Jak działać poprawnie

Bieg powinno być tak proste, jak umieszczenie jedną stopę przed drugą, prawda? Każdy może biegać, ale o prawidłowej techniki może stanowić ogromną różnicę.

Dobra technika działa pomogą uczynić Twoje biegnie czują się mniej męczące, zmniejszyć ryzyko kontuzji i ostatecznie będzie bardziej przyjemna.

Mitchell Phillips, dyrektor działa ekspertów StrideUK, dzieli się swoimi podstawowych wskazówek, które pomogą Ci spokojny i sprawnie.

Patrz prosto przed siebie, około 30 do 40 metrów w przód, a nie patrzeć w dół na nogi. Patrząc w dół spowoduje napięcie w szyi i ramion. Miej szczęki i szyi zrelaksowany.

Trzymać głowę prosto

Ramiona powinny być z powrotem w dół. Należy je zrelaksowany i unikać ich napinania. Nie przeczucie nad gdyż ogranicza oddychanie, dzięki czemu mniej tlenu, aby dostać się do mięśni.

Ręce powinny być rozluźnione, ale nie pozwól im flop. Napięte ręce mogą spowodować naciąg całą drogę aż do pleców i ramion.

Ramiona powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Spróbuj je odchylić do przodu i do tyłu, a nie w poprzek ciała. Ruch ramion pomaga napędzać do przodu, tak, kołysząc je na boki to strata energii.

Nie zginaj przodu lub do tyłu od pasa, ponieważ kładzie nacisk na biodrach. Niektórzy eksperci zalecają pracuje w pozycji pionowej, ale Phillips uważa za pomocą masy ciała, aby pochylić się nieco podczas pracy może zmniejszyć pięty i pomóc wylądować na środku stopy.

Biodra powinny pozostać stabilne i przodem do kierunku jazdy. Nie trzymać się dna lub kołysać biodrami z boku na bok. Utrzymując tę ​​pozycję w biodrach może pomóc w zapobieganiu dolnej części pleców i ból biodra.

Teren z lekkim zakręcie kolana. Przyczynia się to do absorbowania wstrząsów działa na twardych powierzchniach. Nie podnosić zbyt wysoko kolana i uniknąć podskakują w górę iw dół. Kolana powinny być do przodu, a nie w górę unosząc.

Nie przeczucie ramion

Lądowanie na środku stopy jest najbezpieczniejszym sposobem do lądowania dla większości biegaczy rekreacyjnych. Uniknąć uderzenia w ziemię z pięty lub swojej przodostopia pierwszy. Twoja stopa powinna lądować poniżej bioder – nie w przed sobą.

Cel na krótkich krokach świetlnych. Dobra praca jest lekka i cicha. Niezależnie od wagi, stopy nie powinny uderzyć głośno, jak uderzył w ziemię. Lekkie kroki są bardziej wydajne i powodują mniejsze obciążenie dla organizmu.

Czy oddychać przez nos lub usta, staraj się oddychać głęboko i rytmicznie. Unikaj płytkie i szybkie oddechy. Staraj się dążyć do jednego oddechu dla każdych dwóch kroków, ale nie bój się próbować dłuższy oddech.

19/10 /

19/10 /

Trzymaj ręce zrelaksowany

Pobierz go dzisiaj z iTunes lub Google Play

Ćwiczenia rozciągające się dzieje po biegu do stopniowego ochłodzenia i poprawić elastyczność

Knee ćwiczenia, które pomogą Ci działać lepiej, ból uruchomić bezbolesne i uniknąć kolano

Popraw swój bieg z tych podcastów dla Couch do 5k absolwentów

Trzymaj ręce pod kątem 90 stopni

Siła i elastyczność serii podcastów i uzyskać bezpłatną osobisty trener

Pochylić się do przodu podczas jazdy

Miej biodra stabilna

Nie podnoś kolana zbyt wysoka

Dążyć do strajku śródstopiu

Nie uderzaj mocno w ziemię

Oddychaj głęboko i rytmicznie

Uzyskaj działa z wolnej Kanapa do 5k aplikacji

Znajdz Race

Jak twoja praca?

Jak się rozciągać po biegu

Ćwiczenia kolanowe dla biegaczy

5K + działa podcasty

Siła i Flex