobiegania lub zmniejszania blizn spowodowanych przez IPF.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do studium badawczego, porozmawiaj z lekarzem. Aby uzyskać więcej informacji na temat trwających badań, przejdź do sekcji “Badania kliniczne” w tym artykule.

Inne leki, które mogą pomóc ludziom, którzy mają IPF obejmują następujące

Jeśli ilość tlenu we krwi jest niski, może być konieczne leczenie tlenem. Terapia tlenowa może pomóc zmniejszyć duszność i pozwala być bardziej aktywne.

Tlen jest zwykle podawany przez zęby nosa lub maski. Na początku może trzeba go tylko podczas ćwiczeń i snu. Jak twoja choroba pogarsza, może trzeba go cały czas.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do artykułu tematy medyczne terapia tlenowa.

PR jest obecnie standardem leczenia ludzi chorych na przewlekłe (trwające) choroby płuc. PR jest szeroki program, który pomaga poprawić samopoczucie ludzi, którzy mają problemy z oddychaniem.

Program obejmuje zwykle traktowanie przez zespół specjalistów w specjalnej klinice. Celem jest, aby nauczyć się, jak zarządzać swoją kondycję i funkcjonowanie w najlepsze.

Terapia tlenowa

PR nie zastępuje terapii medycznej. Zamiast tego, jest on wykorzystywany w terapii medycznej i może obejmować

Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem Rehabilitacja pulmonologiczna artykułu.

Lekarz może zalecić przeszczep płuc, czy warunek ten jest szybko pogorszenie lub bardzo poważne. Przeszczep płuc może poprawić jakość życia i pomóc żyć dłużej.

Niektóre ośrodki medyczne rozważy pacjentów w wieku powyżej 65 lat do przeszczepów płuc, jeśli nie mają one inne poważne problemy zdrowotne.

Główne powikłania przeszczepu płuc i zakażenia są odrzucenie. ( “Odrzucenie” odnosi się do ciała tworząc białka, które atakują nowy narząd.) Będziesz musiał przyjmować leki do końca życia, aby zmniejszyć ryzyko odrzucenia.

Ponieważ podaż dawcy płuc jest ograniczona, porozmawiaj z lekarzem o transplantacji płuc tak szybko, jak to możliwe.

Rehabilitacja pulmonologiczna

Przeszczep płuc

Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem Lung Transplant artykułu.