isovue-250

Klasa terapeutyczna: radiologiczna niejonowych Kontrast Mediów

Używa Dla Isovue-250

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku jopamidol u dzieci. Jednak dzieci są bardziej narażone na skutki uboczne, które mogą wymagać ostrożnie u pacjentów przyjmujących ten lek.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków zastrzyku jopamidol nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Jednakże nie geriatrycznych specyficzne problemy zostały udokumentowane aktualne.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Przed użyciem Isovue-250

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają jopamidol. To nie może być specyficzny dla Isovue-250. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje lub dziecku leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w tętnicy lub żyły.

Drink dodatkowych płynów, więc będzie można przejść więcej moczu, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku. To może pomóc zapobiec problemom z nerkami.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp lub dziecku ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Ten lek może powodować zawał serca, udar mózgu i problemy z krzepnięciem krwi podczas zabiegów angiograficznych. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból w klatce piersiowej, które mogą rozprzestrzeniać się na twoich ramionach, szczęki, pleców lub karku, kłopoty z oddychaniem, nudności, nietypowe pocenie, omdlenia, odkrztuszanie krwi, drętwienie lub osłabienie w rękę lub nogę, lub po jednej stronie ciała, nagły i silny ból głowy lub problemy ze wzrokiem, mową lub chodzenia po otrzymaniu leku.

może nastąpić po otrzymaniu leku Ciężkie zaburzenia czynności nerek. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli otrzyma zbyt wiele tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma następujące objawy po otrzymaniu leku: pobudzenie, splątanie, zmniejszona ilość oddawanego moczu, zawroty głowy, bóle głowy, skurcze mięśni, szybkiego przyrostu masy ciała lub obrzęk twarzy, kostek lub rąk.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, świąd, duszność, poty, obrzęk twarzy, języka i gardła, lub ucisku w klatce piersiowej po dostać zastrzyk.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma łagodny, piekący ból, uczucie ciepła lub zimna, łuszczenie się skóry, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub Twoje dziecko nie wystąpiła reakcja alergiczna na jakikolwiek barwnika lub medycyny podanej podczas badania lub procedury.

Podczas stosowania tego leku, może być narażony na działanie promieniowania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie jopamidolu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Endoskopia lub Radiologia Premedykacja diazepam, Valium, hioscyjamina simetikon, Levsin, Mylicon, DIASTAT, Phazyme, Anaspaz, Levsin SL, Levbid, jopamidol, Hyosyne, Symax Duotab, Levsinex, Isovue-300, DIASTAT AcuDial, Maalox Anti-Gas, alkaliczny Seltzer Anti-Gas, HyoMax, Cystospaz

Środki ostrożności podczas używania Isovue-250

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Isovue-250 do połączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Isovue-250 Side Effects

Isovue-250 (jopamidol)